Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » 5 1931 chyboražba!!!!! RRRR???????

Vykupminci.cz
Numisargo

5 1931 chyboražba!!!!! RRRR???????

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vrablicm napsal
akras2 : mně se to vysvětlení s pračkou také moc nezdá. To by, alespoň podle mě, musela ta mince ....


Jak už tady jednou citoval numismat jednoho odborníka:

"Koupil si 30kg CS mincí, seděl nad nimi s lupou 14 dní, 10 hodin denně a našel 200 variant, které nejsou popsány nikde v literatuře."

Takže takhle stejně bych to viděl i já...

A co se týče poškozených současných mincí, ČNB se zavazuje bezhotovostní výměnou poškozené mince, či bankovky, způsobenou výrobou... takže myslím, že se k tomu staví čelem. A bodejď by ne, dá se přece čekat že ze 100 000 000 kusů mincí v jedné sérii se určitě vyskytuje hodně zmršených kousků. Když se nad tím tak zamyslíte...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie : jenom malá oprava - "numismat" není Mgr. Divíšek, tedy osoba pod nickem "numismat" je někdo jiný, a odjinud.
Registrovaný uživatel
vrablicm napsal
Robbie : jenom malá oprava - "numismat" není...



:D mhh... máš pravdu... proč ho pořád tak tituluju ? :( Už vím... je to proto že mají stejné webové stránky a já si je spojil v jednu osobu.

On totiž numismat má

http://www.mujweb.cz/www/numismat/

a Divíšek

http://www.mujweb.cz/www/divisek

A já mel pořád zafixované že numismat = Divíšek

... Tímto se titulovaným omlouvám že tu rozdávám rozumy s jejich zaměněnými jmény :|

Všichni dostanete 10 000,- Tureckých lir jako odměnu.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Všichni dostanete 10 000,- Tureckých lir jako odměnu.


Ops, Robbie ty si bud velmi bohaty alebo si prehliadol turecku menovu reformu :P
1 TRY = 0.761325 USD
_______________
Juraj.
« Poslední úpravu provedl(a) j-marc v 6. 6. 2007, 16:08. »
Registrovaný uživatel
No já osobně jsem měl asi 15kg CS mincí první republiky cirka 5000ks ale nad lupou sem teda neseděl ale každá mi prošla pod rukou a tahle mě zarazila a hned sem si řekl, že je na ní něco divného :-) a ejhle uvidíme jak pochodím u profesionálního posudku dám pak určitě vědet.

Takže jestli je v 30kg mincí zhruba 5-10 tis mincí tak 100-200 naražených špatně není až zase tak moc ale chtělo by to vědět jestli to bylo 30kg prvorepublikových nebo jich tam bylo jen pár a zbytek komunsitické :-) myslím, že u prvorepublikových je to ještě vzácnější protože jich je už po skromnu např 5kč 1932 jen milión nebo také 20h 1938 2 milióny (bude brzičko R!!!!) což by znamenalo asi nějakých 10 000 kusů chyboražeb a kdo ví kolik by se jich dochovalo typoval bych tak 1000kusů takže by to moholo být opravdu velmi zajímavé :-)
Registrovaný uživatel
ohledně těch miliónů kusů co bylo naraženo je celkem jasné, že musí být zmetky a že také zmety se dostanou do oběhu nebo se snad každá mince kontroluje? jestli ano tak stejně lidský faktor vždy udělá chybu takže pak se nemůžeme divit, že nám občas v peněžence zachrastí nějaká ta vzácná chyboražba :-) (samozdřejmě jak pro koho někdo řekne, že je to zmetek někdo to sbírá :-), já osobně bych za nálepky nebo krabičky od sirek také nedal ani korunu a někdo do to cpe tisíce :-) :roll: :evil:
Registrovaný uživatel
a ja těm 200 variantám chyboražeb je jasné, že stroj třeba vyrazil nějak hůř minci a někde špatně vylisoval část ornamentu atd. ale když ten stroj do toho bouchne 2krát tak to už je potom gooollll nemyslíte? a tohle si myslím, a asi i vím, že se stalo mému 5h 1931 :-), nato že je to zmetek totiž přijde i dítě a bez lupy (někdo jako já :mrgreen: )
Registrovaný uživatel
To máš jak stím 50h co má vyraženou jen jednu stranu :-)
Registrovaný uživatel
ale ved takych je na svete kopu..
Registrovaný uživatel
AKRAS2:
OFOT HO ZDRUHEJ STRANY,NECH SA POZRIEM
Registrovaný uživatel
jako04 Už tam máš nové tém a i foto zadní strany :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Myslim, ze stale je tu nedorozumenie ohladne toho co je varianta a co chyborazba. Ja som to pochopil, ze v tych 30Kg CS minci bolo 200 variant t.j. vseliakych tych rozdielov typu: rovna / zaoblena nozicka pri 9, mensia/vacsia vlnovka, sklon A voci B a pod. Toto ale nie su chyby! Razidla ktorymi boli vytvorene boli skutocne odlisne. Za chyborazby povazujem len "nahodne" zmatky typu: praskle razidlo, razba mimo centra, na nespravny strizok a pod. (takych podla mna 200 v 30 Kg minci nebude). No a tretia kategoria su zmetky z nedbanlivosti (niekedy skryty umysel): averz a reverz z roznych nominalov, zla hrana atd...
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
akras2: Koukal jsem na aukro a Tvojich aukcích řádil šotek :D
Moderátor
Je to presne tak jak pise j-marc. Pokud jde o minci, kterou ma akras2, muže take jit o mechanickou upravu normalni mince - zmenseni prumeru a zvyseni okraju. Technicky to asi nebude problem. Ucelem upravy mohlo byt právě vytvoreni zajimavosti.
Moderátor
Tohle mi pripada zajimavejsi
http://www.aukro.cz/item192616574_50_haler_z_let_1963_71_mincovni_zmetek_.html
Registrovaný uživatel
Takže vážení kolegové,

nechal jsem si tento 5h 1931 chyboražbu ohodnotit soudním znalcem panem Diviškem a odhadl cenu na zhruba 1500kč!!!!!

Soudní posudek by stál 2000kč takže to nemá význam :-)

Tak možná ho dám časem na nějakou obrovskou aukci jako je aurea nebo taková podobná a uvidíme kolik bude kdo ochoten za tuto zajímavost dám.

Akras2

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Zajímavosti » 5 1931 chyboražba!!!!! RRRR???????

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1