Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » 130 kg zlata

Vykupminci.cz
Numisargo

130 kg zlata

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, dnes jsem navštívil ČNB Lidé a peníze - zaujala mne již delší dobu vystavovaná zlatá mince vážící 130,2. kg a všiml jsem si /dle průvodkyně za celou dobu jsem druhý kdo se na to ptal/ - mince vytvořená ke 100 letům vzniku koruny - proč má tedy v opisu ČESKO-SLOVENSKÁ. V roce 1918 byl přeci jednoslovný název republiky. Pomlčka se řešila před rozpadem federace. Paní průvodkyně netušila, tak nadhazuji téma sem, snad někdo ví. Doufám, že pokud jde o nějakou chybu nebudou muset dělat novou :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co vím tak pomlčka se používal pouze mezi lety 1938-1939, tudíž by skutečně mohlo jít o chybu.
Registrovaný uživatel
Máte tam rok 1918-2019= všetko je OK.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik - já se omlouvám, ale kde vidíte 1918-2019 ? dole jsou data 1919*mince*2019 . Bavíme se o pomlčce v opise "ČESKO-SLOVENSKÁ
Registrovaný uživatel
Súbežne sa razila česká aj slovenská koruna, možno preto tá pomlčka. Aj po rozdelení sme mali obidva štáty korunu.
Moderátor
130 kilo zlata,,práce jako na kostele,, a výsledek díky kontroverzní pomlčce je rozporuplný ..
Všude se slavila výročí Československého vzniku jak v Čechách, tak na Slovensku vždy s celým názvem první republiky, zajímalo by mne,který moudré hlavy rozhodly o pomlčce, navíc je tam lícní strana Československé koruny ..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 1. 11. 2023, 19:39. »
Registrovaný uživatel
Barbar - Nebylo v žádném případě myšleno tu zpochybnit navrh a realizaci, to v zadnem pripade, jen jsem chtel znat duvod proč tam je, zda nekdo z diskutujicich zna odpověď.
Moderátor
Koiko Tomio napsal
Barbar - Nebylo v žádném případě myšleno tu zpochybnit navrh a realizaci, to v zadnem pripade, jen jsem chtel znat duvod proč tam je, zda nekdo z diskutujicich zna odpověď.


Však to by mne také zajímalo,ale už nyní je jasné,že je to špatně..
Zlatá 130 kilová chybo rytina ;)
Registrovaný uživatel
Třeba to tak má být a důvod jen nevidíme, proto nadhozená původní otázka.
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
grofik - já se omlouvám, ale kde vidíte 1918-2019 ? dole jsou data 1919*mince*2019 . Bavíme se o pomlčce v opise "ČESKO-SLOVENSKÁ


Pardon, správne 1919: chybička sa občas vsunie.

Pomlčka je v pohode, v 2019 existovali dva štáty a autor návrhu to bral komplexne od-do.
Pokiaľ nie musel by dať výluku na vojnové obdobie, kde každý mal svoju menu , atď., atď...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nakoniec pokiaľ by sme išli do do detailov, korunová mena vznikla 1892 za R-U. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Koiko Tomio napsal
Třeba to tak má být a důvod jen nevidíme, proto nadhozená původní otázka.


To teda přímo na medaili nevidíme :). Samozřejmě ti rozumím ;)
Myslím, že v minulosti jsme to tady už řešili,ale nejsem si jistý..
Moderátor
grofik napsal
Nakoniec pokiaľ by sme išli do do detailov, korunová mena vznikla 1892 za R-U. :roll:


Jde o Československou korunu měnu jako takovou a její výročí a né o bývalou měnu Rakouska Uherska,či jakéhokoliv jiného státu kde se také používala.Portréty na medaili jak lev se slovenským erbem,tak i avers prvorepublikové koruny byly Československé...
Registrovaný uživatel
Barbar, autor mince to "potiahol" na storočnicu a to bolo všetko inak...

Myslím tam je pridaná hodnota majstrovstvo razby vo váhe materiálu.

Celkom podarená práca, teda za mňa.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Barbar, autor mince to "potiahol" na storočnicu a to bolo všetko inak...

Myslím tam je pridaná hodnota majstrovstvo razby vo váhe materiálu.

Celkom podarená práca, teda za mňa.


No nakonec je to úhel pohledu za mne je to docela kontroverzní a pomlčka tam neměla být..
Moderátor
Vývoj názvu štátu:

dobový oficiálny názov:
od 28. 10. 1918 do 14. 11. 1918: Československý štát/Česko-Slovenský štát/Česko-Slovensko/Československo

od 14. 11. 1918 do 5. 3. 1920: Československý štát/Česko-Slovenský štát/Republika Česko-Slovenská/Republika Československá/Česko-Slovenská republika/Československá republika/Česko-Slovensko/Československo (zaužívané skratky RČS/ČSR/(?) Č-SR)

6. 3. 1920 do 22. 11. 1938: Československá republika/Československo (často písané s prehodeným slovosledom republika Československá) (zaužívaná skratka bola ČSR)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Smith
Jedná se o medaili k výročí koruny ,měny jako takové a né výročí založení státu.
Oficiální název byla koruna československá a to od samotného vzniku.Stejně tak bylo označeno i nově vznikající oběživo státu bez pomlčky v názvu československá...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Koruna_%C4%8Deskoslovensk%C3%A1
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 1. 11. 2023, 20:58. »
Registrovaný uživatel
Ježiš, Mária, Barbar, Barbar.
Pokiaľ autor návrhu išiel na storočnicu založenia meny bolo jeho historickou povinnosťou to premietnuť do takej podoby...
Smith ti urobil láskavosť, moja reakcia by bola, doštudovať 🤔🤔😊
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Ježiš, Mária, Barbar, Barbar.
Pokiaľ autor návrhu išiel na storočnicu založenia meny bolo jeho historickou povinnosťou to premietnuť do takej podoby...
Smith ti urobil láskavosť, moja reakcia by bola, doštudovať 🤔🤔😊


Úhel pohledu Grof za mne je to špatně a hotovo ;) jednou to byla koruna československá a takto měla být označená i medaile, mě je jasné, že vám Slovákům se to zlato s pomlčkou ,více blejská,😉
Tím končím debatu....
Registrovaný uživatel
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tvl další.. :)
Znovu žádná koruna česko-slovenská neexistovala na rozdíl od pošty česko- slovenské..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
... mě je jasné, že vám Slovákům se to zlato s pomlčkou ,více blejská,😉
Tím končím debatu....

barbar napsal
Tvl další.. :)
Znovu žádná koruna česko-slovenská neexistovala na rozdíl od pošty česko- slovenské..

barbar ja ako hrdý Slovák som toho názoru, že názov Česko - Slovensko v žiadnom prípade nemohlo vzniknúť v počiatkoch spoločného štátu ... ;)
Registrovaný uživatel
Toto síce nemá nič s korunou Československou, ale taká ukážka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
grofik napsal
Ježiš, Mária, Barbar, Barbar.
Pokiaľ autor návrhu išiel na storočnicu založenia meny bolo jeho historickou povinnosťou to premietnuť do takej podoby...
Smith ti urobil láskavosť, moja reakcia by bola, doštudovať 🤔🤔😊


Úhel pohledu Grof za mne je to špatně a hotovo ;) jednou to byla koruna československá a takto měla být označená i medaile, mě je jasné, že vám Slovákům se to zlato s pomlčkou ,více blejská,😉
Tím končím debatu....



Čeče Barbar, skús sa vžiť do autorovej mysle pokiaľ mal záujem vyraziť unikátnu "mincu" na storočnicu.

Korunová mena skončila na Slovensku (pre mňa škoda),1.1. 2009 !!!

Babo raď ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
barbar napsal
grofik napsal
Ježiš, Mária, Barbar, Barbar.
Pokiaľ autor návrhu išiel na storočnicu založenia meny bolo jeho historickou povinnosťou to premietnuť do takej podoby...
Smith ti urobil láskavosť, moja reakcia by bola, doštudovať 🤔🤔😊


Úhel pohledu Grof za mne je to špatně a hotovo ;) jednou to byla koruna československá a takto měla být označená i medaile, mě je jasné, že vám Slovákům se to zlato s pomlčkou ,více blejská,😉
Tím končím debatu....



Čeče Barbar, skús sa vžiť do autorovej mysle pokiaľ mal záujem vyraziť unikátnu "mincu" na storočnicu.

Korunová mena skončila na Slovensku (pre mňa škoda),1.1. 2009 !!!

Babo raď ? :roll:


No tak hold budu tady asi jediný komu se to nelíbí a nesouhlasí s pomlčkou...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » 130 kg zlata

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1