Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

200kč a její modifikace

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Úplný hadr to není, je na ní poznat jedno přehnutí uprostřed a řekla bych běžné použití... ale těžko soudit, jsem naprostý laik. Ale klidně jí zase strčím do peněženky a pustím do oběhu :-) jen jsem si říkala, že za zeptání nic nedám :-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, náhodně se mi do rukou dostaly tyto dvě bankovky. Mohl by mi někdo říct, zda mají nějakou cenu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci být kousavý, ale je to tam napsané. Z jakého důvodu by měly mít jinou cenu? ;)
Registrovaný uživatel
pravděpodobně ještě slečna myslela, že naděje leží v písmenku B.
Ale bohužel takto sežvejkané jsou za cenu napsanou na bankovce.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,dnes se mi dostala do ruky 200Kc bankovka serie A11 rok 1993.Ma pouze nominalni hodnotu?/v prouzku 200kcs/
Registrovaný uživatel
Záleží v jakém je stavu?
Registrovaný uživatel
V oběhu je již 200,- Kč G 01

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
markyz napsal
proužek Kčs a Kč

Nesedí ti 4.deska :shock:
Tomu odpovídá i dvoustovka s proužkem Zaire. Ta byla tištěna na archu o 24 cedulích (4 vodorovně x 6 svisle). Do archů byl zabudován v papírně v Německu čtyřikrát metalický proužek, přičemž v prvním sloupci došlo k chybě (Zaire) a další tři byly již v správné. To nám napovídá, že bankovky s touto chybou v proužku mohou být pouze se sérií 01-06. Série v druhém až čtvrtém svislém pásu (07-12, 13-18, 19-24) jsou v pořádku a ukazují rozmístění sérií na archu. Jinak co se týče proužku:
1. arch = A01-A24 = proužek Kčs (Zaire)
2. arch = A25-A48 = proužek Kčs
3. arch = A49-A72 = proužek Kčs + Kč
4. arch = A73-A96 = proužek Kčs

Při tisku třetího archu byl použit papír s oběma druhy proužku (Kčs i Kč), vždy na celém archu byl buď typ Kčs nebo Kč. To dokazuje, že se obě varianty proužku vyskytují u všech 24 sérií. Teoreticky by měl být konkrétní proužek + číslo shodný u všech sérií 3. archu.
Celý text - viz Bohous_K - ČR série č.110
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 23. 1. 2015, 18:09. »
Registrovaný uživatel
ptám se znovu, zdokumentoval už někdy někdo byť jediný kus ze "Zaire" archu se správným proužkem na sérii vyšší než 06 (tedy 2. - 4. sloupec)?
Nebo je to vše jen hypotéza zakládající se na tom, že na sérii vyšší než 06 se Zaire neobjevuje.
Registrovaný uživatel
osobne nevim o zadnem zachycenem kusu s prouzkem ZAIRE mimo serie A01-A06 ... takze hypoteza to samozrejme je, ale na 99% spravna.
Moderátor
jirka72 napsal
osobne nevim o zadnem zachycenem kusu s prouzkem ZAIRE mimo serie A01-A06 ... takze hypoteza to samozrejme je, ale na 99% spravna.

myslim, ze dotaz byl jiny. Zda ma nekdo z tohoto rozpeti kontrolnich cisel, kde je zachycen Zaire, serii 07-24. A jaky je tam pak prouzek.
Registrovaný uživatel
Věc se má takto - zatím všechny(zde či mnou) zachycené ZAIRE jsou v seriích A01-A06.

Jsou dvě možnosti:
a) je to tak ale nikdo nesledoval(zatím :chybotisky: :-) zda se kolem mihne stejné kontrolní číslo (zatím 261516 až 262491, serie A07 až A24)

b) možná že serie A07 až A24 či určitý počet kontrolních čísel těchto serií nebyl uveden do oběhu ;-)
(např.po odhalení ZAIRE)

app. mischel13 - já ale žádný rozpor mezi tvou a mou tabulkou "proužek Kčs a Kč" nevidím (až na poznámku A01 - A24 Kčs + samosebou ZAIRE)
Registrovaný uživatel
markyz napsal
app. mischel13 - já ale žádný rozpor mezi tvou a mou tabulkou "proužek Kčs a Kč" nevidím (až na poznámku A01 - A24 Kčs + samosebou ZAIRE)

Tak asi neumím číst: 4.deska - Kč - tvé
4.arch - Kčs - Bohouš_K
Registrovaný uživatel
hups :-)

(já myslel že ty serie...)
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 24. 1. 2015, 10:17. »
Registrovaný uživatel
jo,jo, blbe jsem dotaz precetl - no to by bylo velmi zajimave srovnani, kdyby se podarilo najit 200Kc serie A07-A24 a cisla mezi 261516-262491 a zda by tam opravdu byl prouzek Kcs. :)
Registrovaný uživatel
jsou dvě možnosti jak píše mischel a o to mi šlo.
Buď někdo držel v ruce bankovku ze Zaire archu z 2. - 4. sloupce z proužkem Kčs a máme jistotu anebo se pohybujeme pořád jen v hypotéze, i když logické a asi i správné. Ale kdo ví, kolik se toho tenkrát spálilo.
Registrovaný uživatel
markyz napsal
proužek Kčs a Kč
(oprava :-)

Mám od jedné série oba proužky! ;)
Registrovaný uživatel
to Mischel13: (serie mezi A49 až A72 nehraje roli - podstatné je kontr.číslo)

Předpokládám že jde tedy o nějakou serii A49 až A72 a pokud jde o kontrolní číslo:
- Kč k.č. pod 393677 = nás zajímá
- Kč k.č. nad 809138 = nás zajímá
(vše mezitím je předpokládané)

- Kčs k.č. nad 109921 = nás zajímá (ty pod se dají předpokládat)
- Kčs k.č. pod 953254 = nás zajímá (ty nad se dají předpokládat)

Jiná by byla, pokud by ta "Kč" byla jiná serie než III.deska A49 až A72.

Podělte se o kontr.čísla ;-)
Registrovaný uživatel
Kčs mám 063268 a Kč 564720, takže nezajímavé a série přesně v půlce! ;)
Registrovaný uživatel
mám 200 Kč proužek Kč A69 376712
Registrovaný uživatel
[quote=markyz]
Mé shrnutí u Zaire

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ahoj Markyz a všichni....
Někdy v roce 1997 jsem si schoval bankovku z oběhu 200 Kč 1993 (mám ji doteď) s. A 06 262023, a co myslíte: Je to ZAIRE či NIKOLIV? :D[/quote=markyz]
Registrovaný uživatel
Tak se přiznej, jak to je. Ale protože jsi nedoplnil tabulku, tak typuji, že není Zaire, i když kdo ví. Nebyla by špatná, že ?
Registrovaný uživatel
v tabulce sice samostatný řádek nemá, ale úplně nahoře je naznačeno, že všechna kontrolní čísla v rozmezí 261516 - 262491 Zaire budou.
Takže?
Registrovaný uživatel
no to jsem sam zvedav, mnohem zajimavejsi by bylo, kdyby to ZAIRE NEBYLO :)
Registrovaný uživatel
to chybotisky: pravidlo to není - jen zatím nikdo nezveřejnil v tom rozmezí ne"zaire"
(ale u 100,- 1995 ser.B "obracený vodotisk" je také nakonec řada přerušena... https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/100kc-1995-serie-b-obraceny-vodoznak-o-180-stupnu_post_-356299#post356299)

to blacknotes: protože se směješ, tak asi bude Zaire a nebo se směješ protože máš raritu mezi raritami :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 26. 1. 2015, 15:51. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1