Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dráčik - žiješ mimo reality. Minca vyrazená z originálneho razidla na originálny strižok bude vždy originálom. A nezáleži, v ktorom časovom období bola vyrazená. Novorazby neexistujú. Existujú len originály a falzifikáty. ;)
Ak máš dôkazy o falzifikátoch, tak podaj trestné oznámenie. Ak nie, tak zbytočne nemúť vodu.
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 7. 2011, 18:06. »
Registrovaný uživatel
Já tuto diskuzi z mé strany uzavírám, protože to je Jano z tvé strany stále o ničem. Mysli si svoje a místo aby jsi měl zájem získat i jiné názory, žij rači v nevědomosti. Vím, že například na Slovensku nejsou žádné aukce, nebo malé a proto se vyprav do Čech, kam se například do Prahy sjíždějí i kolegové ze Slovenska. Ty by tě hodně rychle vyvedli z omylu. Máš další možnost navštívit Vídeň, kde se scházejí středoevropští sběratelé. Některá zlatá falza se například nechají poznat podle barvy zlata a pokud víš z chemie, podle příměsí se nechají poznat přímo doly atd.
Registrovaný uživatel
Jano, poradím Ti...trochu chod medzi ľudí, medzi ozajstných odborníkov, na aukcie a atd a trochu Ti to možno rozjasní mysel...Ty si naozaj myslíš, že v Kremnici bolo vždy všetko s kostolným poriadkom?Si robíš srandu?Evropu síce nepoznám, ale to čo napísal on, by som nenapísal lepšie a dávam mu plne za pravdu...A ked sa pýtaš na origo a dorazbu...Spýtaj sa fundovaných odborníkov , ktorí majú mnohokrát väčšie vedomosti ako rádoby znalci...
Moderátor
nj tak kdyz ma nekdo moznost udelat si pred aukci chemicky rozbor,tak je jasny ze pozna pozdejsi dorazbu od puvodni mince,tim se to cele vysvetluje

Evropa1 napsal
Já tuto diskuzi z mé strany uzavírám, protože to je Jano z tvé strany stále o ničem. Mysli si svoje a místo aby jsi měl zájem získat i jiné názory, žij rači v nevědomosti. Vím, že například na Slovensku nejsou žádné aukce, nebo malé a proto se vyprav do Čech, kam se například do Prahy sjíždějí i kolegové ze Slovenska. Ty by tě hodně rychle vyvedli z omylu. Máš další možnost navštívit Vídeň, kde se scházejí středoevropští sběratelé. Některá zlatá falza se například nechají poznat podle barvy zlata a pokud víš z chemie, podle příměsí se nechají poznat přímo doly atd.
Registrovaný uživatel
ale co to hovorite? aky chemicky rozbor? tym nikdy nikto nedokaze pokial sa na razbu pouzili roztavene napriklad jednodukaty toho alebo mladsieho rocnika .... ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To Tomako.
Omlouvám se, ale pořádně čtěte, pokud chcete reagovat. Já jsem zde mluvil o barvě a né o chemickém rozboru. Pokud budu vědět, že originál má žlutavou barvu a falzum bude vinou příměsy načervenalé, tak tuto skutečnost dokážu nakoukat a budu vědět během chvíle kde jsem.
Registrovaný uživatel
tak ja neviem evropa1 ... ale ty si myslis ze profesionalny padelatel je slepy a nevie si zabezpecit originalne zlato pre razbu ? :mrgreen: :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To znie ako "Viem rozpoznať či má AIDS pri pohľade do jej očí" :D
Moderátor
No ale psal si i toto : "pokud víš z chemie, podle příměsí se nechají poznat přímo doly atd" z toho sem usoudil na chemicky rozbor...... no nic nechme to,ja uz koncim se svyma zlehcujicima komentarema a poprosim grofika at to trochu promaze :D

Evropa1 napsal
To Tomako.
Omlouvám se, ale pořádně čtěte, pokud chcete reagovat. Já jsem zde mluvil o barvě a né o chemickém rozboru. Pokud budu vědět, že originál má žlutavou barvu a falzum bude vinou příměsy načervenalé, tak tuto skutečnost dokážu nakoukat a budu vědět během chvíle kde jsem.
Moderátor
Fidzi napsal
Dráčik - žiješ mimo reality. Minca vyrazená z originálneho razidla na originálny strižok bude vždy originálom. A nezáleži, v ktorom časovom období bola vyrazená. Novorazby neexistujú. Existujú len originály a falzifikáty. ;)
Ak máš dôkazy o falzifikátoch, tak podaj trestné oznámenie. Ak nie, tak zbytočne nemúť vodu.

Proč by neexistovaly novoražby? I když v tomto případě by šlo spíš o nelegální doražby - novoražba se většinou užívá pro pozdější legální ražby z jiných razidel.
S tím originálem je to hraní si se slovíčky - v takovém případě by se za originál dal považovat jakýkoli ražený padělek. Pozdější a navíc nelegální doražba v žádném případě není originálem.
Jinak ohledně odlišitelnosti - to nikoho nenapadlo, že razidlo se časem opotřebovává? Samozřejmě u doražby v malém množství bude asi těžké poznat nějaký rozdíl a to je přesně ten důvod, proč takové mince jako je 5haléř 1924 nesbírat, i kdyby na to člověk měl :P V momentě, kdyby prasklo (tj. s jasnými dukázy), že k nějakým doražbám došlo a mincí je mnohem víc a navíc nejdou pořádně rozeznat, tak půjde cena rychle dolů.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 25. 7. 2011, 20:46. »
Registrovaný uživatel
zaujimava a poucna diskusia.
mal by som jednu logicku otazku:
existuje (napr. v archive mincovne Kremnica) povodne razidlo 5h 1924 ?
_______________
Registrovaný uživatel
Neviem ,ale asi nexistuje. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to sa pouzite razidla (akekolvek) nearchivuju?
urcite to nevozia do kovosrotu..
_______________
Registrovaný uživatel
Použité razidlá sa archivujú v Kremnickej mincovni a aj razidlo 5 hal 1924 sa nachádza v trezore mincovne. Razidlo je však prasknuté. Podľa mojich informácii je to len bočná prasklina, ktorá by nemusela brániť v prípadnom použití. Ale osobne som ho nevidel a informácie o praskline mám "z druhej ruky" :)
Registrovaný uživatel
spytal som sa emailom priamo v kremnici, tak som zvedavy.
_______________
Registrovaný uživatel
Poučná diskuse, která mnoho mých pochybností potvrzuje.
Evropa1: Mohl by jste napsat i nějaké podrobnosti o padělcích 5 koruny 1906 KB, které jste zmiňoval?
Registrovaný uživatel
To rst.
V případě uherské pětikoruny z roku 1906 se vyskytuje dost padělků. Jsou hlavně vyráběné předěláváním letopočtu z roku 1900. Proto je nutné sledovat poslední číslice letopočtu a ikonografii portrétu, protože mezi uherskými pětikorunami z roku 1900 a 1906 jsou detailové rozdíly. Ke studování Vám poslouží 5K 1900 KB a například 5K 1908 KB.
Registrovaný uživatel
Díky, toto vím. Zajímalo mě spíš, které konkrétní kusy prodané na aukcích v poslední době byly podle Vás falza.
Registrovaný uživatel
Tak to se omlouvám, protože mince FJI jdou nějaký čas mimo mě, o tuto problematiku se již nezajímám a proto ani v aukčních nabídkách nesledují ani výskyt mincí tohoto panovníka. Myslím, že jeden padělek byl nedávno na Aukru. Ale pro seriozní závěr bych ji musel mít v ruce.
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/phorum/read.php?f=303&i=41671&t=41671
Registrovaný uživatel
Této jsem si všimnul. Tu už asi 2 roky prodával někdo na Ebay, pořád snižoval cenu až ji koupil někdo z ČR a se ziskem prodal na Aukru.
Má otázka směřovala na kamenné aukce, kde evropa1 psal:
Evropa1 napsal
vzácné spolkové tolary z Karlovského Bělehradu, 5 K a koruna 1906 KB atd. O zlatu nemá cenu se zde zmiňovat vůbec, protože to by byl hodně dlouhý seznam. Nejhorší je, že se tyto falza vyskytují ve velkých aukcích, všichni to vědí, ale nikdo si nechce pálit prsty a každý jen sleduje, kdo se nechá napálit. Jako důkaz slouží následně ceny, které jsou směšné

Když tuto konkrétní minci zmiňoval tak jsem předpokládal, že ví i o nějakém konkrétním případu.
Registrovaný uživatel
siTo numismatik-fji.
Celou diskuzi na Aukru nyní přečetl a pokud je pravda, její prodej na ebay za uváděnou cenu, pak je již jasné, jaké je skutečnost. Myslím, že tyto aukce sleduje mnoho obchodníků, kteří čekají na příležitosti a pokud by byla pravá, i cena by skončila někde jinde. To samé v Aukru. I když byla ve špatné zachovalosti, stejně by se tato mince, pokud by byla pravá nechala prodat dráže.
Já jsem tenkrát sledoval tuto aukci a následně jsem na pochybnosti vydražitele upozornil. Myslím, že to byl neskušený sběratel, který možná poprve slyšel o padělcích. Aspoň jsem to z jeho reakce vycítil.
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 26. 7. 2011, 16:38. »
Registrovaný uživatel
To rst.
Já jsem výskyt zmíněných padělků uváděl všeobecně a napsal jsem, že se objevují i v renomovaných aukcích. To ale není podstatné, kde se jaké falzum objevilo, protože důležitá je skutečnost, že tomu tak opravdu je. Jinak je nedůležité vědět, v jakém aukčním katalogu se podezřelá mince objevila, protože z fota většinou nebudeme schopni nic poznat. Tu minci musí každý osobně vidět a před tím vidět několik zaručených originálů, které bude mít nakoukané, ale stejně někdy nebude člověk schopen zaujmout jednoznačné stanovisko. Pak je lepší nedražit a jen dražbu sledovat a pokud o ní nebude zájem a spadne za vyvolávačku, pak bude vše jasné. Některá falza jsou již dobře udělaná a pokud se bude jednat o novou práci, ještě nevypozorovanou, pak se můžeme dostat do problémů. Kdysi jsem v jedné naší velké aukci koupil 5 krejcar 1858 B. Koupil jsem ji za polovinu ceny za vyvolávačku. Nepoznal ji ani jeden známý slovenský sběratel a odhalil ji až jeden maďarský obchodník. Nejrůznějších falz FJI se objevuje poměrně dost a proto se o mince tohoto panovníka nezajímám, ale z doslechu renomovaných sběratelů, nebo z osobních prohlídek se nechají vidět každou chvíli. Bohužel se vždy jedná o lepší, dobře udělané věci.
Registrovaný uživatel
To evropa1: vravite ze je vela falz panovnika F.J. A mate este nejake informacie kde sa mohlo vyrazit vela falz?
Registrovaný uživatel
To Evropa1: Bohužel padělají se mince již z období prvních ražeb starověku a to až do současných ražeb, takže to by numismatici vlastně nemohli vůbec nic sbírat.
Předpokládám, že Vaše tvrzení "Nejrůznějších falz FJI se objevuje poměrně dost ....." můžete doložit o jaké mince se jedná, prosím uveďte potřebné údaje o falzách FJI - nominál, rok ražby, mincovnu, kde byla mince vydražena a pokud možno nějaký odkaz na případný obrázek falza, jinak Vaše tvrzení je nevěrohodné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1