Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 36 zlatých mincí !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

36 zlatých mincí !!!!

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Cenu kovu si muzete lehce spocitat podle velikosti minci a udaju uvedenych v tomto vlaknu. Sberatelsky ty mince zajimave nejsou, to uz by se tu nekdo hlasil. Zlatnici nebo bazary Vam nedaji nejlepsi cenu, a to ani v Nemecku. Takze bych doporucil nejakou firmu, ktera se zabyva vykupem zlata. Odkud jste? Nebo mi napiste mail na numismat@seznam.cz, abych zde nedelal konkretni firme reklamu.
Registrovaný uživatel
Malicka11 napsal
Za jakou cenu bych to tady mohla prodat? Jako celek komplet? Prosim

odvážte to ako celok, ale pravdepodobne to bude viac ako 100 000 Kč
Moderátor
dula77 napsal
Malicka11 napsal
Za jakou cenu bych to tady mohla prodat? Jako celek komplet? Prosim

odvážte to ako celok, ale pravdepodobne to bude viac ako 100 000 Kč

Cena kovu odpovida, ve vykupu to bude o neco mene.
Registrovaný uživatel
Na obrazku mate 32 x 25 Kurus 18mm 1,754g
3 x 50 Kurus 22mm 3,5g
1 x 100 kurus 30mm 7g
Spolu 73,6 g pri rydzosti 0,917 to je 67,5g čisteho 24 karatoveho zlata.
dnešna burzova cena 60€/g ,pri vykupe asi 56-57€/g,čo vo vašom pripade je 3700€.


Tie 4 najvačšie maju hmotnost 17,54g čo je asi 980€,takže to čo vam ponukali v Nemecku je dost malo.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak někdo nabídněte, ne? Já bych nabídl 90000,-
Registrovaný uživatel
Mam jeste naramek zastaveny za 2500€ myslim



koolabs napsal
Tak někdo nabídněte, ne? Já bych nabídl 90000,-
8)
Registrovaný uživatel
Tenhle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeden můj bývalý spolužák měl vystudovanou VŠCHT a dělal před důchodem šéfa puncovních úřadů .A vyprávěl příběh , jak v nějakém městě přišel člověk se silným , zlatým řetězem na krku do starožitností a chtěl ho prodat za rozumnou cenu …protože naléhavě potřeboval hotovost …Ale starožitníkovi se to moc nezdálo, bylo to i za levno hodně peněz a tak se domluvili , že spolu zajedou do puncovního úřadu a když bude vše v pořádku , že věc koupí…Vzali taxíka a jeli, starožitník tam měl nějakého známého který mu to odzkoušel a vše bylo v pořádku….Vrátili se tedy zpátky , starožitník v obchodě vyplatil dohodnutou částku , muž sundal řetěz z krku a předal nu ho a rozloučili se…. A po krátkém čase nový majitel zjistil , že řetěz má sice pořád stejnou váhu , vizuálně je také stejný , ale ne zlatý ale pouze pozlacený… A peníze jsou nenávratně pryč… V taxíku si totiž ten originální zlatý řetěz podařilo prodejci prohodit za druhý , bezcenný…Podobné nákupy skoro vždycky zavání ne úplně dobrým překvapením…Jak se říká :“Ševče , drž se svého kopyta „ . :- ))) Ale nakonec jsme zde všichni dospělí lidé.. :- )))
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Jeden můj bývalý spolužák měl vystudovanou VŠCHT a dělal před důchodem šéfa puncovních úřadů .A vyprávěl příběh , jak v nějakém městě přišel člověk se silným , zlatým řetězem na krku do starožitností a chtěl ho prodat za rozumnou cenu …protože naléhavě potřeboval hotovost …Ale starožitníkovi se to moc nezdálo, bylo to i za levno hodně peněz a tak se domluvili , že spolu zajedou do puncovního úřadu a když bude vše v pořádku , že věc koupí…Vzali taxíka a jeli, starožitník tam měl nějakého známého který mu to odzkoušel a vše bylo v pořádku….Vrátili se tedy zpátky , starožitník v obchodě vyplatil dohodnutou částku , muž sundal řetěz z krku a předal nu ho a rozloučili se…. A po krátkém čase nový majitel zjistil , že řetěz má sice pořád stejnou váhu , vizuálně je také stejný , ale ne zlatý ale pouze pozlacený… A peníze jsou nenávratně pryč… V taxíku si totiž ten originální zlatý řetěz podařilo prodejci prohodit za druhý , bezcenný…Podobné nákupy skoro vždycky zavání ne úplně dobrým překvapením…Jak se říká :“Ševče , drž se svého kopyta „ . :- ))) Ale nakonec jsme zde všichni dospělí lidé.. :- )))


Podobné podvodné příběhy záměn (např. diamantů, obrazů, vzácných známek) jsou známy jako lidstvo samo. Pokud mi to důvěryhodný znalec ocení, tak onu věc už nedám z ruky, dokud nedojde k obchodu..
Registrovaný uživatel
Já tomu tedy moc nerozumím, ale pokud bych měl 36 zlatých mincí a masiv náramek, který potřebuju co nejdřív prodat, tak nejdříve zjistím cca cenu ve kšeftě a pak hledám kupce. Takhle to vypadá, že se shání kafka, která to jen rychle koupí, ale možná se pletu :mrgreen:
A za další, pokud něco prodávám, dám to do sekce koupě/prodej a k tomu fotky velký jako monitor :mrgreen:
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 11. 2. 2024, 20:16. »
Registrovaný uživatel
Ne to vubec za tim nic nehledejte....ja nejdriv zastavila ten naramek a az pak me napadlo hledat na internetu skrz ty mince,protoze mi nekdo rekl ze muzou mit cenu...nic jineho v tom neni...samozrejme ze klidne pujdeme nekam ke zlatnikovi at to ověři,nemam s tim vubec problem.
.jo mozna to cele vypada zlastne 😬😄 ja jsem jenom blond 🤣🤣 tak se omlouvam jestli jsem nekoho vylekala
Moderátor
Myslim si, ze pani potrebuje jen poradit, zrejme s prodejem zlata nema zkusenosti. Samozrejme oboustranna opatrnost je namiste, ale to je snad vsem jasne.
Registrovaný uživatel
Ano dekuji moc ;) rikam ze jsem obcas blond ☺️

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 36 zlatých mincí !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1