Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

200kč a její modifikace

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Série D cca 330kč/ks, E cca 250kč. Musely by však být ve 100% stavu. Pro ověření kvality pošlete foto na Astaffa@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dnes mě vypadla z bankomatu poměrně vysoká serie H /200kč/ s hezkým číslem - H94 044400
Registrovaný uživatel
Vysoké serie H jsou běžné, pokud někdo nemáte, mohu nabídnout H 96 a H 79 za nominál + poštovné.
Mám jich víc v postupce. na mail pmbankovky@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nevíte někdo jakým nejnižším číslem začíná serie P?
Zaregistroval jsem nejmenší 50 xxx xxx.
Děkuji
Registrovaný uživatel
Před 14 dny prodána sada 200 Kč s. P 49 - 72. Tzn. že byly dány do oběhu bankovky z tisku 3. desky. Bankovky z první a druhé desky se zatím nikde neukázaly.
https://aukro.cz/200-kc-2018-serie-p-49-az-p-72-stav-0-0-24kusu-6977575900
Registrovaný uživatel
Díky...
Registrovaný uživatel
Rozmáhá se nám v ČNB takový nešvar,... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
Rozmáhá se nám v ČNB takový nešvar,... :)


Předpokládám že se pořád jedná o vzor 2018 ;)
Registrovaný uživatel
Dnes mi přistála v ruce bankovka 200 Kč, 2018, série X. Má to nějakou sběratelskou hodnotu? Vidím tuto sérii prvně :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fikus 1956: kdybyste se kouknul o příspěvek výše, vidíte tuto sérii už podruhé ;)
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Fikus 1956: kdybyste se kouknul o příspěvek výše, vidíte tuto sérii už podruhé ;)


Dobře, díky za info. Samozřejmě jsem jí viděl, ale neměl jsem jí nikdy v ruce :) Tak se ptám znovu, má to nějaký sběratelský potenciál? Převyšuje to nominální hodnotu bankovky? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Fikus 1956: kdybyste se kouknul o příspěvek výše, vidíte tuto sérii už podruhé ;)


Tak ale dotaz zněl na ocenění ;) avšak pro tyto případy tu ale máme samostatné vlákno / také ovšem nechápu co tato bankovka má "modifikovaného" .....
Registrovaný uživatel
v rubrice Ocenění, hodnota... je hned navrchu paralelní vlákno "200 Kč série X". Padla tam moudrá věta: na Áčko od koruny, nejlépe ještě dnes. Tedy byla navrhnuta vyvolávací cena 200 Kč, ale od koruny to uvidí mnohem více kupujících... Pod nominál to určitě nepůjde a třeba Vás dosažená cena překvapí.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 11. 3. 2021, 10:18. »
Registrovaný uživatel
Časový faktor hraje u novinek obrovskou roli, po nasycení trhu většinou cena rychle padá (viz "příležitostné" dvacetikoruny, 2000 Kč E v oběhových stavech, 100 Kč Rašín, 100 Kč přítisk 2019 atd. atd.)
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
... 100 Kč přítisk 2019...


Mno,... ta spis naopak roste :roll:
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
volatilita 8) ale koukám, že za 200 se už asi nekoupí...
PasikCz napsal
Frantig napsal
... 100 Kč přítisk 2019...


Mno,... ta spis naopak roste :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 11. 3. 2021, 12:47. »
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
Frantig napsal
... 100 Kč přítisk 2019...

Mno,... ta spis naopak roste :roll:

Náklad 200 tis. kusů na 28 sérií, tj. lehce přes 7.000 kusů na sérii. V bance se rozdávaly vždy 3 kusy s čísly po sobě. Sběratelé, kteří tento přítisk chtěli, byli v roce 2018 dvojího typu:
a) Vzali si jednu nebo dvě sady a byli v klidu.
b) Vzali si pár sad a následně za pár korun nad nominál začali měnit. Často kus za kus, často za 200-300 Kč koupili chybějící série. Kdo chtěl, poskládal si za cca 3-5.000 celou sadu 28 sérií.
Je pravda, že taková blbost, jako je skládat celou sadu bankovek, kterých je dost a jsou prakticky jen v UNC, moc lidí nenapadla. Těch pár, co to napadlo, teď tyto sady nabízí. Že je někdo kupuje za částky kolem 100 tisíc Kč, je otázka nabídky a poptávky. (Lze použít i jiná slova, ale někdo by se mohl urazit.) Zdá se, že kupujícím to ekonomicky dává smysl. Já bych se ptal, jestli jim zbydou i nějaké peníze na provaz, na kterém se oběsí, až za pár let zjistí, že nemají kupce, kterému by prodali svou skvělou investici, ale už jsem se mnohokrát v odhadech budoucího vývoje spletl, takže to nechám být. Prodávajícím gratuluji k dobrému odhadu (sázky na lidskou hloupost a hamižnost se vyplatí vždycky) a kupujícím přeji hodně štěstí. Buď při následném prodeji, nebo při hledání ponaučení.
Registrovaný uživatel
to jsem ještě zaregistroval, že se jí chopili "puzzlaři" t.j. skládači sérií, ale chvilku jsem to nesledoval a vyšroubovali to aktuálně třeba na 1000 Kč/ks i víc...
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 11. 3. 2021, 17:15. »
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Náklad 200 tis. kusů na 28 sérií, tj. lehce přes 7.000 kusů na sérii. V bance se rozdávaly vždy 3 kusy s čísly po sobě. Sběratelé, kteří tento přítisk chtěli, byli v roce 2018 dvojího typu:
a) Vzali si jednu nebo dvě sady a byli v klidu.
b) Vzali si pár sad a následně za pár korun nad nominál začali měnit. Často kus za kus, často za 200-300 Kč koupili chybějící série. Kdo chtěl, poskládal si za cca 3-5.000 celou sadu 28 sérií.
Je pravda, že taková blbost, jako je skládat celou sadu bankovek, kterých je dost a jsou prakticky jen v UNC, moc lidí nenapadla. Těch pár, co to napadlo, teď tyto sady nabízí. Že je někdo kupuje za částky kolem 100 tisíc Kč, je otázka nabídky a poptávky. (Lze použít i jiná slova, ale někdo by se mohl urazit.) Zdá se, že kupujícím to ekonomicky dává smysl. Já bych se ptal, jestli jim zbydou i nějaké peníze na provaz, na kterém se oběsí, až za pár let zjistí, že nemají kupce, kterému by prodali svou skvělou investici, ale už jsem se mnohokrát v odhadech budoucího vývoje spletl, takže to nechám být. Prodávajícím gratuluji k dobrému odhadu (sázky na lidskou hloupost a hamižnost se vyplatí vždycky) a kupujícím přeji hodně štěstí. Buď při následném prodeji, nebo při hledání ponaučení.


Skvěle napsáno, mám stejný názor..
Registrovaný uživatel
Nezbývá než souhlasit. Měl jsem 10 sérii / z banky / a zvažoval jsem, že to dosbírám. :D Jak jsem viděl ty ceny, :( tak jsem je "rychle " prodal a dostal jsem za ně téměř 19.000,- Kč. :D Neuvěřitelné. Nechápu, jak to může někdo za ty prachy koupit ??? Je to nová věc a vše v UNC: A já si za "slušný výdělek " nakoupil spoustu krásných bankovek protektorátu a poválečného období do roku 1950. Jen škoda, že jsem si nepostál v bance víckrát ?? :x
Z mého hledisk
a bublina, která je před prasknutím !!!
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 11. 3. 2021, 21:15. »
Registrovaný uživatel
Vidíme to dnes a denně, že lidská blbost je nekonečná! :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jedna žlutá do sbírky :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové. Hledal jsem vlákno, kde bych se dozvěděl více informací o 200Kč 1996 série B49-72. Např. nejvyšší zachycené sériové číslo. Děkuji za případné rady.
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
Zdravím kolegové. Hledal jsem vlákno, kde bych se dozvěděl více informací o 200Kč 1996 série B49-72. Např. nejvyšší zachycené sériové číslo. Děkuji za případné rady.


Napište mi na mail: pivovar-mh@seznam.cz , nějaké informace vám poskytnu.

Jinak doporučuji přečíst komplet vlákno ČR série, tam se dozvíte spoustu informací
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Můžu poprosit o info? Sériové číslo viditelné na přední straně. Je to běžné? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 200kč a její modifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1