Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » 5 Kč 2017

Vykupminci.cz
Numisargo

5 Kč 2017

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Už to tu zaznělo, ale zatím nic
Našel jsem 2 pěti koruny 2017 z toho jedna má rovné zakončení pětky a druhá normální.
Ví někdo o tom více? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes mi jednu vrátil Vietnamec.
Registrovaný uživatel
Rozhodil jsem maily s dotazy, zatím nic.
Na aukru jsem našel tuhle proof sadu 2013 v dřevěné etui, bohužel už ukončená aukce:
https://f.aukro.cz/images/sk6918574986/730x548/6b92537a-2f35-41a6-8f0c-9cfb9920b95a
Schválně, co vám na ní přijde podezřelé :-D
Jiné verze proof sady, s jiným žetonem uprostřed, mají obvyklou verzi pětikačky.
Registrovaný uživatel
Tak já už mám čtyři. Teď by to chtělo ještě pár těch normálních v pěkném stavu.
Registrovaný uživatel
asi jich bude dost,mám jich tu 6 a normálních (šikmé zakončení) tu mám zatím jen 4 kusy
Moderátor
Schválně jsem v poslední době také na ně také koukal a jen na Aukru jich přešlo spousty,zpravidla nabízené oba kusy...
Registrovaný uživatel
Nicméně, jak říká můj kamarád historik, nejdřív toho je všude dost, pak se toho všichni zbavují a nakonec je to vzácný. (on to teda říkal o nábytku, ale o mincích to myslím platí taky).
Myslím že tahle zvláštnost projde tiše ve stínu pamětních dvacek a stovek a vyšumí a za pár let nám těch několik kousků pětikorun přijde vhod.
Moderátor
Jirka318 napsal
Nicméně, jak říká můj kamarád historik, nejdřív toho je všude dost, pak se toho všichni zbavují a nakonec je to vzácný. (on to teda říkal o nábytku, ale o mincích to myslím platí taky).
Myslím že tahle zvláštnost projde tiše ve stínu pamětních dvacek a stovek a vyšumí a za pár let nám těch několik kousků pětikorun přijde vhod.


:) možná,všechno chce svůj čas....
Problém u novodobého oběživa je kvalita materiálu(kovu), což paradoxně muže být jednou I výhodou.
Střádat unc stavy a hlavně je vhodně uchovávat,což je mnohdy umění. .. zejména 10,20,50 kačky. . ;)
Registrovaný uživatel
"Nicméně na základě počtu dodaných střížků je možné odhadovat poměr mincí 5 Kč 2017 obvyklého provedení a varianty přibližně 2:1."
Registrovaný uživatel
A jeste: " jedná o variantu tvaru hodnotového čísla mince 5 Kč (zatím jen u ročníku 2017), která vznikla z důvodu odlišení a dlouhodobého sledování kvality mincovních střížků od dvou různých dodavatelů"

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » 5 Kč 2017

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1