Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 3h 1962

Vykupminci.cz
Numisargo

3h 1962

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přeci není možné aby prodával vědomě padělky za nehorázné peníze a nic se nestalo??
Vy jste odborníci a sběratelé, kteří tomu rozumí a poznají to a necháte ho to provozovat.
Vlastně si na tom založil živnost :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Když bude vietnamec prodávat padělky, tak mu je zabaví a dostane taky postih :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 5. 1. 2022, 1:04. »
Registrovaný uživatel
numismat napsal
martinvon napsal
Tohle je ta aukce, mimořádně jsem hledal ;)

https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-98269909

Při tom hledání jsem našel další jeho aukci, tak teď už vůbec nevím:

https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-6980786310

To asi nebude náhoda??

Ten prvni odkaz nefunguje, ale nasel jsem dalsi prodane:
https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-6983175418
prodano za 3700

https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-6976038595
5755

https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-6987863228
1990

https://aukro.cz/3-haler-1962-vemi-vzacny-top-stav-od-1-kc-6986205559
2272

Vsechny jsem nezkoumal, ale na pravost mam jasny nazor.


Co se s tím dá dělat? Ty máš už jen v nicku známku toho, že jsi kovanej. Přeci není normální, že někdo obírá lidi a navíc pouští padělky do oběhu. Všichni co to koupily si myslí, že mají bůhví co a budou to případně dál prodávat jako origo???
Přece není normální prodávat 3-4 stejné vzácné mince ročně a tvrdit, že nevím jestli jsou pravé??? :evil: :evil:
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat, kolik bylo raženo těchto mincí? Díky

Pokud to je vůbec známo
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 5. 1. 2022, 1:29. »
Moderátor
martinvon napsal
Co se s tím dá dělat?

Nekupovat. Ucit se. Idealni je mit vetsi znalosti nez prodejce.
martinvon napsal
Přece není normální prodávat 3-4 stejné vzácné mince ročně a tvrdit, že nevím jestli jsou pravé??? :evil: :evil:

Treba opravdu nevi - ale duveru to nevzbuzuje.
Registrovaný uživatel
Já to už trochu chápu, nebo spíš víc, že jsou lumpové kteří chtějí vydělat na neznalosti, ale tohle je přeci podvod. Je fůra lidí, zvláště v dnešní době, co chtějí vložit peníze do něčeho co má smysl, ale tohle není nic.
Přeci nevěříte, jako odborník tomu, že neví a jen tak prodává vzácné mince 4x do roka
Registrovaný uživatel
Poprosil bych víc zkušených sběratelů aby se vyjádřilo, díky
Registrovaný uživatel
Mohu se ještě zeptat, co je zač Mince-Jihlava?
Registrovaný uživatel
Našel jsem jich pár, ale všechny se stejným popisem, nevím......

celkem za 19462 kč A TO NENÍ ŠPATNÝ za 6 hliníkových koleček

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 5. 1. 2022, 3:09. »
Registrovaný uživatel
asi všichni spíte, já jdu taky........
Registrovaný uživatel
Tak snad se najde někdo z více nežli 900 čtenářů, který bude mít nějaký názor nebo odpověď na některou z mých otázek, prosím
Moderátor
martinvon napsal
Tak snad se najde někdo z více nežli 900 čtenářů, který bude mít nějaký názor nebo odpověď na některou z mých otázek, prosím


Hlavně se uklidni a pro příště neinvestuj do falz, nebo alespoň do něčeho, čemu nerozumiš.... :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
martinvon napsal
Tak snad se najde někdo z více nežli 900 čtenářů, který bude mít nějaký názor nebo odpověď na některou z mých otázek, prosím


Hlavně se uklidni a pro příště neinvestuj do falz, nebo alespoň do něčeho, čemu nerozumiš.... :)

Jsem naprosto v klidu, omlouvám se jestli to vyznělo jinak, já neinvestoval.
Spíš mi je líto těch, kteří investovali. :( :(
Jen jsem položil pár dotazů a myslel jsem, že někdo odpoví nebo napíše svůj názor :(
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 5. 1. 2022, 19:55. »
Registrovaný uživatel
Mince se padělaly celou historii lidstva, nic nového. S tím jak roste jejich cena vyvíjí se i technologie. Do budoucna to může být ještě horší, např. když někdo vymyslí 3D tiskárnu z ražebních kovů atd. Působíte dojmem investora do mincí, tak si nakupte současné mince ČNB nebo jiné s ochrannými prvky a budete v pohodě.
Registrovaný uživatel
martinvon napsal
Mohu se zeptat, kolik bylo raženo těchto mincí? Díky

Pokud to je vůbec známo

Z moudrých knih (Gejza chlapovič - Kremnická mincovna, popř.Radek Havel - Raritní československé imnce) a mého soukromého archívu poznámek lze dát dohromady tyto informace:
-- v dopolední směně 13.12.1962 se provedla zkušební razba s předběžnými razidly z připravených 15 000 rondelů nakonec v počtu celkem 8 916 ks
- nultá série (tzv. ověřovací) definitivními razidly (údajně opět líci s ročníkem 1962) dne 15.1.1963 v počtu 18 398 ks

Tož asi tak....
Přesto si myslím, že je to pár kousků, ne všechny pak byly dány do oběhu a aby někdo prodával 2-5 ks těchto vzácných vzorových ražeb je nesmysl...

S Barbarem jsme Vás na skutečmost, že jde nejspíš o falza už shodně upozornili (ikdyž si \barbar myslí, že jsme jeho názory opsal :mrgreen: )
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
S Barbarem jsme Vás na skutečmost, že jde nejspíš o falza už shodně upozornili (ikdyž si barbar myslí, že jsme jeho názory opsal :mrgreen:

Zásah do čierneho :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za reakce a zvlášť MikyM mě potěšil konkrétními informacemi.
Mohu se ještě zeptat co si o takovém jednáni myslíte?
Registrovaný uživatel
Pravdu?
sprosté, ale je mi to jedno... na Aukru zastání stejně nenajdete... je to dávný boj s větrnými mlýny...
V této době jsem se naučil uz dávno starat se hlavně sám o sebe...tak dělám vše proto, abych při tvorbě svých sbírek nenaletel... má-li někdo zájem v rámci svých znalostí a zkušeností, poradím, řeknu svůj názor... Ale svět nespasim...r ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji za rovinu.
Ano, máte pravdu, protože svět se řítí v řítí (slušně)
Je pravda, že mi od mládí vtloukali do hlavy, že se má pomáhat slabším a pomalejším, ale život trochu změní všechny tyto dobré rady....taky rád pomůžu, ale nechci být za blbce
Díky
Moderátor
Fidzi napsal
MikyM napsal
S Barbarem jsme Vás na skutečmost, že jde nejspíš o falza už shodně upozornili (ikdyž si barbar myslí, že jsme jeho názory opsal :mrgreen:

Zásah do čierneho :lol:


Miky, ale to tvrdíš teď ty, já nic takovýho nenapsal, že by něco na tom bylo pravdy 🤔😆👍

Miky koukni na Fidziho co si mu provedl, jakou má zase radost, čeká na sebemenší příležitost..
Moderátor
MikyM napsal
martinvon napsal
Mohu se zeptat, kolik bylo raženo těchto mincí? Díky

Pokud to je vůbec známo

Z moudrých knih (Gejza chlapovič - Kremnická mincovna, popř.Radek Havel - Raritní československé imnce) a mého soukromého archívu poznámek lze dát dohromady tyto informace:
-- v dopolední směně 13.12.1962 se provedla zkušební razba s předběžnými razidly z připravených 15 000 rondelů nakonec v počtu celkem 8 916 ks
- nultá série (tzv. ověřovací) definitivními razidly (údajně opět líci s ročníkem 1962) dne 15.1.1963 v počtu 18 398 ks

Tož asi tak....
Přesto si myslím, že je to pár kousků, ne všechny pak byly dány do oběhu a aby někdo prodával 2-5 ks těchto vzácných vzorových ražeb je nesmysl...

S Barbarem jsme Vás na skutečmost, že jde nejspíš o falza už shodně upozornili (ikdyž si barbar myslí, že jsme jeho názory opsal :mrgreen: )


Hergot Miky to je hodně odvážné....

Martinevone na rovinu projdi si postupně vše od tvého prvotního dotazu na 3 haléř.. A važ si toho,jelikož příště můžeš mít problém s pomocí určením pravosti...
Ani knihy ti nepomůžou, pokud ti neprojdou rukama alespoň stovky minci a nechytneš je do voka.. ;)

Osobně zde uznávám na falza jen pár lidí....
LOPEZE
NUMISMATA
FIDZIHO, když mě zrovna nesere :)
A SAMOZŘEJMĚ BARBARA...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 1. 2022, 22:15. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Osobně zde uznávám na falza jen pár lidí....
LOPEZE
NUMISMATA
FIDZIHO, když mě zrovna nesere :)
A SAMOZŘEJMĚ BARBARA... !!!


a to znamená, že chci oslovit tyto autority a požádat je o jejich názor :)
Registrovaný uživatel
Nemyslím názor na minci, ale na chování prodejce. Na minci už jsem ho dostal, všechno fejk:(
Moderátor
martinvon napsal
barbar napsal
Osobně zde uznávám na falza jen pár lidí....
LOPEZE
NUMISMATA
FIDZIHO, když mě zrovna nesere :)
A SAMOZŘEJMĚ BARBARA... !!!


a to znamená, že chci oslovit tyto autority a požádat je o jejich názor :)


Né stačí poděkovat a nehisteričit ve smyslu proč něco není tak jak by mělo být... ;)
Registrovaný uživatel
jj, máš pravdu, ale stejně mě to štve, že jsou lidi hajzlové......

Vždycky se snažím chovat tak, jak bych si přál aby se ostatní chovaly ke mě.
Tak proč to k...a nedělají všichni tak a budeme se mít prima :D

Děkuji všem za jejich odpovědi a rady :oops: :oops:
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 6. 1. 2022, 0:02. »
Registrovaný uživatel
můžu poprosit o názor na pravost?
https://aukro.cz/extremne-vzacna-zkusebni-razba-3h-1962-rrr-v-top-stavu-original-7005258579

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 3h 1962

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1