Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 2000Kč bankovka e zajímavým číslem

Vykupminci.cz
Numisargo

2000Kč bankovka e zajímavým číslem

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Mám přímo z ČNB balíčku naprosto novou nepoužitou bankovku 2000Kč s číslem končícím postupkou 56789.

Má nějakou cenu a smysl jí schovat?

Děkuji za odpověď.

Z007

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jednoduchým výpočtem lze zjistit, že v každé sérii je (v ideálním případě) přesně 100 bankovek, které končí na čísla 6789. A 100 jiných, která končí na 7890 a dalších 100, která končí na 5678 atd. atd. Což se vynásobí počtem sérií (např. 24 pro písmeno A nebo 96 pro písmeno C). A pak totéž pro každý nominál. A pak můžeme hledat postupky na začátku nebo uprostřed. A máme vhodné cvičení pro domácí vyučování dětí.

Jinými slovy, nic zvláštního to není. Jiná věc je, jaká je šance se k tomu dostat v UNC. Při běžném postávání u bankomatu asi ne, ale obchodníci takovýchto srandiček mají jistě dost.

Takže bych doporučoval zapomenout na raciálno, dát tomu nějaký bombastický popis a šup s tím na Aukro - aby se chytil někdo, kdo si to zaslouží, protože nezvládá matematiku základní školy. ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji. Nemám to zapotřebí prodávat.
Zaujalo mně to. I když dělám s penězi léta, tak jsem takové součíslí nepotkal. Schovám si jí pro štěstí.... :-D
Registrovaný uživatel
kdyby to bylo treba F23 456789 ... pak mozna zajimave ...
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Nebo kdyby to bylo číslo 000001 to by bylo taky zajímavé.
Registrovaný uživatel
Nejlepší jsou samozřejmě solidy, F22 222222 ;-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den mam doma 2000 bankovku série E02 je vzácná?
Moderátor
Dobrý den, vzácná je a samožejmě záleží na stavu, takže cenu bez fotky Vám nikdo neřekne, ale nerozumím tomu proč vkládáte Vaši otázku/žádost do 3 vláken.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 2000Kč bankovka e zajímavým číslem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1