Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

200kč a její modifikace

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak majkle, celé odpoledne jsem hledal a našel! ;) Kvalita nic moc, alespoň něco! Trochu je vidět r.1992 na té dvoustovce!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tady máš takový bonbónek ode mne! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to srandujes ? :D ved toto je bezne dostupne na ct :D
ja ze hladame nieco nezname :?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
České bankovky a mince 1993–2012, str.39 :)
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
to srandujes ? :D ved toto je bezne dostupne na ct :D
ja ze hladame nieco nezname :?

Tak v tom rozhovoru, měl celé nátisky těchto bankovek, nikdo nehladá nic neznámého. Jen to, jak tyto bankovky předělávali na české! ;)
Registrovaný uživatel
Ja prikladám Bubákove návrhy, ktoré vyšli v slovenskej tlači...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
A tady máš takový bonbónek ode mne! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Z tejto publikácie?
https://www.cnb.cz/soubory_ke_stazeni/publikace/bankovky_mince_ls.pdf
Registrovaný uživatel
Brett napsal
České bankovky a mince 1993–2012, str.39 :)

Brett to trefil přesně! ;)
Registrovaný uživatel
kuknem svoj dobový monitoring, ktorý som si ako puboš robil a ešte snáď niečo vyňúram... že by vznikal nobý článoček?
Registrovaný uživatel
Maťo, "vyňúrej"! (to je ale slovo, u nás máme kde co a mluvíme všelijak, ale na toto nemáme!). Hlavně Kulhánkovu desetikorunu s Pribinou! Chtěl bych v první řadě vědět, jestli vůbec někdy nějaký návrh existoval.

Mischel, díky. Ty fotky sice jsou i v té publikaci ČNB, ale vůbec nevadí - tady se rozhodně neztratí.
Registrovaný uživatel
Z materiálov SNB, ktoré mám som našiel iba jeden, kde je výrez zo slovenskej päťstovky. Urobím si ale rešerš z dobovej českej tlače a nájdem určite aj Kulhánkove návrhy na ČSFR bankovky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
majkl napsal
. Hlavně Kulhánkovu desetikorunu s Pribinou! Chtěl bych v první řadě vědět, jestli vůbec někdy nějaký návrh existoval.


vždyť už Moravec jasně řekl, že nedošlo ani na skicy, vše zůstalo jen ve stadiu úvah a nakonec to kvůli nákladům odpískali ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 17. 2. 2013, 19:11. »
Registrovaný uživatel
Tak možno celá emisia nebola pripravená, ale dvojstovku si pamätám v správach - ukazovali tam tri farebné návrhy a v článkoch z tlače, že po SBČS oslovila šiestich umelcov, medzi nimi aj Róbert Brun, Jozef Bubák a Dušan Stopiak... Ktoré z bankoviek kto navrhol, ťažko povedať. Ako zadanie dostali zoznam celej emisie s výberom farebnosti a motívmi a rozmermi...
Registrovaný uživatel
A v článku 25. 10. 1991 (rozhovor s Bubákom) sa píše, že "Príprava novej emisie, konkrétne... na návrh 200 Kčs a skíc 10 až 5000 Kčs finišuje. Takže skice majskôr existujú.
Moderátor
Podle data je to ale očividně z té první soutěže, která ve výsledku celá spadla pod stůl a byla vypsána nová. Moravec říká jasně, že Kulhánkova 10 Kč skončila ve stadiu úvah. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 17. 2. 2013, 19:47. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Moravec říká jasně, že Kulhánkova 10 Kč skončila ve stadiu úvah. ;)

Šenfi, kdybych o tom věděl, tak se neptám. Moravec toho napsal a řekl spoustu. Mohl bych znát přesnější údaje? Díky.
Moderátor
majkl napsal
Maťo, "vyňúrej"! (to je ale slovo, u nás máme kde co a mluvíme všelijak, ale na toto nemáme!).

To je z(e staro)moravštiny. U nás máme "vyňórat". :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ahoj dostali se mi do rukou fungl nové 200kč bankovky
vše rok 1998 série F30 357675,,, F30 357676,,,,F30 357677, a ta poslední f30 357677 má otočenou dvojku vzhůru nohama v tom stříbrném proužku ale jen tu dvojku jinak kč je v pořádku.

mají nějakou hodnotu vyšší pro sběratele?
Moderátor
jirikrystofek napsal
Ahoj dostali se mi do rukou fungl nové 200kč bankovky
vše rok 1998 série F30 357675,,, F30 357676,,,,F30 357677, a ta poslední f30 357677 má otočenou dvojku vzhůru nohama v tom stříbrném proužku ale jen tu dvojku jinak kč je v pořádku.

mají nějakou hodnotu vyšší pro sběratele?


rok 1998 není rok vydání, ale vzor uvedené bankovky; F30 je z řady sérií, které se pouštějí do oběhu v současnosti (tj. není problém uvedené získat v bance jako kompletní balíček). v rámci proužku jsou uvedené značky "Kč" a "200" navzájemcik-cak + normálně/zrcadlově, takže to může budit zdání, že je to špatně (diskutovalo se to tu u 500 Kč - tam to zase někteří mylně považovali za "200" i když šlo o převrácenou zrcadlovou "500") ... tzn. - cena bankovek je pouze taková, jako je její nominál; můžete pustit směle zpět do oběhu
Registrovaný uživatel
dobře děkuji vám:-)
Registrovaný uživatel
presne tak, utratit, opravdu nemaji vetsi cenu nez nominal :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
objevila jsem bankovku 200 Kč z roku 1996, série B01, uprostřed přehnutá. Předpokládám, že má hodnotu nominálu, ale radši bych si to ověřila od někoho zkušenějšího :-) Prosím o vyjádření a předem děkuji :-)
Registrovaný uživatel
Jestli není úplný " hadr", tak by se na ni nějaká ta stovečka dala možná vydělat. Chtělo by to fotku.
Registrovaný uživatel
uhodila jste hřebíček na hlavičku, bohužel..
Registrovaný uživatel
sasanka napsal
Dobrý den,
objevila jsem bankovku 200 Kč z roku 1996, série B01, uprostřed přehnutá. Předpokládám, že má hodnotu nominálu, ale radši bych si to ověřila od někoho zkušenějšího :-) Prosím o vyjádření a předem děkuji :-)


no, B01 v perfektnim stavu je tak 800-1000Kc ... takze pokud je jen 1x prehnuta, mohlo by to vynest neco navic ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1