Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 Deutsches Reich mark

Vykupminci.cz
Numisargo

2 Deutsches Reich mark

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Bohužel až na to B vše splňuje


Ale to "B" je to, o čem mluvím. Je přeci zásadní rozdíl, v jaké mincovně byla mince ražena. Pokud kupuji minci z mincovny X a dostanu minci z mincovny Y, pak nebyl dodržen deklarovaný popis.

Když si objednáte košili velikosti 40 a dojde Vám košile velikosti 43, porušil dodavatel deklaraci, či nikoli? Máte právo výrobek vrátit, či nikoli?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ona nebyla až tak nadefinovaná a já myslel, že kupuji E.
Už to nechme, zas to tolik peněz nebylo a ještě jednou Děkuji
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Magnet, byla první věc co jsem udělal. Nereaguje.
Udělal jsem novou fotku s lepším rozlišením, ale nevím jak ji vložit.

Pošli sem ak chceš,skúsim vložiť.
stanstan616§gmail.com
-s-
Registrovaný uživatel
Asi místo paragrafu patří@. jinak odesláno
Registrovaný uživatel
Áno.Paragraf je proti nepriateľským kopírovacím automatovým silám.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To 1hazden: Jak zde uz psal kolega taho, porovnejte minci se zarucenym originalem - treba na portretu vidim rozdily, napr. vlasy (ale fotky mohou vzdy zkreslovat). Take druha rada od kolegy je dobra - nechat si otestovat slozeni na stanku Puncovniho uradu na vystave Sberatel, pokud tam pujdete. Jestli slozeni neodpovida originalu, nemely by odpovidat ani rozmery - specielne tloustka. Opravdu jste nameril 2,15 mm,
nemuze byt tloustka napr. 2,3 nebo 2,4 mm, coz by nasvedcovalo nizsimu, resp. spis nulovemu obsahu Ag?
Napis na hrane je v poradku? (Foto?)
---
Jak byla mince deklarovana v aukci? Stribrna 2 marka? Original? Neslo by neco reklamovat?
---
Bohuzel Cinane dnes padelaji i levne mince z obecnych kovu, napr. mnou uvedeny cinsky prodejce 2marek ma v nabidce pres 3000 polozek. Doporucuji alespon kratce nahlednout.
---
Na Aukru (apod.) se nakupovat da, s potrebnou opatrnosti, ja tam mam podle komentaru pres 900 uspesnych nakupu s jedinou reklamaci, ktera ale take dobre dopadla. Velmi peclive si ale vybiram a lustruji prodejce. Diskutovanou 2marku bych na prvni pohled za problematickou nepovazoval, pokud nebyla patrna mincovna B. Vyhoda Aukra je, ze mate dost casu na rozmysleni a muzete zkoumat z klidu domova. Na burze sice minci vidite v realu, ale jste pod casovym tlakem. Osobne bych udelal chybu spis na te burze, proto radeji nakupuji bezne mince na Aukru.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Na burze sice minci vidite v realu, ale jste pod casovym tlakem. Osobne bych udelal chybu spis na te burze, proto radeji nakupuji bezne mince na Aukru.


S tímto závěrem bych si dovolil nesouhlasit.

Každý začínající sběratel by měl nejdříve získat znalosti, zkušenosti a především také cit. Ten získá pouze v reálu a nikoli ze špatných fotek, které jsou doménou internetových aukcí. Pokud získam pro mince cit, oči se podvědomě zaostří na některé (mimořádně důležité) detaily a tak získáme během pár vteřin přehked o stavu, pravosti atd. Jedná se tedy o jistý druh řemesla.

Dražím i v sálových aukcích přes internet a prohlížím velmi kvalitní fota mincí dlouhé hodiny na netu. Stejně si nechávám mince prohlédnout v reálu a tak vím, jak vypadají ve skutečnosti. Nesčíslněkrát se tak stalo, že mince, které bych dražil, nakonec nedražím, protože jsem byl od tohoto úmyslu odrazen. Např. zde byly skryté vady, nebo vady, které fotka neodhalila, nehezká patina atd. A stejně každá mince byla v reálu jiná. Prostě i kvalitní foto a skutečnost se nemůže slučovat. Patrné to je třeba u odstínu patiny. Na fotu je růžová (tedy nejlepší) a skutečnost je čokoládová (tedynejlacinější).
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Nevím jestli jste zkoušel, silný neodymový magnet, který trochu reaguje na stříbro, sám použivam tuhle metodu a funguje.
Také zvuk, pokud máte originál porovnejte s cinknutí mincí o hranu mince,zvuk musí být shodný s originálem, samozřejmě decentně ať si je nepoškodite.
Pak už jen živý odborný posudek,jak bylo výše uvedeno.

https://youtu.be/s78mPc4QhiM
Moderátor
Evropa1: Teoreticky mate pravdu, praxe je ale kosatejsi, nemame vsichni stejne moznosti, preference a postupy. Za poslednich 50 let jsem uz take par minci v realu videl (a zkoumal je vsemi smysly krome chute),
nyni je pro me jednodussi nakoupit na Aukru nez nekam chodit, a vetsinou mi staci i horsi fotky, abych poznal padelky. Ostatne dlouho jsem nakupoval v korespondencnich aukcich CNS i bez fotek. Na jezdeni po aukcich jsem nikdy nemel cas a hlavne chut.
Registrovaný uživatel
numismat: Rozumím Vám, protože jsem v naprosto stejné situaci. Aukcí se účastním pouze minimálně, protože mám mnohem důležitější povinnosti, ale je několik možností, abychom se dostali k reálným informacícm. Např. já si mince nechám prohlížet a tak znám jejich stav.

Úroveň fotek je téma na mnoho stran textu, ale jednu pravdu nelze upřít. Zachovalost a cena jsou spojené nádoby. Jak mohu nabídnout cenu, když neznám zachovalost?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: Nepotrebuji vzdy znat zachovalost. Pamatuji si na dobu, kdy se mnoho stribrnych i zlatych minci prodavalo na aukcich POD cenou kovu - nakup tedy byl vyhodny bez ohledu na zachovalost. Stejne tak treba u platnych minci - pekne do sbirky a ostatni utratit. Atd.
Registrovaný uživatel
Možná u běžné komerce takto lze uvažovat, ale u historicky sběratelských věcí určitě nikoli.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tu tlošťku jsem znovu šuplerou přeměřil a je spíš 2,10 mm
Speciální magnet nemám a normální nereaguje.
Vůbec jsem nečekal že spustím takovou diskuzi.
Minci si nechám, až bude v Brně nějaká akce, případně najdu odborníka, tak ji nechám prověřit.
Ta váha a rozměry opravdu sedí. Děkuji všem za snahu pomoc.
Moderátor
1hazden napsal
Tu tlošťku jsem znovu šuplerou přeměřil a je spíš 2,10 mm
Speciální magnet nemám a normální nereaguje.
Vůbec jsem nečekal že spustím takovou diskuzi.
Minci si nechám, až bude v Brně nějaká akce, případně najdu odborníka, tak ji nechám prověřit.
Ta váha a rozměry opravdu sedí. Děkuji všem za snahu pomoc.


Alespoň vidíte jak krásny je tento královský obor numismatika, dizkuze nad vším možným a střadání,neboli sběr všeho možného. Se smyslem, i beze smyslu :)
Byla by škoda toho zanechat při takové situaci.
Takova škola je výborná zkušenost, kterou si každý znas prošel a někdy i znovu projde. ;)
I tohle totiž patří k numismatice. :)
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Evropa1: Nepotrebuji vzdy znat zachovalost. Pamatuji si na dobu, kdy se mnoho stribrnych i zlatych minci prodavalo na aukcich POD cenou kovu - nakup tedy byl vyhodny bez ohledu na zachovalost.


Nyní mám trochu času, tak uvedu jeden příklad pro názor, jak je nebezpečné, především v našich aukcích, dražit bez prohlídek.

V nedávné době, v jedné naší aukci, se vyskytla velmi vzácná mince, která byla deklarována zachovalostí 0-. O tuto minci jsem měl zájem a proto jsem se na danou aukci vypravil. Jaké bylo moje překvapení, když jsem při prohlídce zjistil, že daná položka vykazuje zachovalost 1-, navíc se nachází v celkovém vyleštěném stavu, což kvalitu mince snižuje o další stupeň směrem k horší zachovalosti. Když to shrnu, tato položka byla proti skutečnosti o dva stupně nadhodnocena. Samozřejmě o takové torzo již nikdo soudný neprojevil zájem a koupil ji sběratel pouze za vyvolávací cenu, aby mohl zaškrtnout kolonku v seznamu.

Nyní si představme situaci, kdy bych seděl doma, věřil popisu a zaslal bych limit s tím, že bych tuto minci chtěl získat. V tomto případě bych musel jistě dát limit na úrovni pětinásobku vyvolávací ceny. Za této skutečnosti bych jistě danou položku vydražil. Pak si položme otázku, za jakou cenu? Všichni přeci víme, jak to v některých našich aukcích chodí, jak se uměle navyšují ceny do hodnot limitů atd. A to nemluvím o hrůze, která by mne potkala při rozbalení zásilky a zjištění stavu mince.

Myslíte si, že je stále vhodné upozorňovat začínající sběratele na to, že je s klidným srdcem vhodné dražit v některých situacích i bez prohlídek, čí dokonce bez fotek? Nebyla by naopak vhodnější je od tohoto postupu z principu odrazovat, i když i vyjímky mohou existovat?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: Mate jiste pravdu, pokud jde o historicke sberatelske veci. Tam jsem pravidlo zachovalosti nijak nezpochybnil, jen jsem upozornil, ze existuji vyjimky u "běžné komerce" (Váš termin).
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Evropa1: Mate jiste pravdu, pokud jde o historicke sberatelske veci. Tam jsem pravidlo zachovalosti nijak nezpochybnil, jen jsem upozornil, ze existuji vyjimky u "běžné komerce" (Váš termin).


Takto se jistě shodneme.

Bohužel já mám se začínajícími sběrateli velmi špatné zkušenosti v tom, že oni nedokáží rozdělovat a proto se na ně musí principy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Navštívil jsem odborníka a i ten nad tím kroutil hlavou. Co se mu nelíbilo,byla hrana. Je proto přesvědčen, že se jedná o falsum. Závěr debaty byl"strčit minci do šuflíku, časem se uvidí". Tak to udělám.
Moderátor
Hrana byla jedna z veci, na kterou jsem se ptal...

numismat napsal
Napis na hrane je v poradku? (Foto?)
Moderátor
1hazden napsal
Navštívil jsem odborníka a i ten nad tím kroutil hlavou. Co se mu nelíbilo,byla hrana. Je proto přesvědčen, že se jedná o falsum. Závěr debaty byl"strčit minci do šuflíku, časem se uvidí". Tak to udělám.



Co materiál?..... jedná se o Ag.
Jinak šuplík je dobrá volba...... :).
Registrovaný uživatel
Ryzost nekontroloval. Říkal že zvoní, ale nějak divně. Takže ten šuplík.
Moderátor
Taky jsem doporucoval srovnani s originalni 2markou v realu, srovnani podle fotek muze zkreslovat, ale i tak:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 Deutsches Reich mark

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1