Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 1919 motiv ABNCo

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 1919 motiv ABNCo

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přifařím následující dotaz sem, i když sem spadá jen dost volně.

Je někde uvedeno, z jakého důvodu nebyl na líci 1000/1932 změněn text "Republika Československá" na "Národní banka Československá"? Na 500/1929 to změněno bylo, kompozičně by se to podle mého názoru vešlo (jen 3 písmena navíc). Je to jedna z věcí, která mi už dlouho vrtá hlavou - a odpověď je možná naprosto triviální.
Registrovaný uživatel
Při procházení starých aukčních katalogů jsem narazil na tento obrázek, který je možné brát jako doplnění mého článku. První z šeků je v článku publikovaný, druhé dva nikoli.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vidim, ze katalogy dorazili a dufam, ze Ti posluzia
_______________
Registrovaný uživatel
Ano, dorazily a už slouží. A velmi dobře - konečně jsem aspoň trochu schopný zmapovat životopis některých aukčních položek. A to se vždycky hodí! ;)
Moderátor
To som rad!
_______________
Registrovaný uživatel
Tam je skôr zaujímavé, ako sa rokmi zo stavu 3, stane stav 1 a pod. Keby to bolo opačne, to by som chápal, ale takto.... ;)
Registrovaný uživatel
Další doplnění článku o žnečkách mohu přidat díky kolegovi Orromirdinovi: nový stát (Argentina), rok 1881, použití stejným způsobem jako Uruguay (1875).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Je někde uvedeno, z jakého důvodu nebyl na líci 1000/1932 změněn text "Republika Československá" na "Národní banka Československá"? Na 500/1929 to změněno bylo, kompozičně by se to podle mého názoru vešlo (jen 3 písmena navíc). Je to jedna z věcí, která mi už dlouho vrtá hlavou - a odpověď je možná naprosto triviální.

Pro pořádek doplním, že odpověď opravdu triviální je:
Moravec, blog ČNB napsal
Poslední práce ABNC pro Československo, tisícikoruna vzoru 1932, vznikla vlastně jen náhodou – mělo jít o dotisk vzoru 1919 s pokračujícími sériovými písmeny, avšak tiskárna nebyla schopna po změně technologií dodržet původní parametry, pročež musel vzniknout nový vzor.

Zdroj: J. Moravec, Sbohem padesátihaléři, sbohem dvacetikoruno! – část 6
Registrovaný uživatel
A ještě jedna Kolumbie (tentokrát ne hypoteční list ale opravdu bankovka, i když jen vzor). Rok 1907.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 1919 motiv ABNCo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1