Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haléř 1924

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě jsem doplnil, ať víme ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidávám jednu aukci z loňského podzimu. Stejná mince jako č. 10.

https://www.kuenker.de/en/archiv/stueck/307653
Registrovaný uživatel
Děkuji za Info. Doplnil jsme do tabulky.
Cena v porovnání s naším trhem a dnešním šílenstvím nic moc, ale za těch deset let neprodělal, že..? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tabulku jsem trošku opravil (přečísloval podle kusů mincí, ne podle řádků v tabulce), abychom se v tom vyznali...
Ještě jednou děkuji zubek34 a když zase někdo někde narazí na aukci této mince, prosím dejte sem odkaz nebo Info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM, nie je na konci tabuľky chyba? Podzim 2022 a kolónka Dosažená cena nejako nejdú dohromady. Do podzimu 2022 nám chýba ešte 9-10 mesiacov. Nemal byť údaj podzim 2021?
« Poslední úpravu provedl(a) TONY-KK v 20. 1. 2022, 10:05. »
Registrovaný uživatel
Jen upřesním. Jednalo se 354. aukci z 30.9.2021.
Registrovaný uživatel
zubek34 napsal
Jen upřesním. Jednalo se 354. aukci z 30.9.2021.


OK. Len tá cena 9000 eur sa mi vidí zarážajúco nízka oproti ostatným. Až mám pocit, že ten 5 hal. nie je celkom kóšer.
Registrovaný uživatel
Nie je tých 5 halierov nejako moc?
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
MikyM, nie je na konci tabuľky chyba? Podzim 2022 a kolónka Dosažená cena nejako nejdú dohromady. Do podzimu 2022 nám chýba ešte 9-10 mesiacov. Nemal byť údaj podzim 2021?


Jo, jo máte pravdu, opravím! :(
Registrovaný uživatel
Polepším se, musím to po sobě líp kontrolovat...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Nie je tých 5 halierov nejako moc?


No, může to tak vypadat, ale...
- 19 dražeb, 2x stejná mince
- takže 17 kousků za 15 roků …
- některé mince z různých pozůstalostí osob, u kterých byly po dlouhá léta schovány před světem ...
Registrovaný uživatel
A koľko teda bolo vyrazených povodných kusov v Kremnici?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
A koľko teda bolo vyrazených povodných kusov v Kremnici?

Na túto otázku nikto nepozná presnú odpoveď. Dnes sa vieme sa rozprávať len o zachovalých kusoch. V súčasnosti sa predpokladá výskyt 30-40 kusov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Ty opravdu původní kusy s 30 let by měly mít stopy po požkození raznice ryhou,která vznikla úderem raznice na prázdno...
Jinak celkový počet viz.Fidz údaj je pouze jen odhad.. Něco málo s publikace Radka Havla..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Příspěvek 248

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/5-haler-1924-3055x10
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
V súčasnosti sa predpokladá výskyt 30-40 kusov.


Elo M. v tomto vlákne dávnejšie spomínal približne tento počet, takže to asi sedí. Len ma zujímalo, či sa odvtedy neukázalo ďalších napr. 10 ks.
Registrovaný uživatel
Dnes mám dobrú náladu. Pretože je MikiM Brňák dostane malý novoročný darček :)

ČNS Praha 26.04.1998, lot 1144, 0/0, 120.000 Kč
ČNS Praha 04.09.1999, lot 1405, 0/0, 170.000 Kč
ČNS Praha 08.09.2001, lot 1560, 0/0, 180.000 Kč
ČNS Praha 18.12.2004, lot 1494, 0/0, 170.000 Kč
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Fidzi napsal
V súčasnosti sa predpokladá výskyt 30-40 kusov.

Elo M. v tomto vlákne dávnejšie spomínal približne tento počet, takže to asi sedí. Len ma zujímalo, či sa odvtedy neukázalo ďalších napr. 10 ks.

Áno. Poznali sme tajomstvo papierového sáčika... Ďalší papierový sáčik sa zatiaľ neobjavil.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
sigur napsal
Fidzi napsal
V súčasnosti sa predpokladá výskyt 30-40 kusov.

Elo M. v tomto vlákne dávnejšie spomínal približne tento počet, takže to asi sedí. Len ma zujímalo, či sa odvtedy neukázalo ďalších napr. 10 ks.

Áno. Poznali sme tajomstvo papierového sáčika... Ďalší papierový sáčik sa zatiaľ neobjavil.


Myslíš papírový sáček z 1988 úředníka , o kterým se zmínil v publikaci Havel..?
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Dnes mám dobrú náladu. Pretože je MikiM Brňák dostane malý novoročný darček :)

ČNS Praha 26.04.1998, lot 1144, 0/0, 120.000 Kč
ČNS Praha 04.09.1999, lot 1405, 0/0, 170.000 Kč
ČNS Praha 08.09.2001, lot 1560, 0/0, 180.000 Kč
ČNS Praha 18.12.2004, lot 1494, 0/0, 170.000 Kč


Fidzi - děkuji! Nejen za Brňáky :D
Doplním do tabulky. Sand i dnes máte dobrou náladu, tak jenom ještě dotaz Fidzi: Nevíte zda se jednalo pokaždé o jinou minci?
Registrovaný uživatel
Tak a ještě ta doplněná tabulka... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Fidzi - děkuji! Nejen za Brňáky :D
Doplním do tabulky. Sand i dnes máte dobrou náladu, tak jenom ještě dotaz Fidzi: Nevíte zda se jednalo pokaždé o jinou minci?

Veď som hovoril, že som začínal s bižu. A som podobná krvná skupina. Prehľady a tabuľky to je moje! Mám slušný archív a stále robím nové a nové. A moju ženu to neskutočne serie. :D

Kedysi tu fungoval taký projekt vyhľadávača v aukciách ČNS, ktorý prevádzkoval dr3ex. Bol to jednoduchý a veľmi užitočný nástroj. Čerpal z voľne dostupných zdrojov na nete a katalogizoval ich. Škoda, že to nakoniec išlo dostratena.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-vyhledavac-13778x1

Mám fotky až od aukcie Auróra #17, 19.12.2006. Pokiaľ ste členovia ČNS, tak by bolo fajn zatlačiť na ústredí ČNS, aby sa staré aukcie sprístupnili na internete v nejakom archíve. Bola by to pre nich propagácia, ktorá už nevyžaduje investície, lebo obsah je vytvorený a snáď aj niekde zálohovaný. A samozrejme pomoc pre členov ČNS, numizmatikov a bádateľov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi tak jak to bylo s tím papírovým sáčkem bankovního úředníka s 88 roku, když už si to nakousl..?
Pokud víš něco bližšího jako počet, či zda existují nějaké fota, cokoliv dej vědět, třeba na email... Díky 👍
Registrovaný uživatel
To je dobrý nápad to digitalizovat, problém je, že tam máme jednu místnost plnou aukčních katalogů od konce 50. let a není nikdo, kdo by se s tím chtěl asi deset let babrat. Domluvte si termín a můžete přijít bádat. Myslím, že cílem Čns není sledování cen mincí za posledních pár desetiletí, náplň činnosti je trochu jiná...
Registrovaný uživatel
Zle sa chápeme. Ja nechcem vymyslieť koleso a ani zmeniť náplň činnosti ČNS. Na webe numismatika.cz sa zverejňujú všetky aukcie ČNS, ale staré aukcie sú pravidelne vymazané. Stačí už zverejnené staré data niekde zavesiť na net, tak aby bol prístupný archív. Jedna aukcia ČNS Praha má cca 200MB aj s obrázkami. Ostatné aukcie majú ešte menej. Takže to nie je nič nemožné. Mne by to napríklad pomohlo spracovať drobné mince Leopolda I., niekomu inému možno pražské groše,... Kde je vôľa, tam je cesta. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Naše mince » 5 haléř 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1