Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200 Sk chybotisk

Vykupminci.cz
Numisargo

200 Sk chybotisk

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ide o chybotisk tak ako u 50 SK chýbajúca brada čiže ich bolo viac, alebo to je len individuálna chyba, alebo ťažko povedať :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a nieje to len vyblednute?
zaujmave ze hlava chyba len v mieste kde bola bankovka prelozena po dlzke na stvrtinu....
pri takejto kvalite bankovky sa s nou mohlo veselo experimentovat
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
vyblednuté to určite nie je možné je všetko, ale nakoľko som to získal priamo z obehu úmysel to určite nebol
Registrovaný uživatel
tahle bankovka se tu už přeci řešila. Měl by to být autentický chybotisk, o který mám stále zájem :)
Registrovaný uživatel
pravda riešilo sa išlo mi len o to či neexistuje aj další kus a či ide o chybotisk z pohĺadu výrazu slova i ked viem že je to asi jedno bud to niekoho zaujíma alebo nie takže len to ;) a dík
Registrovaný uživatel
leguan napsal
pravda riešilo sa išlo mi len o to či neexistuje aj další kus a či ide o chybotisk z pohĺadu výrazu slova i ked viem že je to asi jedno bud to niekoho zaujíma alebo nie takže len to ;) a dík


je to tak. I kdyby to byl jediný existující kus, tak jsou kolegové, co Vám za něj nedají ani zlámanou grešli stejně jako já bych nedal ani zlámanou grešli za například unikátně proděravěný specimen
Registrovaný uživatel
Jdu kolem, tak přidám svůj názor: Na to, že moderní slovenské koruny obíhaly nějakých cca 16 let, se objevuje až podezřele moc různých chybotisků, přetisků, anulátů, vzorů, přítisků, nerozřezaných bloků a jiných "sběratelských" spéciés. Nic pro mne. Uložil jsem si základní řadu nominálů a tím končím. Tohle smrdí komercí na sto honů.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Jdu kolem, tak přidám svůj názor: Na to, že moderní slovenské koruny obíhaly nějakých cca 16 let, se objevuje až podezřele moc různých chybotisků, přetisků, anulátů, vzorů, přítisků, nerozřezaných bloků a jiných "sběratelských" spéciés. Nic pro mne. Uložil jsem si základní řadu nominálů a tím končím. Tohle smrdí komercí na sto honů.

Nejsi jediný sběratel, co má jen 20-5000Ks! ;) Důvod jsi vystihl přesně!
Registrovaný uživatel
Páni jednoducho sa zmierte s tým, že zbieranie slovenských bankoviek je zábavnejšie než českých. Veď len obehových je 89 rôznych nominálov a sérii, k tomu patrí podobné množstvo rôznych perforácii specimenov a 36 kusov anulátov. Taktiež boli pre zberateľov uvoľnené kompletné archy bankoviek...
Slovensko nemá vlastnú tlačiareň bankoviek, tak boli kompletne tlačené v zahraničí. Na prípadné chyby v tlači sa prišlo oneskorene, až keď sa bankovky dostali do obehu. To už ich nebolo také jednoduché stiahnuť z obehu, rýchlo vymeniť a prúser ututlať ako je to v prípade domácej tlačiarne.
Zbierajte si čo je vášmu srdcu blízke, ale nepíšte hlúposti o komerciii. ;)

P.S. Táto 200vka je krásny príklad chybotlače. Ak je na predaj, tak mám záujem fidzi_@post.sk (áno, je to s podčiarovníkom)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi - dá sa povedať, že s Tebou plne súhlasím. Mňa osobne chybotlače nelákajú, podobne, ako dierky v bankovkách, ale plne chápem, že koho to láka a zaujíma, tak si pri SK bankovkách príde "na svoje".
PS: Všimol som si, že "vždy" pri tej Tvojej e-mail adrese používaš výraz podčiarovník. To nie je chybotlač, ale "chybopis" ;) Správne je podčiarkovník ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200 Sk chybotisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1