Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000Kč s přítiskem

Vykupminci.cz
Numisargo

1000Kč s přítiskem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dočetl jsem se na webu ČNB, že v únoru vyjde tisícovka s přítiskem ČNB ke 30. výročí vzniku měny.

https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove-zpravy/CNB-doplnuje-emisni-plan-na-obdobi-20212025-00001/
Registrovaný uživatel
...tak máme tu první nástřel! Jako pokus docela slušně, ne?

https://www.podnikatel.cz/aktuality/do-obehu-pujde-specialni-tisicovka-podivejte-se-jak-bude-vypadat/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to, že se snaží neplatný vzor1996 1000 Kč uvést přetiskem do oběhu 😀.
Moderátor
Nepoužité zásoby?
A do oběhu? To je určeno do oběhu? :shock:
Registrovaný uživatel
Určitě ne bankovky vzoru 1996 ale vzoru 2008. To je široký proužek.
Registrovaný uživatel
Na aukru už se dá i koupit v předprodeji..
Registrovaný uživatel
A dokonce už má i dva kupce? Jak to může někdo koupit, když to nabízející evidentně nevlastní?
Registrovaný uživatel
Je tam kouzelná formulka, že bude dodáno až po emisi, takže v pořádku. Mě spíš zaráží, že tohle se distribuuje přes pobočky ČNB a přitom při prodeji pamětních mincí se ČNB vymlouvá, že nemá vlastní distribuci a že to proto musí jít přes prostředníky. Ten systém co je tam zřejmě každému odpovědnému vyhovuje.
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
...tak máme tu první nástřel! Jako pokus docela slušně, ne?

Mne sa to zdá hodne prekombinované - nápis v celom kupóne + ten kolok. :|

"Tisícikoruna s přítiskem bude vyrobena v limitovaném množství 200 000 kusů..."
Kua to je limitka ako vyšitá. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tato bankovka je oběhová ne pamětní. ČNB ji vyměňuje ne prodává (1:1). Při prodeji by bylo asi DPH. ČNB : „Je zhodnocena přítiskem, jehož podoba bude zveřejněna později, nebude mít vliv na hodnotu a platnost bankovky“. Ilustrační foto je na vzoru 1996, takže autor si podobu vymyslel z textu. Nebo ji má ze zkoušky ČNB a pak se můžeme dočkat za 5 let ( vzor 1996 s přítiskem) bude stát 50 000 Kč.
Registrovaný uživatel
Stokorun bylo taky 200 000 a vylezly na chvíli až na dvacetinásobek nominálu. Lidi nevědí, co s penězi :-)
Registrovaný uživatel
Půjdete do fronty?
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/484810-cnb-vyda-specialni-tisicovku-jeji-cena-se-muze-vysplhat-do-nebes-ziskat-ji-muzete-i-vy
Registrovaný uživatel
Myslím, že většina sběratelů papírových platidel si ji do sbírky pořídí. Vypadá to, že podle článku od kolegy rektora, bude mít mít serii R a bude tištěna v první desce, tzn. R 01 - R 24.
Registrovaný uživatel
akorat cena do nebes splhat nebude, 200tis kusu je fakt dost a tolik sberatelu tu neni ani nahodou ... bezny nesberatel uz bude vahat, je to preci jen 1000Kc a ne 100Kc, jako pred par lety ...
Registrovaný uživatel
Na Aukru vesele běží předprodej za více než dvojnásobek nominálu..

jirka72 napsal
akorat cena do nebes splhat nebude, 200tis kusu je fakt dost a tolik sberatelu tu neni ani nahodou ... bezny nesberatel uz bude vahat, je to preci jen 1000Kc a ne 100Kc, jako pred par lety ...
Registrovaný uživatel
Dvojnásobek nominálu je asi dost OK, přeci jen někdo kalkuluje i s cenou času stráveného ve frontě před ČNB. Trochu se ale bojím, že se opět spustí "zlatá horečka" a pár týdnů/měsíců bude cena klidně na 5-10 násobku, než se to zase ochladí...
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 19. 1. 2023, 9:54. »
Registrovaný uživatel
Ve frontách bude veselo, co tam bude překupníků, kteří se budou točit dokola.
Registrovaný uživatel
Já osobně moc nevěřím tomu, že se to bude prodávat za 5-10 násobek nominálu. Vím, že u 100Kč z roku 2019 to tak určitou dobu bylo, ale to je nízký nominál.
Registrovaný uživatel
Taky tomu tolik nevěřím, ale české Aukro už vidělo věci... Jinak samozřejmě platí, že čím vyšší nominál, tím relativně nižší "premium"
Registrovaný uživatel
Do sbírky bych rád sehnal všechny číselné řady.
Stokorun bylo 28 ks, předpokládám, že to nyní bude podobné, jen doufám, že ne víc. Právě z tohoto důvodu se ve frontě otočím několikrát, aby měl materiál na případnou výměnu a doplnění čísel, která u nás na pobočce neseženu. Jde mi čistě o to poskládat jednu sadu pro mojí sbírku.
Pokud se někdo chystáte do fronty a nevyzvednout všech pět kusů, budu velmi vděčný, když vezmete o jeden kus víc a ten mi následně vyměníte - prodáte.
Ohledně spekulací, zda se zhodnotí - nezhodnotí, je zbytečné polemizovat, to ukáže čas, také to, která čísla budou nedostatková, jako u 100 Kč. Za mne je to i způsob jisté a výhodné investice, byť k tomu tak nepřistupuji. Nečekám zhodnocení 10-20 násobku jako u 100 Kč, ale troufnu si střízlivým odhadem tvrdit, že za 3 roky jí pod 5000 Kč nikdo prodávat nebude. A může i překvapit dalším násobkem ceny... Argumentace, že jich je 200 tisíc, mi přijde lichá. To bylo 100 Kč také a i po opadnutí horečky se jejich cena kolem 1000 Kč +- za kus drží a klesat už rozhodně nebude. Naopak s vydáním a zkompletováním sad 1000 Kč se s prodejem 1000 Kč zájem o 100 Kč možná ještě znovu zvýší...
Spekulanti a překupníci si přijdou opět na své.
Mně jde o zkompletování jedné sady pro mou sbírku. Za férové nabídky a pomoc se zkompletováním budu vděčný. Děkuji
Registrovaný uživatel
Tak podle různých informací je serie R01-96 a M01-24, takže celkem 120 serii. Zatím bez záruky:-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Sháním výroční 1000 Kč jakékoli série M .

Mohu vyměnit za výroční 1000 Kč série 42 , 53 a nebo 59

Dále za první sérii R a nebo M nabízím dvě libovolné tisícovky série 42 , 53 a nebo 59 a to i postupky.

severingggg@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Vyměním dvě M24 za jednu R01

jhkr@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Radši opravuji: nabízím dvě M24 a poptávám R01
Registrovaný uživatel
Ahoj.

Léta jsem tu nebyl, protože jsem měl jiné radosti a starosti. Mediální bouře okolo 1000 Kč mne ale trochu nakopnula k tomu, abych si zavzpomínal a trochu se zapojil. Víte o nějakém uceleném přehledu sérií a počtu kusů? Prolétnul jsem letmo Aukro a níže uvádím výcuc z mého přehledu:

R01 - R24 - nejvyšší nalezené číslo R12 000888 (pravděpodobně tedy nejvzácnější balík sérií, možná spolu s 25-48 )
R25 - R48 - nejvyšší nalezené číslo R41 001240
R48 - R72 - nejvyšší nalezené číslo R53 002471
R73 - R96 - nejvyšší nalezené číslo R84 002698

M01 - M24 - nejvyšší nalezené číslo M05 001779

Pokud víte o vyšším číslovači pro danou sérii, dejte vědět.
« Poslední úpravu provedl(a) supityhupity v 10. 2. 2023, 15:17. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000Kč s přítiskem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1