Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 1953 - Kremnica vs. Leningrad

Vykupminci.cz
Numisargo

1953 - Kremnica vs. Leningrad

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Zdravím, chci se zeptat, platí to s těmi jazyky i na 25hal. 1953 (na obr. jsou jen 1,5 a 10hal) díky za odpověď
Moderátor
Mohu poprosit o určeni. Díky moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mince 3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mince 4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A posledni kousek č.5

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja si myslím, že podľa jazykov sa to určiť nedá. Mne ako najviditeľnejší rozdiel medzi mincami pripadá vzdialenosť medzi 2 a 5, možno aj šírka tej kolmej priečky
na 5, ale či to tak je neviem a či to zaručuje mincu z K, alebo L tiež nie. Teoreticky by mohli byť rozdiely aj v jazykoch, ak už nie sú totožné opačné strany, ale budú minimálne, prakticky neviditeľné za bežných okolností. Neviem, či sa vie, kde sa vyrábali razidlá pre Leningrad a pre Kremnicu. Nekritizujte ma za obrázky, takto to vidí scanner v našej multikulti Canon tlačiarni pri 600 dpi.
Jazyky sú z mincí 3 a 2.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nikdy jsem si toho nevšiml. Držel jsem se klasiky jako je tlama lva jazyk, vzdálenost mezi 2 a 5.. Nyní koukám zajímavým a možná celkem jednoduchým způsobem v rozlišení by mohlo být dolního zakončení čísla dvě( háček), všimněte si rozdílu vnitřního sklonu onoho hačku..
Registrovaný uživatel
Tých viditeľných rozdielov je tam viac.
Kam si mám uložiť avatara a následne si tú adresu vložiť na určené miesto do profilu. Napíš pls.
-s-
Moderátor
barbar napsal
Nikdy jsem si toho nevšiml. Držel jsem se klasiky jako je tlama lva jazyk, vzdálenost mezi 2 a 5.. Nyní koukám zajímavým a možná celkem jednoduchým způsobem v rozlišení by mohlo být dolního zakončení čísla dvě( háček), všimněte si rozdílu vnitřního sklonu onoho hačku..

Tak to já jsem úplně slepej :-( já nic nevidím :| jaké zakončení čísla 2 (háček)
Moderátor
Když se podívám na spodní fotky 25hal, tak předposlední je Kremnice a poslední je Leningrad, říkám to správně
Moderátor
25 haléř 1953 varianta ražená v Kremnici (má 145 vroubků na hraně, jazyk lva je v tlamě až nadoraz a vzdálenost číslic 2 a 5 je větší)
25 haléř 1953 varianta ražená v Leningradu (má 139 vroubků na hraně, jazyk lva je v tlamě až nadoraz a vzdálenost číslic 2 a 5 je menší)

Všimněte si zakončení dole u čísla dvě smyčka,, (ocasek),, je s vnitřním strany u kremnicke rovný, u leningradu (foto 2) mírně šikmý... Pokusím se označít a vložit foto

Pro Charon ano poslední je leningrad
Moderátor
Foto 1 Kremnica

Foto 2 Leningrad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
:shock: v suťaži mladých numismatiků vyhrává Rozália, gratulujem :mrgreen:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
25 haléř 1953 varianta ražená v Kremnici (má 145 vroubků na hraně, jazyk lva je v tlamě až nadoraz a vzdálenost číslic 2 a 5 je větší)
25 haléř 1953 varianta ražená v Leningradu (má 139 vroubků na hraně, jazyk lva je v tlamě až nadoraz a vzdálenost číslic 2 a 5 je menší)

Všimněte si zakončení dole u čísla dvě smyčka,, (ocasek),, je s vnitřním strany u kremnicke rovný, u leningradu (foto 2) mírně šikmý... Pokusím se označít a vložit foto

Pro Charon ano poslední je leningrad

je ešte jeden rozdiel, na tych fotkach čo su tu to nie je dobre vidieť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, někdo počítá vroubky..
Moderátor
Paul napsal
Jo, někdo počítá vroubky..


Vroubky logicky nikdo nepočítá, ale i ten jazyk a vzdálenost jsou ošemetné pokud není druhý kus k porovnání.. Viz.foto Chybný prodej... Na místo kremnice, prodáno jako leningrad..

https://www.aurea.cz/katalog/mince/ceskoslovensko/25-haler-1953-leningrad-mimoradna-zachovalost-mc0631953
Registrovaný uživatel
Neuč starýho orla lítat.
Vroubky se počítaj, bylo to i tady na fóru..si to zadej do gůglu, jestli nevěříš. :)
Moderátor
Paul napsal
Neuč starýho orla lítat.
Vroubky se počítaj, bylo to i tady na fóru..si to zadej do gůglu, jestli nevěříš. :)


Tak si to vyzkoušej mladej a až to budeš dělat min. po 3 třetí (nejspíš mineš nějaký vroubek) a nejebne tě, tak pak napiš a dostaneš pochvalu před nastoupenou tlacharnou.. ;) :mrgreen:..
Já to zkoušel a díky příště nemusím..
Registrovaný uživatel
To, že to nezvládneš, neznamená, že to logicky nikdo nedělá jak píšeš. Gůgl ti odpoví, že dělá, a i tady na fóru..
Dělalo se to přes otisk, nebo přes PC v programu, kde to zvětšíš a jde to naprosto v pohodě.
;)
Moderátor
stani napsal
Tých viditeľných rozdielov je tam viac.
Kam si mám uložiť avatara a následne si tú adresu vložiť na určené miesto do profilu. Napíš pls.
-s-


Nevím zda-li otázka byla vedena na mě, ale já to stáhl hotové s webu,pak mi pomohl lub 121..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecarna-tlacharna-1453x1501
Moderátor
Paul napsal
To, že to nezvládneš, neznamená, že to logicky nikdo nedělá jak píšeš. Gůgl ti odpoví, že dělá, a i tady na fóru..
Dělalo se to přes otisk, nebo přes PC v programu, kde to zvětšíš a jde to naprosto v pohodě.
;)


Možná já jsem ze staré školy... :)
Ale pokud kupuješ mincí přes web, nebo někde live tak ti to je k hovnu....
Registrovaný uživatel
A označení mladej si nech, už mi klepe 40 na vrata.. ;)
Registrovaný uživatel
Já vroubky asi před 10 rokama počítal otiskem u x kusů, ale k výsledku jestli Leningrad opravdu mámj jsem nedošel.
Moderátor
Paul napsal
A označení mladej si nech, už mi klepe 40 na vrata.. ;)


Mě taky.. Jsme pořád mladí hergot né.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 27. 3. 2020, 13:48. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Naše mince » 1953 - Kremnica vs. Leningrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1