Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak se nám s těmi pětihaléři 1924 v posledních letech pomalu roztrhl pytel a to včetně posudků. Není roku aby se 1-2ks neobjevily na aukcích. Vždycky jsem slýchával od starších sběratelů že se dochovaly max.4ks. Zajímaly by mne ty posudky jestli je konkrétní mince srovnávána s tou zaručeně pravou uloženou v NM. Tady je další kousek s posudkem od Dr.Petráně:
http://www.hdrauch.com/deutsch/auktionen/coins/index.php?action=catalog&suba=details&catid=54&p_prodid=1459&PHPSESSID=19a68dc4f8f973d2b1aea5ac3f7379e1
Jsou totiž signály že si někdo z Kremnické mincovny po roce 1989 "vypůjčil" razidla a začal "podnikat".
Registrovaný uživatel
Myslíte Denarius že to je možné takto načerno vyrazit pár mincí? Kdo dělá v nincovně by mohl ,ale to mají asi nejak ošetřený.
Registrovaný uživatel
Tento názor byl uveřejněn před několika roky myslím v Informacích ČNS nebo v katalogu aukční firmy, už si přesně nepamatuji kde, ale současný častý výskyt těchto mincí to myslím potvrzuje.
Registrovaný uživatel
Někde jsem četl že s rokem1924 praskla raznice,ale to tedy asi ne.
Registrovaný uživatel
Pravdu se asi nedozvíme, pokud by nové ražby vznikly opravdu v mincovně a oni to zjistili, tak to stejně nikdy nepřiznají. Problém je že nabízené kusy v aukcích nevykazují znaky standardních padělků (úprava letopočtu a pod.)
Registrovaný uživatel
problem je v tom ze nikto nikdy nevedel kolko ich bolo vyrazenych... ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To je fakt, je znám pouze počet ražených kusů v roce 1924, ale použity byly razidla 1923,24,25. Podezřelé je však to že nabízené kusy jsou z 99% ve stavu 0/0, pouze na aukci pražské pobočky ČNS před několika lety byl ve stavu horší 1/1.
Registrovaný uživatel
Paradox je že třeba hledám celkem běžný 50 hal.1927 v 0/0 a pětníků 1924 (kdybych na ně měl) bych mohl mít hned několik.
Registrovaný uživatel
Problém pětníků je myslím celkem známý a myslím, že se pořád dají původní ražby rozeznat, málokterá aukční firma ale minci k podrobnému prozkoumání poskytne - když se naposledy dražil v Dorotheu, byl v plastové krabičce a vyndávat se jim ho moc nechtělo. A je taky potřeba referenční kus a těch zase tolik není.
Registrovaný uživatel
Ano porovnání je důležité. Před rokem byl pětník v aukci v Aurei a dávali k němu podle mne velmi dobře udělaný vlastní posudek který jsem měl možnost si podrobně prohlédnout. Byly v něm k porovnání podrobné fotky kusu z muzea a toho v aukci a také pro případnou reklamaci byl nabízený kus na fotce podrobně popsán se všemi flíčky a poškozeními. Šlo údajně o kus z pozůstalosti bývalého předválečného ředitele mincovny v Kremnici což dokládali přiloženou osobní korespondencí.
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Pravdu se asi nedozvíme, pokud by nové ražby vznikly opravdu v mincovně a oni to zjistili, tak to stejně nikdy nepřiznají. Problém je že nabízené kusy v aukcích nevykazují znaky standardních padělků (úprava letopočtu a pod.)


Měl jsem pětník 1924 v rukou - zkoumal jsem ho, vážil, porovnával na zvětšených fotkách s ostatními, ale na to jestli je pravý nebo ne, jsem opravdu nepřišel. Prostě normální mince. Žádné úpravy, nic. Prostě pětník 1924.

Ale jestli bych za něj dal ruku do ohně, to tedy nevím. Chtěl bych ho někdy porovnat se zaručeně pravým kusem a mít je vedle sebe. Ale kdo Vám dneska poskytne něco takového k dispozici...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
muzeum minci a med. v KREMNICI minci bolo razenych okolo 35kusov mali byt znehodnotene ?ale? ze by neboli?DA SA ODFOTIT
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Jsou totiž signály že si někdo z Kremnické mincovny po roce 1989 "vypůjčil" razidla a začal "podnikat".


Dle některých zasvěcenců se to děje stále a to neje u této mince, ale třeba i u mnohem vzácnějších Au Dukátů.
Registrovaný uživatel
Už jenom čekám kdy se objeví 2 stejné kusy u číslovaných jednodukátů !
Registrovaný uživatel
A pak si ho kupte za 300 000 Kč.... Já osobně mám také strach z toho, že jsou raznice uchované a když je padla, tak je to zajímavý přivýdělek.
Registrovaný uživatel
bla bla bla ... Svejk povedz tym svojim některým zasvěcencům nech utekaju na policiu ked maju take informacie co spominas... inak su to same kecy ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
TAK TAK--- CO SI MYSLITE ZE JE TO LEN TAK AKO ZAJST SI PO CUKOR DO SKLADU?CITATE VELA ROZPRAVOK OD PANA ...ANDERXEENA... VSETKO CO JE SLOVENSKE JE NOVORAZBA OD JOJA ZA BOROVICKU--:) TO JE STARA ROZPRAVKA. POCKAME SI CO SA OBJAVI U VAS KED POJDETE NA EURO.POTOM BUDEME OTVARAT OCI :) AKOZE JE 10KORUNA MENSIE KC VONKU?A TO MATE MINCUVNU V PLIENKACH.A TEN KOPEC POOTOCENYCH O 180 ZLE NAREZENYCH U NAS SOM TO NEPOSTREHOL.CI VIETE O NIECOM_UVEDTE:)
Registrovaný uživatel
Jinak co se týče toho 5h. 1924, co je teď nabízen v tom Rakousku, tak ten prý vidělo několik nezávislých znalců a všichni se shodli na tom, že mince pochází z původního razidla....zaručit, že je mince starší jak 14 dní, však ale nemůžou.
Je i docela možný, že ty vzácný mince kolujou z jedný aukce do druhý, protože týpek co minule vydražil v Aurei 20h. 1932 ho pak nabízel na Ebayi a říkal, že když se neprodá, půjde zpátky....takže je dost možný, že tam ten samej kousek v prosinci uvidíme.
S těma "novoražbama" to začíná bejt pěknej průser, vůbec bych se nedivil, kdyby se v Kremnici v sobotu odpoledne bouchali i vzácný kousky RU :evil: :P
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Tak co, chlapi, pravý, nebo falešný? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie....a nemohol by to byť 5/10haliernik??? 8)
Registrovaný uživatel
Tak tvarovaná číslica 5 nie je ani u jedného päťhaliernika :shock:

Je celkom možné ,že je pravý....
Registrovaný uživatel
to Svejk; raziť mince v Kremnici a hlavne falzá??????????????

Zrejme si to mýliš z nejakou pouličnov organizáciov.
Registrovaný uživatel
jano789 - těmi zasvěcenými jsou sami znalci. Třeba p. Petráně mi říkal, že takové mince z původních razidel se u nich objevují často. Že i volali do Kremnice a tam jim řekli, že se to mohlo stát, ale že to bylo ještě za minulého ředitele (asi jinak by vyzněla odpověď, že není možné, aby se něco takového stalo....nemyslíš?). Co by sis pomohl s policií, jako že by je načapali při činu, to je samozřejmě směšné. Pokud sázíte na to, že morálka a svědomí stály v některém údobí lidské historie nad prachama, tak to bych teda rád věděl ve kterém? ;) :mrgreen:

probe - nemusíš to hned brát za ten vlastneckej konec. :)
Zrovna nedávno mi jeden známej říkal, že přes někoho sehnal v Jablonci minci i s certifikátem, která už prostě není. Ale možná jim tu křivdím, zřejmě mají jen pár kousků do zásoby navíc, třeba pro případnou reklamaci, kdyby se někomu mince rozbila.

grofik - nevybavuju si, že bych v této diskuzi použil slovo falzum.
Registrovaný uživatel
facctory napsal
Robbie....a nemohol by to byť 5/10haliernik??? 8)


Jak to myslíš? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1