Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 25 haléř 1933, chyboražba

Vykupminci.cz
Numisargo

25 haléř 1933, chyboražba

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych se dozvěděl něco o této minci. Nalezl jsem ji v jednom antikvariátě a pravděodobně se jedná o chyboražbu. Setkal se s tím někdo z Vás? Popřípadě dala by se odhadnout hodnota mince? Všem děkuji za příspěvky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:roll: A co je na ní chyboražebného?
Moderátor
Zrejme ma obrousenou nebo rozklepanou hranu, jde v tom pripade o minci znicenou kutilem domacim.
Registrovaný uživatel
Přidám lepší fotku, jde o vtlačený vnitřek na zadní straně, je oproti okrajům vražen do mince cca o milimetr níž. a přitom vše je viditelné. Proto se domnívám, že to bylo způsobeno při ražbě mince.
Moderátor
Ano, to presne odpovida - rozklepany okraj, tim je zvysena hrana, na hrane chybi obvykle vroubkovani a nejspise bude nerovna nebo zabrousena, minimalne pri pohledu lupou.
Je to pomerne casta kutilska uprava - mince v tomto stavu automaticky vyřazuji jakožto zničené.
Další foto není třeba.
Registrovaný uživatel
Aha, to mě nenapadlo, že by si dal někdo tu práci a takhle si s tím vyhrál :-)
Moderátor
Kutilove se baví různě, viz např. tohle je taky 25 haler 1933 myslim:
https://www.sbazar.cz/zitna37/detail/26323031-vyrezavana-mince
nebo
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zvlastnost-32173
Registrovaný uživatel
Tak tímhle jsem se opravdu pobavil :-)))
Registrovaný uživatel
Každopádně Vám moc děkuji za pomoc :-). I když jako kuriozitku si ho ve sbírce ponechám.
Registrovaný uživatel
Každopádně Vám moc děkuji za pomoc :-). I když jako kuriozitku si ho ve sbírce ponechám.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 25 haléř 1933, chyboražba

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1