Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 kčs 1961 kolek

Vykupminci.cz
Numisargo

100 kčs 1961 kolek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, při rozpadu federace se bankovky kolkovaly. Na 100 kčs byl kolek C růžovo fialový, nebo C zelený ? mám totiž oba kolky... :?
Moderátor
moc jsem nepochopil co máš na mysli, ale céčkovej kolek by měl být na narůžovělým papíře se ze zeleným tiskem :|

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 2. 11. 2010, 18:02. »
Registrovaný uživatel
Vyskytují se opravdu dva druhy kolku. Běžný je zobrazený na narůžovělém papíře se zeleným tiskem. Vcelku vzácný a málo se vyskytující je kolek zelený, objevuje se dost vzácně.
Moderátor
to jsem ještě neviděl, takže namísto paíru růžovýho je tam papír zelený?
Registrovaný uživatel
Tak to je druhá varianta. je nalepen nakřivo .... a cca 1mm přečnívá, zřejmě nalepen ve spěchu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
docela čumím, že jste se k tomuto tématu vyjádřili po týdnu, už jsem ani nedoufal a málem tuto stovku pustil ....
Moderátor
já mám tohle taky - někdo se mi tehdy vyjadřoval, že to je reakce na špatně uskladněnou bankovku. víc jsem nikde nezjistil (fotku přiložím časem)
Registrovaný uživatel
trava napsal
Vyskytují se opravdu dva druhy kolku. Běžný je zobrazený na narůžovělém papíře se zeleným tiskem. Vcelku vzácný a málo se vyskytující je kolek zelený, objevuje se dost vzácně.
O kolik se pohybuje více než normální ??
Vzhledem k tomu, že se mi nový Bajer nedostal do ruky - je to tam uvedeno ??
Registrovaný uživatel
V katalogu od Bajera 2010 tato varianta 100 C není popsána. Její výskyt bych ze svých zkušeností předpokládal do 5 % kolkovaných 100 Kčs 1961. Já ji viděl poprvé před 5 lety na internetu, kde jsem ji zakopil, a podruhé teď od Vás. A stovek mi rukama prošlo opravdu hodně. Takže 5 % bude možná i moc.
Registrovaný uživatel
možná by se k tomu mohl vyjádřit p. Karasiewicz , od toho jsem bankovku kdysi kupoval, v popisu měl už v té době " vzácná variantu kolku".
Registrovaný uživatel
Takže nepouštět, zakousnout se do ni a držet .....
Registrovaný uživatel
Myslím, že tak to bude správné, ono se o ni zatím moc nepsalo, ale výskyt je minimální, takže si myslím, že časem se zhodnotí. Možná k tomu přispějí i tyto příspěvky.
Registrovaný uživatel
Pokusím se do té doby nasbírat oněch 5% a pak pomaličku pouštět ... :lol: :lol: :lol: .
Jsem rád že mám něco lepšího, to potěší.
Registrovaný uživatel
pripada mi to ako keby si ten kolok niekto sam vytlacil ked je taky bezfarebny :)
len som zvedavy kto je opravnena osoba to uznat a na zaklade coho za novu variantu ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Myslím , že k tomu by se mohl vyjádřit někdo z ČNB. Pokud si vzpomenu a pojedu do Ůstí, tak se na to optám. Šenfi nemáš tam teď někdy cestu ??
Registrovaný uživatel
Podal jsem el.žádost o vyjádření ČNB, mají na odpověď 30 dní, tak snad něco přijde.....
Doufám, že nepřijde odpověď, "jestli nejsem blbej..." :)
Registrovaný uživatel
Oni ti z ČNB jen napíší, že to je reakce na špatně uskladněnou bankovku :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
jako že se kvůli tomu vybělí podklad ??
U toho posunu kolku - budiž-nějakým bočním tlakem, ale aby zcela zmizel růžový podklad a na tisku /zelená/ to vůbec nebylo vidět ??? divné, ne ?? mám obě varianty v sbírkové kvalitě a když je dám k sobě, tak je rozdíl markantní - zde nemůže být řeč o uskladnění.
Registrovaný uživatel
Taky si myslím, že nejde o žádné reakce na uskladnění, ale, že se jedná o variantu. A na jaké sérii máte ten zelený kole. Já na s. G 94,
Registrovaný uživatel
G92
Registrovaný uživatel
Tak to už začíná něco napovídat, ještě když zjistíme jakou s. má Acme, možná budeme doma. Že se kolkoval tímto kolkem velmi úzký rozsah bankovek , možná pár balíčku s. G 90- ?
Registrovaný uživatel
Zde je jasně vidět rozdíl....
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že by nové téma ??? :)
Registrovaný uživatel
To je bomba. Kolek nalepený částečně mimo bankovku, to jsem ještě neviděl.
Registrovaný uživatel
Tak už jo - vidíš?? dokonce tím, že je ve vynikající kondici celá bankovka, tak se zachoval také přečnívající 1mm zbytek kolku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 kčs 1961 kolek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1