Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kč - s přítiskem a kolkem - únor 2023

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 Kč - s přítiskem a kolkem - únor 2023

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mě to připomíná, jak se před pár roky v panice kupovalo máslo. Je to pořád stejné, lidi jsou nepoučitelní.
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Brno dnes...


Hmm :) Rko, 4. deska,... to bude mrzeni s 500Kc :mrgreen:
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Hradec Kralove R61 - 68
Registrovaný uživatel
Dnes jsem měl pracovní cestu do Ústí nad Labem, říkal jsem si, že se stavím pro tu "pamětní" tisícovku. Ač sbírám spíše mince, tak by nebylo od věci jí mít. U ČNB jsem byl kolem osmé hodiny, předpokládal jsem tak půlhodinovou frontu (ráno tam bylo -7 stuňů), ale co jsem tam viděl... Fronta odhadem 0,5 km ve dvojstupu a minimum lidí ve frontě se zdálo, že jsou opravdoví sběratelé. V posledních 5 letech se ze sběratelství stala jen obří spekulace...
« Poslední úpravu provedl(a) opelomega36 v 8. 2. 2023, 13:47. »
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
Dnes jsem měl pracovní cestu do Ústí nad Labem, říkal jsem si, že se stavím pro tu "pamětní" tisícovku. Ač sbírám spíše mince, tak by nebylo od věci jí mít. U ČNB jsem byl kolem osmé hodiny, předpokládal jsem tak půlhodinovou frontu (ráno tam bylo -7 stuňů), ale co jsem tam viděl... Fronta odhadem 0,5 km ve dvojstupu a minimum lidí ve frontě se zdálo, že jsou opravdoví sběratelé. V posledních 5 letech se ze sběratelství stala jen obří spekulace...

90% lidí co tam stáli jsou překupníci
Registrovaný uživatel
na aukru se prodává za 4,5
Registrovaný uživatel
Nemám Premium, ale stačí mi nadpis 8)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/numismatika-specialni-tisicikoruna-sberatelstvi.A230208_104758_domaci_wass?zdroj=top
Registrovaný uživatel
Trošku z jiného soudku. Co mě daleko více na bankovce překvapilo je to, kdo je tam podepsán jako guvernér. Prozrazuje to jednu zásadní věc, že ČNB si tiskne spoustu bankovek (sérií) desítky let dopředu!! Tůma byl totiž guvernérem do roku 2010 a série R, tisknutá za jeho působení vyšla na světlo až nyní, po skoro 13 letech! Kolik takových nevydaných sérií asi mají v sejfu??
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Brno dnes...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Série M? Velmi zajímavé, bylo by možné 1 ks získat výměnou? Mohl bych nabídnout R07, R51, R60, R77
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Brno dnes...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Série M? Velmi zajímavé, bylo by možné 1 ks získat výměnou? Mohl bych nabídnout R07, R51, R60, R77
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Brno dnes...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Série M? Velmi zajímavé, bylo by možné 1 ks získat výměnou? Mohl bych nabídnout R07, R51, R60, R77
Registrovaný uživatel
Plzeň dnes

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, že jsem dotaz k M23 vznesl 3x, nejde to odstranit...
Registrovaný uživatel
No dvě hodinky ve frontě asi nikdo nestál. Ale za tu noc strávenou venku na mrazu ve frontě ten zisk prodejcům přeju :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Ve frontě mě dojalo, když někteří lidi vyšli z banky a bankovky přeložili a dali do peněženky. Díky medializaci se pro bankovku zastavilo spoustu lidí, kteří vůbec nic neví o tom jak se k té bankovce chovat. O to méně se dochová UNC :-)
Registrovaný uživatel
... ještě další z Brna!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud to zrekapitulujeme, tak je jasné: 1. deska s. M 01 - M 24
2.deska s. R 25 - R 48
3.deska s. R 49 - R 72
4.deska s. R 73 - R 96
Takže s. M bude podstatně vzácnější a kontrolní čísla něco přes 002xxx
Registrovaný uživatel
:D Horká novinka na Bazoš.cz - cena 4000,-/ks. Stav UNC (byl ještě dneska ráno) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
:D Horká novinka na Bazoš.cz - cena 4000,-/ks. Stav UNC (byl ještě dneska ráno) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Toho oří za vše. Jenom mě to utvrzuje o tom že lidská hloupost je nekonečná.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U série R je i první deska.

pavel 1045 napsal
Pokud to zrekapitulujeme, tak je jasné: 1. deska s. M 01 - M 24
2.deska s. R 25 - R 48
3.deska s. R 49 - R 72
4.deska s. R 73 - R 96
Takže s. M bude podstatně vzácnější a kontrolní čísla něco přes 002xxx
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za chybný závěr. Podle výše uvedených je vidět R 11, zn. že to bylo tištěno ve všech 4 deskách. A ten stav nemá smysl komentovat, ale jak píše dolfi, takových umělců tam bylo hodně.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
frontu jsem dnes vystál a skoro umrznul. Přeji vám větší komfort a co nejméně předbíhajících blbců, pokud také plánujete jít do fronty.

Dostal jsem sérii R60. Vyměnil by někdo za M pro doplnění sbírky? Děkuji
Registrovaný uživatel
Fronta byla dlouhá, v Brně cca 6 hodin. Dostal jsem R 84 .
Registrovaný uživatel
Psal jsem to v jiném vlákně, takže je zatím potvrzeno 120 sérií, kdyby se tomu chtěl někdo věnovat na plno :-)
Registrovaný uživatel
Tak kde vsude se objevila serie M? Mám serii M18 z Prahy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kč - s přítiskem a kolkem - únor 2023

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1