Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 20 Kč 2000

Vykupminci.cz
Numisargo

20 Kč 2000

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V roce 2000 jsem uložil do nové kožené peněženky 20 ks mincí 20 Kč v RL.
Nyní jsem si chtěl peněženku vzít a mince vypadají viz foto. Nevíte někdo
co se stalo, nebo jsou ty mince tak nekvalitní ?? Předem dekuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kuze je velmi nevhodny obal pro uchovani minci, zrejme z toho duvodu, ze pri jejim zpracovani se pouzivaji ruzne chemikalie, ktere pak s nekterymi kovy mohou reagovat. Typicke je to pro med a mince s obsahem medi.
Registrovaný uživatel
Nechápu potom, proč se 90% peněženek dělá z kůže. Stejně jsem přesvědčen, že kvalita těch mincí za moc nestojí. Ještě jednou děkuji a mince utratím.
numismat napsal
Kuze je velmi nevhodny obal pro uchovani minci, zrejme z toho duvodu, ze pri jejim zpracovani se pouzivaji ruzne chemikalie, ktere pak s nekterymi kovy mohou reagovat. Typicke je to pro med a mince s obsahem medi.
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Nechápu potom, proč se 90% peněženek dělá z kůže. Stejně jsem přesvědčen, že kvalita těch mincí za moc nestojí. Ještě jednou děkuji a mince utratím.


Smyslem peněženky je pouze přenos mincí, nikoli důvod ochrany před vznikem patiny. Pokud chcete mince uchovat, musíte je dát do vhodného obalu.

Tyto mince jsou vyráběny ze slitiny, která zaručuje určité nároky. To, že tato slitina v nevhodném prostředí koroduje, je naprosto přirozené. Nedá se tedy říci, že kvalita mincí je špatná.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Nechápu potom, proč se 90% peněženek dělá z kůže. Stejně jsem přesvědčen, že kvalita těch mincí za moc nestojí. Ještě jednou děkuji a mince utratím.
numismat napsal
Kuze je velmi nevhodny obal pro uchovani minci, zrejme z toho duvodu, ze pri jejim zpracovani se pouzivaji ruzne chemikalie, ktere pak s nekterymi kovy mohou reagovat. Typicke je to pro med a mince s obsahem medi.


Ehm, 90% peněženek se dělá z umělé hmoty.
Moderátor
Měl by někdo zájem o 20 Kč 2000 (sv. Václav) v běžném oběžném stavu? Řekněme za 250 Kč včetně poštovného?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 20 Kč 2000

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1