Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200 Kč 2018

Vykupminci.cz
Numisargo

200 Kč 2018

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, chci se optat, jak by se zachovala počítačka peněz při této bankovce - pustila by ji ??
Posun pokoveného proužku vlevo je dosti výrazný až zasahuje do Omron kroužků. Prakticky dva z nich vystouplý proužek zazdil. /porovnány pozice s jinou bankovkou/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Zdravím, chci se optat, jak by se zachovala počítačka peněz při této bankovce - pustila by ji ??

Pustila. Peniaze sú v tlačiarni pred balíčkovaním prepočítané, po prijatí do ČNB sú prepočítané, po distribúcii do pobočiek ČNB alebo bánk sú prepočítané, pri plnení kaziet do bankomatov sú prepočítané, v bankomate sú prepočítané, v pobočke pri pokladni sú prepočítané... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dík za info
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat na tuto bankovku . Na bankovce 200 Kč chybí zelená kniha
Registrovaný uživatel
Na první sérii A, tato kniha není.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
asi to zde již někdo popisoval, ale jak moc běžné to je?
Nová bankovka 2018.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žlutý symbol na bankovkách není chybotisk, který by unikl STC, jedná se změnu barvy při působení vnějších vlivů, různých chemických látek a z 99 % při kontaktu s pracím práškem. Většinou tyto bankovky se žlutým symbolem projdou pračkou zapomenuté v oblečení. Pro ukázku přikládám fota uměle vytvořených rarit. Barva symbolů se pohybuje od světle zelené až po žlutou, záleží na době praní a teplotě.
Klidně si za ní dejte pár piv, má to hodnotu pouze nominálu.Vznik těchto "rarit" je většinou neúmyslný, ale také jsem se setkal s výrobou pro dobrý prodej.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za poslední cca měsíc jsem v peněžence nejprve objevil 200 Kč serie P a dnes jsem objevil 200 Kč serie X. Co je to za serie? Jsou to nějaké náhradní/zkušební? Koukal jsem, že na aukru to lidi draží, ale mě by spíše zajímalo co je to zač. Určitě to prodávat nebudu, uložím to k ostatním bankovkám co si občas odložím.
Registrovaný uživatel
ČNB nikdy neřiká jaké série půjdou do oběhu. Je to součástí ochraného systému bankovek. Řekli akorát u 2000 E, že se fakt sekli. Od minulého března lidé doma kupí stohy bankovek. ČNB pustila do oběhu dodatečných 90mld korun. 200 PX a 500RI se zatím zdají být pouze další série. U těch 200 bych si byl jistější kvůli větším sériovým číslu. U těch 500 je to zajímavější. Ale kdo ví,... nikdo neví :D Vzhledem k tomu, že ve státě je větší bordel jak v ledajakým korporátu, bych si tipl, že už ani ČNB neví :)
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200 Kč 2018

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1