Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » 5 Kčs 1991 Llantrisent a Kremnica

Vykupminci.cz
Numisargo

5 Kčs 1991 Llantrisent a Kremnica

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych poradit s rozeznávacím znakem těchto mincí. Rukama mi prošlo několik párů variant a docela nechápu, proč se v katalogu mincí (např. Novotný) jako hlavní rozdíl uvádí jiný sklon vlnkování. Dle mě je zřetelnější velikost a tvar druhého vlisu. A vlnkování je u mých mincí stejného typu Rád bych to konzultoval s někým, kdo ty mince má ve své sbírce...
Registrovaný uživatel
..ten sklon je dle mě způsoben špatným vlisem, kdy je vlnka nedoražená, zato v těch kosočtvercích je rozdíl markantní...nebo se pletu a je to další podvarianta mince?
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/5-korun-1991-obe-varianty-i1416672203.html
Registrovaný uživatel
Tak teda jinak, máte ve svých sbírkách u obou variant také evidentně rozdílné kosočtvercové prolisy? U Kremnice mám prolisy hlubší a menší, naopak u Llantrisentu mám kos. prolisy užší a mělčí a delší. Vlnovky mám u obou variant stejného směru a sklonu. Ve sbírce mám jiné mince a nevím, jestli je mám obměnit za viz. foto...mě ten sklon vlnek prostě nesedí a to co někdo udal do katalogu ještě nemusí být tutovka. A někdo z Vás snad ty mince ve své sbírce má, ne?...děkuji předem za odpověď!
Registrovaný uživatel
Tak jsem se nakonec výsledku dopídil v publikaci od Vančury...uvádí 3 varianty dle prolisů na hraně...no a já bych řekl, že mám i čtvrtou... dvě Kremnice a dvě Llantrisent...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » 5 Kčs 1991 Llantrisent a Kremnica

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1