Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » 4 dukát FJI

Vykupminci.cz
Numisargo

4 dukát FJI

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, již delší dobu se chytám zakoupit 4dukát FJ1. Jelikož je ale spousta pozlacených replik, chci se zeptat, jestli je vůbec možné je nějak rozlišit pouze z fotky popřípadě jestli se vyskytují kopie o stejné váze jako originály, například pozlacený wolfram? dekuji za odpovědi
Registrovaný uživatel
:roll:
Zlatou minci bych nekupoval podle pochybné fotky od pochybného prodejce.
Registrovaný uživatel
chápu, tohle by bylo sice přes internet, ale od numismatického obchodu, který má dobré ohlasy. Jde mi spíše o tyto mince obecně, jestli jde ta mince nějak odlišit od pozlacené kopie, která by měla stejnou váhu a jestli se takové mince objevují. Protože ty repliky za 200Kč jsou pro mne k nerozeznání.
Registrovaný uživatel
U kopie nebude sedět váha nebo rozměry obecně. Ta mince je minimálně tlustá....
Takže bych si to na vašem místě koupil v normálním krámku (těch 500,- Kč navíc nezabije) - přecijen je pak jistota, že mince nebude zvlněná nebo ohnutá (což z fotky taky asi nevyčtete + pošta).
Registrovaný uživatel
Z wolframu se dělají protipancéřové střely, tak je tvrdý.
O mincích nevím - to by se asi blbě opracovávalo.
Registrovaný uživatel
díky za rady. Dneska jsem třeba koukal aukce stokorun FJ1 uherská ražba a co se třeba týká ročníku 1908 tak tam byla jak novoražba tak ražba z toho roku. Cena samozřejmě velmi rozdílná. Jediný rozdíl, na který jsem narazil, bylo, že ta novoražba se mi zdála více "vystínovaná", ale kdyby byla ta originální v ražebním lesku, tak nevim, jestli bych to poznal. Dá se to nějak odlišit, díky
Registrovaný uživatel
none-m = kupuj to čomu rozumieš. Ak tomu nerozumieš a aj tak si to chceš kúpiť, tak si nechaj poradiť odborníkom alebo kúp v aukcii, kde máš záruku originality. A to teraz nemyslím záruky podvodníkov na aukre. Inak sa veľkým sklamaniam v numizmatike nevyhneš... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 6. 6. 2017, 20:18. »
Registrovaný uživatel
none-m napsal
díky za rady. Dneska jsem třeba koukal aukce stokorun FJ1 uherská ražba a co se třeba týká ročníku 1908 tak tam byla jak novoražba tak ražba z toho roku. Cena samozřejmě velmi rozdílná. Jediný rozdíl, na který jsem narazil, bylo, že ta novoražba se mi zdála více "vystínovaná", ale kdyby byla ta originální v ražebním lesku, tak nevim, jestli bych to poznal. Dá se to nějak odlišit, díky

Da sa to rozlišit podla postavy cisara,ale asi najlepšie podla ornamentov na hrane.
_______________
Registrovaný uživatel
dá sa to rozlíšiť aj podľa zvuku..
986 má charakteristický zvuk ked ju hodíte na stôl alebo na mramor...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » 4 dukát FJI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1