Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

200kč a její modifikace

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
proužek Kč...
Registrovaný uživatel
teda Kčs
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/200-kc-3-deska-a49-a72-prouzek-kc-kcs-9371
příspěvek č.20 a 21ze včerejška.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Má nějakou nadnominální hodnotu 200 Kč 1993 ve stavu 1-/2 nebo to mám podstrčit nevědomé pokladní?
Registrovaný uživatel
Zkusím oživit toto vlákno a navážu na svůj příspěvek č. 166 s tématem tzv. "žlutý papír". Vždycky bylo ušlapáno proužkem Zaire nebo Kč.

Potvrdíte dosavadní statistiku, že k přechodu ze žlutého na bílý papír u první desky dochází někdy kolem sériového čísla 550000? A žlutý papír se předpokládá od prvního archu?
Registrovaný uživatel
Dovoluji se připojit, přidávám pár obrázků. Jak již bylo řečeno, jsou celé žluté a potom žluté napůl, tzn. levá strana je bílá a pravá žlutá. Tyto jsem viděl pouze u s.01 - 04, pokud číslování jde odshora dolu, tak by měly být pouze do s. 06.
Podle mého názoru / možná chybného / se nejednalo o žlutý nástřik, ale pouze
o barevnou odchylku papíru při výrobě. Papíry při manipulaci při tisku se promíchaly,
myslím, že není žádné číselné rozhraní. Vidím to u dalších dvou bankovek s. 01 a 11,
které jsou čistě bílé. Souhlasím s tím, že žlutý papír je pouze u 1. desky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Perfektní příspěvek. díky Pavle.

Bíložlutý papír je pro mě novinkou, ale na fotkách je barevný rozdíl zřetelně vidět. I Vaše úvaha o prvním sloupci zní logicky.

Potvrdil jste můj nedávný objev, že pevné číselné rozhraní pro žlutý rub není, i u nižších sériových čísel první desky se dají (sice spíš výjimečně) objevit kousky čistě bílé.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 14. 8. 2020, 20:51. »
Registrovaný uživatel
Mám to ve sbírce podobné. s. A 01 bílý papír, s. A 04 žlutá napůl, s. A 19 žlutá celá + jeden kousek A 19 č. 431810

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

zdravím pánové, už jste se někdy setkali ze žlutou variantou u série B?
« Poslední úpravu provedl(a) dolfi v 15. 8. 2020, 15:47. »
Registrovaný uživatel
A02 bílá, A12 celá žlutá, B07 celá žlutá
Registrovaný uživatel
Zdravím Dolfi, chtělo by to fotky tvých variant pro posouzení čísel.Přikládám obrázek 1000 Kč s. J se žlutým papírem. 500 Kč s.E ve žluté variantě zde již byla uvedena, dokonce je v katalogu P.Hejzlara. Ty uvádíš 200 Kč s. B. Z toho vyplývá, že ojedinělé exempláře ve žluté variantě se asi budou vyskytovat u všech nominálů.
Výjimku tvoří 20 Kč 1993 s. B, jejíž část byla tištěna na nažloutlém papíru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fota těch B jsou kousek výš. B07 062752 a B07 062753
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale mně se ty fotky nezobrazily.
Registrovaný uživatel
V příspěvku jsem uvedl 20 Kč 1993 s.B. Samozřejmě nesmysl, protože to byl rok 1994.
Registrovaný uživatel
Dolfi zkusil byste nahrát fotky znovu?
Registrovaný uživatel
Zkusím to
Registrovaný uživatel
Zkusím to, je zvláštní že já je tu vidím normálně.
Registrovaný uživatel
tak snad to teď půjde vidět

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Funguje, díky. :)
Registrovaný uživatel
Taky mohu přispět do diskuze. A 02 - 06, kromě 04 všechny žluté. A 05 - nejtmavější. A 02 není moje - proto jsem zakryl zbytek čísla. Já osobně jsem u jiných současných bankovek žlutý papír nezachytil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, asi před 15 lety jsem v peněžence našel jednu 200Kč bankovku co měla na jedné straně použito více barvy než obvykle a připadalo mě to zajímavé proto jsem ji založil do nějaké knihy a po čase na ni zapomenul. Dnes na mě při vyklízení staré knihovny vypadla. Tak jsem se chtěl zeptat jestli je to běžné nebo to má nějakou cenu. Horní dvoustovka je normální.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no, nepokladam to uplne za velkou raritu, ale neco nad nominal by to bylo ... jestli je na prodej, napiste na:
jk4ZAVINACseznam.cz

Diky
Registrovaný uživatel
Zdravim, mam 200kc 1998 G44 na které je soutisková značka těsně u okenkového proužku, který prochází přes O. Kdežto všem 1998 co jsem se díval prochází přes K a značka leží kousek od pruhu, může být pro sběratele zajmavá?
Registrovaný uživatel
viz odpověď na duplicitní dotaz v jiném vlákně...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nejsem sběratel, ale v jedné pozůstalosti jsem našla 12 bankovek 200,- Kč. Vždy série s postupnými čísly. Například: D85 881687 až 89. Další 3 série po 3 kusech začínající E.
Všechny bankovky vypadají úplně nové, bez přehnuti, nepoužité.
Můžete mi prosím poradit, jak mohu zjistit hodnotu těchto sérii? Mohu dodat i fota. Nechci je sbírat, rada bych je prodala.
Díky moc za rady.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1