Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20 Kč / 1926 typologie a zajímavosti

Vykupminci.cz
Numisargo

20 Kč / 1926 typologie a zajímavosti

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Podla mojej logiky: CH je jednopismenne, C-h je dvojpismenne, CH-x je dvojpismenne potom C-h-x je trojpismenne :)
Moderátor
"...oproti tomu je u typu 21b první (velké) sériové písmeno "CH" - "Ch" omylem značeno obojím způsobem: "CHe" nebo "Chg"." cituji-li Bajera .... ale však to ty víš a děláš si jen srandičky, že :-P
Moderátor
Pánové, neodolal jsem a musel jsem si toto koupit (za 10 Kč) pro lepší prozkoumání "in natura" - je to zkažená dvacka, na které se někdo snažil odstranit číslo a písmena. Pod UV jsem to ještě nezkoušel, ale je vidět, že se někdo snažil o raritu a nevyšlo mu to.

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ako zaujímavosť do zbierky je pekne. Samozrejme s označením "pokus o novodobý falz" ;)
Registrovaný uživatel
každopádne je to škoda takto zničiť celkom dobrú obehovú zachovalosť :?
Moderátor
Vieš vidina zarobku..... :mrgreen:
Moderátor
> podle mě to byla buď zkouška na jednopísmenovku nebo vymizet celý číslovač i sérii (už se na Aukro za 3 roky objevily takovéto dvě - bez označení; šly kolem 5000 Kč)
Moderátor
Kto mi s tým pomôže? Haase alebo TB NBČS?

Obrázek vložený uživatelem

Čo mi nesedí na NBČS (z tabulky od acme2000): horná časť ako keby bola viac šikmá ako u NBČS, a na nožičkách písmena A ako keby tie pätky boli hrubšie.
Moderátor
> Haase má opět písmeno "A" zřetelně jiné - zakulacené (v tabulce ne tak zřetelné, "in natura" zcela jasné). To Tvé může mít trochu odlišné ty patky (asi tlak nebo otisk razidla), ale po zmenšení a porovnání je to znát, že je to TB NBČS
Moderátor
acme2000 maš pravdu. Písmeno A od Haase je gulate ako súdok. :D

P.S. Druhé malé písmená sa asi nebudú doplňať do tejto tabulky, že?
Moderátor
není třeba - malá "a" a "b" tam jsou v obou variantách, od "c" je to vždy TB NBČS ;-)
Moderátor
Haase alebo TB NBČS?

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Typoval bych na Haase...
Registrovaný uživatel
žádný ,,ačka´´ snad nejsou od NBČS, ne?
Moderátor
Tiež ju mám založenú ako Haase... Ale pre istotu som sa pýtal, ďakujem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
jedna hraniční je jaká je

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je jaká je, ale hlavně, že je :))) tak už jsme na tom takto:

Cb (Haase)
Db, Eb, Fb, Gb ????
Hb (TB NBČS)


Kdo doplní tu zbývající čtyřku? :)
Registrovaný uživatel
Mě by zajímal i druhý problém, jaká je poslední vydaná série. Nevěřím totiž, že je to až série Zh (podle Bajera). Jakou kdo máte nejvyšší sérii *h?? Já osobně mám Hh.
Díky
Moderátor
taky potvrzuji Hh (Chh nemám od nikoho potvrzeno, Ih taky ne)
Registrovaný uživatel
Chlapi, keď to tu tak čítam... Koľko sa už venujete zbieraniu bankoviek a koľko ich máte? Ja som rád, keď mám zastúpený katalóg aspoňv jednom kuse...
Registrovaný uživatel
Miciko, jestli si tuto problematiku chceš upřesnit, doporučuji velmi zdařilý článek v časopise mince bankovky č. 1/2010 strana 34-36, kde je tato problematika kolem 20 Kč 1926 podrobně popsána .
Registrovaný uživatel
trava napsal
Miciko, jestli si tuto problematiku chceš upřesnit, doporučuji velmi zdařilý článek v časopise mince bankovky č. 1/2010 strana 34-36, kde je tato problematika kolem 20 Kč 1926 podrobně popsána .

když už jste zmínil tento časopis, mohl by jste lehce zhodnotit jeho kvalitu?přemýšlím o předplatném, tak zda to ma cenu.diky
Registrovaný uživatel
Musím říct, že jsem byl v začátcích dost skepický, bylo tam na můj vkus hodně o cizích mincích a bankovkách, ktré mi moc neříkaj. Jenže každý sbírá něco. Slyšel jsem, že se začínají více věnovat místní měně, tak si myslím, že už je to vcelku zajímavější. Ale jak pro koho. Někdo byl možná rád, že tam byla ta cizina. Hold každý sbíráme něco jiného. Já objednání rovněž zvažuji i když to máme k náhlednutí či zapůjčení na pobočce ČNS, takže je to možná zbytečné. Uvidím.
Registrovaný uživatel
Ono to není někdy žádná sranda, vydávání takového časopisu, když kvalitní autoři nic nechtějí psát z časových důvodů a pokud nebude v dohledné době nějaký konstantní počet předplatitelů, aby časopis nebyl dlouhodobě ve ztrátě, pak u nás také zase mimo NL nic nemusí vycházet. Proč myslíte, že mimo jiné také asi zanikly Hradecké zprávy? Nejsou lidi, články a možná peníze(?).
Oproti zahraničí, kde obchodníci pomocí reklam podporují vydávání časopisu(a teda také propagaci sbírání na veřejnosti pro všechny generace), u nás uhnat obchodníka s mincemi či podobně k zadání reklamy je dost problém. A dalo by se pokračovat. Co kdyby odtud někdo zkusil něco také napsat do některého dalšího čísla?!?! Objevy, zajímavosti.... Příspěvky můžete poslat do redakce třeba i mailem.
Registrovaný uživatel
Musím říct, že jsem nad tím tak trochu uvažoval, ale musí to být téma, které zaujme jak laiky tak pokročilé a to není tak jednoduché. Ale něco se možná chystá, zkusit se to může.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20 Kč / 1926 typologie a zajímavosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1