Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 5 Kč 1937

Vykupminci.cz
Numisargo

5 Kč 1937

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nechci žádný verdikt ani stanovisko.

Pouze mě zajímá Váš názor na pravost/kopii.

Je zajímavé, že splňuje pár příkladů z originální mince - např. šrafování a čára na zádech pravé strany u erbu.

Nicméně zase mi příjde, že má nějaký nálitek a deformaci v perlovci.

Já od toho nečekám vůbec nic, minci mám ve sbírce již dlouho a na 99% si myslím, že jde o falzum.

Co vy? Díky a pěkný den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MrGuttenberg v 13. 3. 2023, 17:00. »
Registrovaný uživatel
Je magnetická? To často u nich stačí...
Moderátor
Přímé Foto bez odlesků , nejlépe denní světlo a foto hrany,včetně zaslání metrologie...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 13. 3. 2023, 20:29. »
Registrovaný uživatel
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za tipy. Je magnetická. Velikost přesně jako 1938 a váha viz foto. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mince vypadá v pořádku originál, vše souhlasí včetně hrany, akorát ta zachovalost...
Registrovaný uživatel
Tak to jsem opravdu nečekal. Velmi zajímavé, moc děkuji.
Moderátor
MrGuttenberg napsal
Tak to jsem opravdu nečekal. Velmi zajímavé, moc děkuji.


Ještě,,nejásejte,,pro jistotu si porovnejte sílu (tloušťku mince) s běžnou 5 korunou 1938 měli by být stejné,psal jste sice,že velikosti jsou stejný, nevím zda-li jste si ověřil i tloušťku..

Dle nejnovější publikace Radka Havla se při nulté sérii vyrazilo až 8000 kusů pětikorun s letopočtem 1937... což je docela dost na zkoušky.
V jeho dřívější publikaci raritních mincí,tyhle údaje k nákladu 5 koruny 1937 neuvádí..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 14. 3. 2023, 10:01. »
Registrovaný uživatel
Ano, od Pána Havla mám knihu Raritní Československé oběžné mince z roku 2013. Z té jsem čerpal. Díky za info. Co se týče tloušťky, jsou také stejně s 1938.
Moderátor
MrGuttenberg napsal
Ano, od Pána Havla mám knihu Raritní Československé oběžné mince z roku 2013. Z té jsem čerpal. Díky za info. Co se týče tloušťky, jsou také stejně s 1938.


V tom případě gratulace, pokud jste jí měl po celou dobu za falzum, tohle se tady nestává, spíš je to naopak,kdy tazatel má minci za pravou a následně se ukáže, že se jedná o falzum...

Každopádně doporučuji odborný znalecký posudek, vždy se vám bude hodit.
Registrovaný uživatel
Moc Vám děkuji za informace a Váš čas. Dnes zařídím vše potřebné pro úplné potvrzeni a pripadnou certifikaci a ozvu se jak to dopadlo. Pěkný den.
Moderátor
Cs. mince nejsou muj obor, ale zaujalo me oboustranne "clashed dies" (stopy po srazce razidel naprazdno).
Je to zname u jinych pravych exemplaru 5 Kc 1937?
Registrovaný uživatel
Tajně jsem doufal, že to budou právě stopy po srážce a ne ukazatel falza. Z fotek knihy u pana Havla lze jen těžko soudit či poznat. Nicméně nezmiňuje se o nich napřímo.
Moderátor
Jak jsem jiz psal, CS neni muj obor, teoreticky muze byt razena cast minci pred srazkou a cast po srazce, tedy obecne to nevylucuje ani nepotvrzuje pravost mince. Ovsem znalci by meli vedet, jestli jsou zname dalsi podobne kusy "po srazce".
Moderátor
V základě se jednalo o zkoušky podle záznamů v nákladu až 8000 kusů, což je dost.Je docela možné že se tahle vada vyskytne v různé věší, či menší míře viditelnosti i na dalších mincích..
Příklad na jiných mincích včetně prvorepublikový i po válečných jsou tyto vady znát, nejčastěji u 20 haleřů...
Třeba u vzácnějších 20 haleřů 1947 ony známé paprsky( obrysy lícní strany) nad hlavou lva, jsou jistým markantem k originalitě mince.
U falz je taková vada v podstatě nemožná..
Na detailu fota mince je znát obrys reliéfu lva..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, děkuji vřele za vaše názory a tipy a vysvětlení. Mince je pravá a půjde do sálové aukce. Díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 5 Kč 1937

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1