Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

15h červ.Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Podľa škvŕn na lipových ratolestiach by to mala byt TD VI. v zúbkovaní HZ 11 3/4. Vzhľadom na žalostný stav hornej vodorovnej perforácie to ďalej nemá zmysel určovať.
Registrovaný uživatel
90-VI.
Registrovaný uživatel
Vďaka za pomoc.
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Kto dokáže určiť ZP a TD u tejto známky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


To iste ZP 13, ale na CDV14.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jozef49 napsal
Chcem sa spýtať na pečiatky,čo sa týka vzácnosti,taktiež na DV u 20 h známkach,ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Tak si tak surfujem pred nočnou...K tým pečiatkam.Wiklitz-Vyklice už neexistujú.
Uhlie zvíťazilo.
Viem,že reagujem na 5 rokov starý príspevok. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
#45
-s-
Registrovaný uživatel
Zleva cihlová, rumělková (100/III), nevím, karmínová 20. Vizuálně se mí jeví 3. známka karmínové barvy, ale je trošku i do červena. Jde o I. typ spirály, tedy vyloučena I. a II. TD. Je mi jasné, že karmínová barva se u 15h vyskytuje na 5,6 TD, ale tam se mi ji nějak nedaří určit. :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
28/III ? rumělková?
Registrovaný uživatel
rozliseni neni moc dobre, ale 3 znamka vypada na III. TD. ZP28
Karminova v ** je extremne vzacna znamka. V razitkovane forme jiz tolik ne. Tento odstin je diskutabilni, podle mne nepochazi na V a VI.TD primo z tiskarny...
u III.TD se naopak vyskytuji casto pekne cervene az karminove odstiny (podive sem: http://www.hradcany-stamps.com/hradcany-tiskove-desky/a15h-iii-tiskova-deska/)
Co rika katalog?
III.-IV.TD jen rumelkova a jen v zoubkovani A,B
V.-VI.TD rumelkova a karminova - predevsim v zoubkovani C a vzacneji v zoubkovani A,B
Zaroven vsechny tyto tyto TD maji spiralu I.typu. Vejir -/- krome V.TD, kde je +/-
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
« Poslední úpravu provedl(a) vinn v 30. 9. 2017, 12:33. »
Registrovaný uživatel
Děkuji. Zoubkování je B 11 3/4, tedy 28/III= rumělková byť odstín vypadá jak karmínově červená .
Registrovaný uživatel
Zdravím, našiel som známku s bodom v číslici 0. Dá sa spoľahnúť na meranie zúbkov PERFOR MASTROM ? Nie som zberatel , známky nejaké mám ,tieto boli v darovanom albume uložené zvlášť, majú prosím nejakú hodnotu? Alebo do koša. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) westo v 17. 10. 2017, 17:20. »
Registrovaný uživatel
Ahoj.Myslím,že som našiel správnu tému.
Dotaz:
To ani tá bodka, o.i., v "K" mi nepomôže v určení TD?
Už na to čumím tri dni a nič... :roll:
SOS. :) ZP si už určím sám.Možno...Už som narazil na viac známok,pri ktorých si myslím,že taká TD a ZP ani neexistujú.To svedčí o tom,ako som už ďaleko..
Ale nevadí.Budem skúšať.Mimochodom,z toho čo som si v tejto téme prečítal sa mi tak akurát točí hlava.Čím viac o tom zisťujem (Hradčany),tým viac chápem,že sa na to mám vy....ť.Nič škaredé som nepovedal.. :mrgreen:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to 97/II
https://www.hradcany-stamps.com/tiskove-desky/15h-2-tiskova-deska/#a2-97-jpg
Při urcovani postupuj vylucovaci metodou:
1. Je spirala I nebo druhého typu? První typ: projdi spiralove typy na I, II nebo VII TD, pokud není zadne ZP, je to TD III-VI. Druhy typ je vždy I,II, VII TD
2. Pak u spiraly I typu mrkni na vejir holubice: Pokud je to +/-, tak hledej pole v V. TD. Pokud -/- tak se zamer na III,IV a VI TD.
3. Před urcovanim si prohledni III, IV a VI TD. Uvidis u kazde z nich jiny pristup ke kresbe paprsku na obloze. Napr. IV TD tam mam jen skupiny tecek, cary tam nenajdes. III. TD ma celkovou kresbu obrazu znamky hrubsi.
Když mam u sebe hromadu 15h, tak si je takto rozeberu na jednotlive mensi hromadky a obcasny omyl během této selekce udelam jen mezi III a VI TD.
VI TD se během tisku hodne opotřebovala a pak se zacina podobat III.
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
« Poslední úpravu provedl(a) vinn v 24. 2. 2018, 10:49. »
Registrovaný uživatel
Ďakujem vinn.
Zdá sa to byť jednoduché,ale pre mňa to neplatí.Ja to najskôr určím keď na známke vidím nejakú anomáliu (škvrnu,vyštiepenie,prerušenie rámu,iný tvar mena) a to potom hľadám.Niekedy sa podarí,niekedy nie.Alebo sa snažím zapamätať si napr.zhluk lúčov (paprsky) v určitom mieste oblohy,čiarky,alebo bodky a hľadám to.Aj pri tejto známke som sa zameral na konkrétne miesto,ale nenašiel som.Ja som v tomto prípade nevedel ani o ktorú špirálu sa jedná... :|
Podľa holubice som ešte neurčil nič.Až dnes som totiž zistil,čo to plus a mínus vlastne znamená. :?
Keď nájdem(len na knihtisk) niečo podobné tomu čo vidím na známke,tak porovnávam a buď nájdem ďalšie spoločné znaky,alebo nie.Pre mňa to je zdľhavý proces.Ale už som ich pár určil a pár ešte možno určím..
Toto som hľadal,je to tam,ale nenašiel som..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viem,že to nie je hodnota určená do tejto témy.Chcem len ukázať,podľa čoho sa mi to najlepšie určuje.Aj keď v tomto prípade som si myslel,že sa to nemôže opakovať,že je to nejaká "farbová" náhoda a ono sa to opakovalo.Potom porovnať ostatné znaky je už brnkačka. :) 24/IV.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no tohle je jednoduche, když je tam klasicka monograficka deskova vada :-)
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Sa ti smeje,keď vieš,že to je monografická vada... :)
Ja som to samozrejme nevedel a myslel som si,že to je náhodná škvrna od farby a že to podľa toho nemôžem nájsť..A našiel som.
Na druhej strane zas na niektorých známkach vidím "niečo" o čom si myslím,že ju musím podľa toho rýchlo určiť a ono nič... :(
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím jde o ŘZ nebo HZ. Na první pohled HZ a zoubkoměr ukazuje na ŘZ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podľa mňa riadkové. Keď sa pozriem na spodné zúbkovanie, tak je trošku nakrivo. Teda ľavá strana známky je určite širšia ako pravá.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Zdá sa to byť jednoduché,ale pre mňa to neplatí.

Porid si (mozna jdou stahnout) rekonstrukce od Zdenka Ryvoly (nebo mozna i jinych autoru), vzadu jsou vzdy prehledy vad hromadne a zabere to pak jen par minut.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Podľa mňa riadkové. Keď sa pozriem na spodné zúbkovanie, tak je trošku nakrivo. Teda ľavá strana známky je určite širšia ako pravá.

Smith děkuji, rozdíl v ceně zoubkovaní A, B u SO je značný. Takový posun až do druhé známky u ŘZ není asi častý?
Registrovaný uživatel
Hřebenová. Horní a dolní strana mají jiný rozměr perforace než levá s pravou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, super návod na měření zoubkování.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Porid si (mozna jdou stahnout) rekonstrukce od Zdenka Ryvoly (nebo mozna i jinych autoru), vzadu jsou vzdy prehledy vad hromadne a zabere to pak jen par minut.

Dík Zdendo.Ja som už niečo od ZR videl,len to neviem znova nájsť..Aj na knihtisk niečo je.Ale to mi nepripadá jednoduché.Tam sú skôr "odlišnosti."
Nejaký odkaz by bodol.Možno niekto dá..We will see.
Ja toho nemám moc,čo sa týka monografických vád možno pár kúskov a keď na niečo nové narazím,tak dúfam,že mi pomôžu chalani aj tu.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Celiny (CDV?) s hodnotou 15 hal sú len zo (so známkami zo štočkov) VII TD?
Pýtam sa preto,aby som zbytočne nehľadal ZP,preto,že siedmu TD som ešte ani nevidel,len som čítal (FB-Beneš) o znakoch (základných),ktorými sa líši od ostatných TD..
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1