Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » 200 Kč chyboražba Palacký

Vykupminci.cz
Numisargo

200 Kč chyboražba Palacký

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
stani napsal
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazba-barokni-most-v-namesti-nad-oslavou-12513x2
-s-


Krásný kousek, zajímalo by mě, zda-li paní pořád vlastní ten kousek.
......Jo člověk si nemůže být nikdy jist,je paráda, když se sběratel může takto, kolikrat překvapit neočekavanym.Vzacne výjimky existují a někdy jsou krásné. :) ;)
Registrovaný uživatel
Neříkám,že nejsou vůbec ale myslel jsem to tak,že to není tak často...
Ta zlatá mince,ta by se mi líbila :)
Moderátor
stoupa napsal
Neříkám,že nejsou vůbec ale myslel jsem to tak,že to není tak často...
Ta zlatá mince,ta by se mi líbila :)


Diskuze v odkazu spíše potvrzuji fakt o vzácností výskytu těchto mincí a nume medaili.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem tu dal jedno téma ohledně Svatováclavská pocta Benediktu XVI. jako nové téma v novém vláknu
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
stoupa napsal
Teda pokud to je zmetek a ještě k tomu proof, tak i tak jim děkuju...


Zajímala by mě jedna okolnost a to jakou strukturu vykazuje materiál na hraně. Jestli má materiál na hraně ještě stopy po vylisování střížku, nebo je hrana již upravena a uhlazena.

Děkuji.


Asi jste tento příspěvek nezaregistroval. Můžu dostat odpověď?

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Podle mě co vidím přes kapsli,tak hrana není hladká,na části jsou slabé pruhy jakoby to měla být B.K. a na jednom místě pokud mě zrak nešálí,tak tam vidím napsané nějaké 3 místné číslo ale to si už nepamatuju.
Prostě podle mě není hrana tak jak by měla být u proof mince...
Moderátor
stoupa napsal
Podle mě co vidím přes kapsli,tak hrana není hladká,na části jsou slabé pruhy jakoby to měla být B.K. a na jednom místě pokud mě zrak nešálí,tak tam vidím napsané nějaké 3 místné číslo ale to si už nepamatuju.
Prostě podle mě není hrana tak jak by měla být u proof mince...


No, tedy toto "upresneni" me moc nepresvedcilo, ze by mince mohla mit vyssi hodnotu nez bezvadna, spise naopak. Prece jen chyborazba (zmetek) zlate mince s obema stranami stejnymi je trochu neco jineho nez stribrna dvoustovka s "jakousi" divnou hranou... Ale to je jen muj nazor, kupce by podle predchozi diskuse urcite nasla.
Registrovaný uživatel
Tohoto si v inej téme nikto nevšimol,resp.nestálo to nikomu za okomentovanie.
Mne to príde zaujímavé a stále som nepochopil,ako sa to mohlo stať.
Za mňa fejk...Čo si o tom myslíte?
https://aukro.cz/csfr-2x-10-korun-1993-1x-chyborazba-6929018463
-s-
Moderátor
stani: Tezko rict jen z fotky, ale vypada to velmi precizne, neumim si predstavit, ze by to nekdo podomacku dokazal udelat tak pravidelne. Treba to nekdo objasni, jak to mohlo vzniknout v mincovne. Omylem pouzit celovroubkovany razebni kruh?
Ja mam polsky 10gros - vyrobni zmetek, ktery ma naznak vroubkovani na hladkych polich hrany, ale neni to tak pravidelne a hluboke. Takze zmetek jineho druhu, ale asi take z mincovny. Na rozdil od predchoziho korunova zalezitost.
Registrovaný uživatel
Ahoj.
....Omylem pouzit celovroubkovany razebni kruh...?

To si myslím,lenže nie omylom.Chlapík,ktorý to kúpil si bol mincu osobne pozrieť.Viem od predajcu,celkom dobre sa znášame a komunikujeme.Chystal sa s ňou (nový majiteľ) niekde na "vyšetrenie",ale neviem ako to dopadlo.
Tam všetko sedí..Je to profesionálna práca.A nový majiteľ podľa mňa dúfa,že ide o nejakú skúšobnú razbu..Je to zaujímavé.Lenže...Ak je to takto umelo vytvorené,tak potom je to čo? Rarita? No,neviem.
Viem len to,že predajca bol spokojný,keďže ju údajne našiel v konvolute mincí za pár šupov.A ja mu to verím.
-s-
Moderátor
stani: Mozna mas pravdu a je to umele vyrobene (a nejak to nakonec skoncilo v konvolutu). Kazdopadne je to zajimave, coz se projevilo i na dosazene cene (take proto, ze u stejne mince rocniku 1990 se sbiraji varianty).
Podle me takovato vec zaujme vic sberatelu nez nejaky chybejici opis na stribrne proof minci, o kterem se nakonec mozna ukaze, ze je jen slabe vyrazeny.
Registrovaný uživatel
V Kremnici sa diali aj zázraky. ;) Niečo som o tom počul..O niektorých raritách dokonca viem kde sú,možno už len boli,je to už dávno.Píšem o korunách,nie eurách,o tom neviem nič.Zas ale viem,aké €obludnosti sa nachádzajú u jedného zberateľa v Nemecku a to tiež nemôže byť s kostolným poriadkom.
O variantách M.R viem,žiadnu klasickú nemám,hokej v tom mám,pretože ja si dovolím tvrdiť,že ani tie bežné nie sú všetky rovnaké.
Ten Mišo008 má absolútne absurdné veci..Je to čisté?
Je to moc stránok,ale dá sa tam vidieť všeličo. :)
https://www.emuenzen.de/forum/threads/bilder-von-euro-fehlpraegungen.9830/page-317
Narážam na to,či takéto a podobné výtvory majú mať vysokú cenu.Ak nie,tak prečo známka,o ktorej si väčšina odborníkov myslí,že by nemala existovať stojí cca 10 miliónov.Nie je to to isté?
https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/144951/nejdrazsi-znamka-ceska-nejvyssi-nabidka-je-20-milionu-korun.html
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Chlubírna » 200 Kč chyboražba Palacký

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1