Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » 13 N Jánské Lázně

Vykupminci.cz
Numisargo

13 N Jánské Lázně

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tohle jsem koupil ted u Majera, prijde mi to docela zajimave
http://aukce.czechstamp.com/Images/Catalog/34/Slides/30.jpg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Za "poškodenú" známku dosť horentná cena. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Za "poškodenú" známku dosť horentná cena. ;)


Nějakej vůl pořád přihazoval, jinak by to bylo levnější...
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Za mě, super známka. Na ní je jasně vidět kde se rozbil perforační stroj a dokonce má razítko s označením b. Prosím, není tady dobrá duše, která určí známkové pole. Já mám s určováním potíže.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
smith napsal
Za "poškodenú" známku dosť horentná cena. ;)


Nějakej vůl pořád přihazoval, jinak by to bylo levnější...


Ten "nějakej vůl" asi, tak isto ako ty, dobre vedel o akú vzácnu známku sa jedná. Aspoň si v tom nebol sám ;) . Pre úplnosť by si si ju mohol nacapiť napríklad na čelo :mrgreen:

Ja som hovoril, že dosiahne minimálne desať tisíc... Kopol som sa o ďalších desať.
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 19. 12. 2018, 6:19. »
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Za mě, super známka. Na ní je jasně vidět kde se rozbil perforační stroj a dokonce má razítko s označením b. Prosím, není tady dobrá duše, která určí známkové pole. Já mám s určováním potíže.

Imho je to 10. znamkove pole z I. desky a jedna se o svetlou variantu (protoze na leve lince prave vlnovky vlevo uprostred vycnelek).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 19. 12. 2018, 13:06. »
Registrovaný uživatel
Celkem 9 kontrolnich znaku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

http://knihtisk.org/hradcany/30a/img/1_10.jpg
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 19. 12. 2018, 13:15. »
Registrovaný uživatel
Chybne jsem na zacatku podle toho sirokeho leveho okraje predpokladal, ze je to z leveho okraje (tedy zp 1, 11, 21...91).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Pere OskarOto, reakcia na prispevok #25.
Pomerne vela nezrovnalosti ohladom tejto postovky a myslim si ze to nebolo posielane v oktobri 1920 (X), ponevadz v tom obdobi uz platili sadzby pre IV. TO vo vyske 40h za dopisnicu. Na tejto celistvosti nie su ziadne zaznami od postmistra o nespravnom uhradeni postoveho poplatku pre dorucny postovy urad, ktory by podla tohoto zaznamu nalepila trestne porto v podobe doplatnych znamok vo vyske 20h. Stavalo sa, ze dorucny urad znamky nenalepil a nezatazil tak dopisnicu prislusnym TP, ale to sa povacsine stavalo v pripade dopisnic 15 a 20h pre podobnu farbu dopisnic a rovnaku kresbu natlacenej znamky.
Registrovaný uživatel
Lexo díky za vysvětlení. Přeměřil jsem otisk razítka a je to V s X jsem udělal chybu. Je jasný, že celistvost je a asi bude kontroverzní, ale tím je zajímavá. Podle známky Zdendy použitá zatím jako poslední 2.VIII.usuzuji, že se může jednat o začátek vady perforačního stroje kde je jasně patrná složka na archu při perforaci. Neperforované známky by mohly pocházet z pravého dolního rohu tiskového listu. Prosím, jde někde zjistit u prokazatelně použitých známek známkové pole v tiskovém listu.
Registrovaný uživatel
Tak nějak jsem dopis přeložil, jen ve zkratce - Franz popisuje 2 hodinový nádherný výlet podél Labe a pak do Špindlerova Mlýna. Túry nejsou náročné. Srdečné pozdravy. Něco nešlo rozluštit. Našel jsem stopy které naznačují, že známka mohla úplně upadnout a přilepit se jinde na pohled. Potřebuji sundat známku z pohledu. Mám to udělat nebo celistvost úplně zničím?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Hradčany » 13 N Jánské Lázně

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1