Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 kčs 1961 kolek

Vykupminci.cz
Numisargo

100 kčs 1961 kolek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
g 93 je na nete so slovenskym kolkom...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
zajímavá informace. Doplní nás někdo ??
G92 Český kolek
G93 Slovenský kolek
G94 Český kolek
Registrovaný uživatel
este jej foto , aby sa nepovedalo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Prozatím máme podchycené 3 ks /trava, acme2000, koiko/
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Tak G to není - je to M02

(na fotce je to vedle normálního kolku jen pro porovnání, aby byl vidět ten rozdíl)
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 3. 11. 2010, 8:22. »
Moderátor
Dobrý den, zeptal jsem se gordota a dostal následující odpověď, což myslím vysvětluje vše a v nedocenění + v tom, že nejde o chemický zásah se taky ztotožňuji (odpověď vytrženou z kontextu mailu upravuji pro zdejší fórum):

Kolky na 100/61 byly dvojího druhu, tento "zelený bez podtisku" tiskla myslím Grafotechna. Vyskytuje se opravdu velmi ojediněle, v současnosti není tato varianta podle mého názoru doceněna. Názory o změně barvy vlivem uložení jsou podle mne nesmyslné.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Oni ti z ČNB jen napíší, že to je reakce na špatně uskladněnou bankovku :mrgreen: ;)

Neberte mě za slovo chlapci, já to myslel, jako ironii z ČNB! ;)
Registrovaný uživatel
Takže když shrneme série, tak to vypadá, že byly kolkovány poslední série s. G a některé s. M. Z toho vyplývá, že byly použity přímo při uvolnění nových bankovek do oběhu, anebo jimi byly kolkovány opravdu jen poslední kousky vydaných 100 korunových bankovek.
Registrovaný uživatel
Zajímavé, uvidíme, jak se vyjádří ČNB, čekám na jejich odpověď, ale nechci si od toho moc slibovat, že napíšou bůh ví co. Zajímalo by mne nejvíce kolik kusů je takto kolkováno .....
Registrovaný uživatel
tak mám vyjádření z ČNB - sakra rychle !!
Vesměs tvrdí, že jde o bankovky které prošli nějakým chemickým čištěním, opráním atd. na druhou stranu připouští, že z tiskárny v Bogotě mohlo uniknout jisté množství chybotisků, ale samozřejmě kdyby byly, tak je ČNB podchytí
Registrovaný uživatel
acme2000 - máš to v mailu přeposlané, na ostatní bohužel nemám mail.
Registrovaný uživatel
Koiko - sledujem túto debatu a bol som zvedavý na tú odpoveď z ČNB. Odpoveď v tomto duchu som očakával. ALIBIZMUS prvého stupňa !
Registrovaný uživatel
Je důležité podívat se na to z druhé strany - připustily chybotisk při výrobě - a to je podstatné, to, že tvrdí, že přes ně, by již do oběhu neprošel je alibismus, podívejme nedávno na tisícky s chybotiskem, že ?? Jim nic přece neprojde ...
Registrovaný uživatel
Vidíte, tak ne špatné uložení bankovky, ale chemické čištění a opraní!!! Takže to vlastně vyjde na stejno!!!
Už vidím majitele "zelených kolků"(trava a spol, ale i já), jak pereme bankovky v pračce, když jsou v UNC!!! :mrgreen:
Mám s. M01 se zeleným kolkem! ;) Foto dodám později, až mi dopere pračka! :mrgreen: ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 3. 11. 2010, 17:09. »
Registrovaný uživatel
no vidíš, tak to už jsi 4tý. Sakra, kdybych makal v ČNB, tak to tam zpětně prolustruju, abych věděl na čem jsem ... Myslím, že oficialně nám to nepřiznají - je to stará záležitost. Jó - něco jinýho je, když jim projde nyní chybotisk - to je hned ve zprávách a musí s pravdou ven ....
Dělá tu někdo do novin ?? Rozpoutat v médiích boj o pravdivé vyjádření. :) teď je frkot kolem těch medailek 1 000 kč a ČNB je z toho na prášky, tak toho využít ??
Kdepak, dělám si srandu, berte to s nadsázkou. :)
Registrovaný uživatel
Neverím tomu, že už v roku 1993 od kedy boli v obehu tieto stovky sa niekto z ČNB nezaujímal o tieto "zelené" kolky z dôvodu aby sa zistilo či sú pravé alebo falošné. A už vtedy museli kontaktovať tlačiareň aby získali jasné stanovisko a rozhodli jednoznačne či ide o kolky pravé alebo falzifikáty. Podľa mňa by stačilo zistiť z akého zdroja pochádzajú tie 4 kusy o ktorých sa tu píše. Ak nepochádzajú z obehu, ale priamo zo zásob ČNB tak je takmer isté že zelené prišli už z tlačiarne.
Registrovaný uživatel
Už si nevzpomenu, odkud ji mám,nevedu si záznam odkud a za kolik :oops: , ale každopádně je z oběhu. vycházím z toho, že v polovině je přehyb, který je asi přežehlen, protože pokud o něm nevíte, tak není poznat.Evidentně byla v oběhu velice krátce, nebo padla hned do ruky někomu,kdo ji uložil a pak prodal...
Registrovaný uživatel
Jestli má Mischel s. M 01 tak to čím dál víc smrdí tím, že byly dodány jiné kolky na kolkování bankovek.
Registrovaný uživatel
Čím dál tím víc zajímavé. zatím máme podchyceny 4 kusy - určo jich je víc, ale kolik ?? kolik z toho je z oběhu a kolik jich bylo přímo z banky ? Jedná se o kousky, které omylem proklouzly z ČNB ? To jsou otázky, které se asi z kompetentních míst nedovíme... :(
Docela bych si i přál, aby toto bylo ofic. potvrzeno a opravdu byli jen tyto 4 ks.
To je nadsázka, ale blíží se vánoce a to je čas splněných přání. :)
Registrovaný uživatel
Myslím, že se bohužel nebude jednat o jednotlivé kusy, ale, že jich bude několik SEt. Ale i tak proti několika 100.000 až milionum ostatních kolkovaných kusů je to kapka v moři.
Registrovaný uživatel
pravda, pravda......
Moderátor
neznám pracovníky (co odpovídají) z ČNB, ale když vezmu, že je to už 18 let stará záležitost... odpovídají skutečně ti, kteří u toho byli? A pokud ne, tak si současný úředník dal skutečně práci s tím, aby dohledal maximum informací pro jeden dotaz? Proč neuvádí víc reálných informací (jaká tiskárna? co je "Bogota" - myslí město, nebo krycí název kolkovací akce :-D nebo já prostě nevím... mi přijde, jak když odpověděla nějaká pipina brigádnice, když neměla co dělat). Asi jim napíšu ten samý dotaz + ještě zopakuji ten s 2000 Kč - série I
Registrovaný uživatel
Zkus to, pak mi také pošli odpověď. Chtělo by to trefit na jinýho člověka, který to bude vyřizovat, a jsem velice zvědav, či se shodnou ...
Registrovaný uživatel
V každém případě si myslůím, že Ti co u toho " tehda " byli, už tam na 99 % nejsou. Takže " pipina" našla nějakou vyhlášku, kterou pročetla a bylo vymalováno.
Registrovaný uživatel
asi ano, uvidíme.......

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 kčs 1961 kolek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1