Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 1919 motiv ABNCo

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 1919 motiv ABNCo

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové, jsem rád, že jste spokojení.

Abych uvedl věci na pravou míru: chtělo to někoho, kdo nadhodí téma (to byl jirka), někoho, kdo do toho pořád vrtal (to jsem byl já), někoho, kdo dodával další podklady a udržoval tak můj zájem (to jste byli vy - stačí se podívat na příspěvky na přechozích stránkách), někoho, kdo by se donutil sednout a sepsat to(to jsem byl já) a někoho, kdo byl ochotný to celé připomínkovat a dodávat další a další podklady a fotky (to byl Maťo). Jinými slovy, je to celé naše kolektivní dílo, které by mělo sloužit nám všem.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 6. 2. 2013, 18:27. »
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: :shock: Tak to je paráda, nádherná práce, která zcela jistě zabrala spoustu volného času. Osobně děkuji za zveřejnění, opravdu poučné a zajímavé. Prostě SKVĚLÉ !!!
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Ještě mi tam chybí Maťova bankovka se stejnými motivy !
Registrovaný uživatel
No mal som v pláne podľa tých nedokončených návrhov ABNCo "Československá republika" jednu "dokončiť"... (-:
Registrovaný uživatel
Ještě jednou děkuju a omlouvám se mischelovi, že jsem na něj zapomněl, protože právě přes něj jsem se na eBay mohl dopracovat k některým věcem, díky nimž jsem mohl začít věci sepisovat. Maťo, "dokončit" bys to mohl! ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Ještě jednou děkuju a omlouvám se mischelovi, že jsem na něj zapomněl, protože právě přes něj jsem se na eBay mohl dopracovat k některým věcem, díky nimž jsem mohl začít věci sepisovat. Maťo, "dokončit" bys to mohl! ;)

:oops: Já jsem rád, že to klaplo a ty jsi mohl sepsat tak pěkné postřehy! ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Pánové, jsem rád, že jste spokojení.

Abych uvedl věci na pravou míru: chtělo to někoho, kdo nadhodí téma (to byl jirka), někoho, kdo do toho pořád vrtal (to jsem byl já), někoho, kdo dodával další podklady a udržoval tak můj zájem (to jste byli vy - stačí se podívat na příspěvky na přechozích stránkách), někoho, kdo by se donutil sednout a sepsat to(to jsem byl já) a někoho, kdo byl ochotný to celé připomínkovat a dodávat další a další podklady a fotky (to byl Maťo). Jinými slovy, je to celé naše kolektivní dílo, které by mělo sloužit nám všem.


A čo plánujete ďalej ? ;)
Registrovaný uživatel
Miciko, vzpomněl jsem si na jednoho kolegu, který nás všechny bavil poznámkou své šestileté dcery: "A to mi k těm narozeninám přeješ jen tak holou rukou?"

Ďalej plánuju 5000/1944 (viz vlákno o ní). Ale to bude na delší přípravu. Takže teď plánuju "oslavu plodů vítezství".
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
A čo plánujete ďalej ? ;)

Myslím, že Majkl bude teraz zaneprázdnený, lebo bude na požiadanie obchádzať všetky pobočky ČNS a SNS (nie tej strany ;) ) a robiť prednášky ;)
Registrovaný uživatel
Brett, vybavuješ si, jak dělá Hurvínek? ;)
Registrovaný uživatel
Niektoré Hurvínkove výroky si pamätám, ale čo máš konkrétne na mysli ... :?
Registrovaný uživatel
Myslel jsem takové to jeho "No to jsem teda žádostiv. Chá chá!" Protože představa, že já při svém vytížení ještě někam jezdím a při svém povolání ještě dobrovolně ve svém volném čase něco vykládám do pléna, opravdu dokáže pobavit. Ale ber to jen jako přátelský šťouchanec. ;)

Krom toho, není o čem vykládat - víc, než je v tom článku, bych stejně neřekl. Většina obrázků je z Internetu /a spoustu z nich dodal Maťo) a to málo, co mám doma, by se mi pouštět kolovat nechtělo. Ty vysvětlivky na konci textu a přesné odkazy na aukce mají dvojí význam: bez nich by to byl jenom blábol o ničem, takže tam být musí. Ovšem také tím, že tam jsou, si každý může vše dohledat sám a pokračovat v bádání.

A už nechejme diskuse o tom článku - nic světoborného to stejně není. Ti, co mají nastudováno pořádně (a jenom tu nejsou nebo jen čtou a nevyjadřují se), by to určitě vhodně doplnili. Z mého pohledu je to tak: vyčistil jsem si stůl a tuto věc můžu přestat nosit v hlavě.
Moderátor
Spanielsko, 1000 pesetas, 1876

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numpszi, díky! Nějak jsem to tehdy v březnu přehlédl - a vidím to až teď, když chci sám něco doplnit. Jestli je ta bankovka tvoje nebo máš vyšší rozlišení, mohl bys potvrdit můj odhad, že to vypadá na rytinu č. 2 (dle článku, tj. ne to, co se používalo na dolarech)?

Já současně přidám dva obrázky, které jsem nedávno dostal v lepší kvalitě, než jsem dosud měl. (U té 100 Fr. jde možná o jinou variantu, resp. tiskovou zkoušku; u lva netvrdím, že je to přesně "ten náš" lev, ale podle mého odhadu by být měl.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Inak postrehol niekto z vás túto zaujímavosť?? Zachytil to numszi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No jasan, že sme to vedeli... to máte aj na poukážkach 1944 pre nemecko atď.
A viete kde všade sú takéto mikropísma zakomponované do kresby na bývalých slovenských bankovkách? (tých posledných)
Registrovaný uživatel
Áno, ale prečo je niekde písmenko len na averse, niekde na reverse, niekde len C niekde aj R a napr. 500 Kč - 1929 som nikde nič nenašiel. Vie niekto aj o iných písmenkách ktoré sme nezaregistrovali?
Registrovaný uživatel
Rytecké značky okrem iného označovali umiestenenie rytiny v rámci hárku.
Podľa takejto "značky" vedeli spätne určiť, na akej pozícii bola bankovka na
hárku. Keďže číslovače sú umiestnené tiež vedľa seba v nejakom rade, bolo
tak jednoduché napr. dokázať, že bankovka č. XXX XXX série X nemôže byť
pravá, pretože v takej pozícii na hárku nebolo také číslovanie. Tiež ale rozlišovala
takáto značka o ktorú verziu dosiek ide. a určite ešte veľa ďalších "tajných" dôvodov.
Registrovaný uživatel
Někdy to také asi bývají skryté podpisy rytce(u známek to tak občas bylo)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Maťo, tady:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/bankovka-50kcs-1945-londyn-emise-5887
je diskuse o ryteckých značkách na 20 a 50 londýnské emise. Dalo by se k tomu teď říct něco nového? Pokud ano, asi by bylo nejlepší odpovědět v tom vláknu, kde je odkaz. Tajně doufám, že něco doplníš!
Registrovaný uživatel
Tisícku 1932 Séria C číslo 0547280 mám písmenko R.
Na tej 500-vke 1929 to nemôže byť v pravom hornom ornamente na rube
niečo ako dve OO alebo CC? Nemusí byť značka iba písmenko, niekedy sú to
iba vrypy navyše, zvislé čiarky či ornamentík!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, keď som si to zväčšil ešte viac a obrátil hore nohami, možem zodpovedne povedat, že mám doma 500 Kč 1929 obe s písmenkom B...
Moderátor
nieco podobne...
25 rublej, 1918

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K tomu Banque de France mám ešte malú informáciu z jedného fr. časopisu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skromně (kdo jiný než já by měl? ;) ) bych si dovolil upozornit na tiskovinu Merkur Revue, konkrétně poslední číslo 6/2013 a následně jedno nebo dvě další. Bohužel se nepodařilo uhlídat vysvětlivky, resp. odkazy na ně - předpokládám, že se napraví v dalším nebo v posledním čísle.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 1919 motiv ABNCo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1