Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20/1944

Vykupminci.cz
Numisargo

20/1944

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ví někdo z Vás, kdo je vyobrazen na této dvacce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všude je uváděn, jen jinoch. ;)
Registrovaný uživatel
No já právě na netu našel příspěvek v jedný diskusi:

"Je to Klaus Heydrich. Syn R. Heydricha, který v sedmi letech zahynul v Panenských Břežanech pod koly náklaďáku."

http://www.lovecpokladu.cz/home/vyvoj-papirovych-platidel-od-roku-1918-2464 (příspěvek dole u článku ze dne 6. července 10:31)

wiki:
Citovat
Po atentátu na Reinharda Heydricha, 27.05. 1942, zařídil šéf SS, Heinrich Himmler pro Linu a její děti doživotní bydlení na dolním zámku v Panenských Břežanech. V roce 1943 zemřel její nejstarší syn poté, co v zatáčce vjel na kole pod nákladní vůz. Lina Heydrichová vynaložila enormní úsilí, aby dosáhla odsouzení a popravy českého řidiče, ale soud jej osvobodil s tím, že jediným viníkem nehody byl zesnulý Klaus Heydrich. V dubnu 1945 opustila Lina Heydrichová zámek v Panenských Břežanech a odjela do Německa.


Moc se mi tomu nechce věřit.
Měl by to být jeden z těchto kluků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
No já právě na netu našel příspěvek v jedný diskusi:

"Je to Klaus Heydrich. Syn R. Heydricha, který v sedmi letech zahynul v Panenských Břežanech pod koly náklaďáku."


Síce netuším, či je to on, ale takmer na väčšine webov sa uvádza, že v dobe smrti mal Klaus Heydrich 10 rokov, nie 7. Možno je to len drobnosť, ale tvrdeniu, že jeho portér bol použitý na bankovke to moc dôveryhodnosti nepridáva.
Moderátor
podle mě je to taky nesmysl. Četl někdo z vás něco o tom, ať už třeba z vyprávění Schmidta nebo Fojtáška ?? Určitě NE ;)

Nehledě na to, že když se už od počátku banka a tiskárna snažila všemožně potlačovat nacistický vlivy (urychlené puštění státovek 38/40 namísto nabízených německých, tvorba matric s rychle zaměnitelným textem, příprava kolků, 100/45 atd., atd.)

Příjde mi to jako nesmysl, navíc v době, kdy i těm největším německým optimistům bylo jasné, že je válka prohraná, nehledě na to, že by to smrdělo budoucí vlastizradou.
Registrovaný uživatel
na poslední výstavě v muzeu v č.b. to bylo takto uvedený tak nevím....

"Je to Klaus Heydrich. Syn R. Heydricha, který v sedmi letech zahynul v Panenských Břežanech pod koly náklaďáku."
Moderátor
:D
Dokud to nebude v knize od nějakýho odborníka, např. dr. Moravce, tak tomu nikdy věřit nebudu :D

jen tak mimo, kdo by se např. po Heydrichvě smrti zasazoval, aby byl na dvacce jeho syn .... každej toho prevíta nesnážel, K.H. Frankem počínaje a pošťákem v Horní Dolní konče :lol:

určitě se za chvíli dozvíme, že na desetikačce je šestiletá Eva Braunová nebo mladá Goebbelsová :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 10. 1. 2010, 21:32. »
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Tady mohu "podepsat" každé slovo !!!! :lol:
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
Ví někdo z Vás, kdo je vyobrazen na této dvacce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tak podle me je to cista spekulace, tomu, ze by tam byl Heydrich junior bych daval zcela mizivou pravdepodobnost. Jestli on se nekdo neinspiroval na Senfiho webu, tam je spojistost jasna :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D :D
Tak to nema chybu. Nebude on K.H. Frank nakonec ta socha na 100/1940 ???
Senfi, petrsvetr > dekuju, zasmal jsem se ...
Moderátor
když už se tak kolem toho motáme, taky vám příjde podobnej legionář na 500/23/29 ministru zahraničí Edvardu Benešovi ?? :D

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 11. 1. 2010, 19:51. »
Registrovaný uživatel
Určitě je více podobný legionáři Beneš, než synek Heydricha na té pětikačce! :mrgreen:
Moderátor
mischel13 napsal
Určitě je více podobný legionáři Beneš, než synek Heydricha na té pětikačce! :mrgreen:

alebo:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/123974#123974

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20/1944

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1