Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Vykupminci.cz
Numisargo

50/50 od Bennetta

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pan Jaromir navrhl udelat specialni vlakno k te 50/50

Z popisu aukce:

Citovat
50/50 h Doplatní Osvobozená republika 1927, Pofis c. DL 49 X, Michel c. P 51 F, chybotisk - nejslavnejší ceskoslovenská mezinárodní rarita, razítko (Praha 14) z 6.1.28 / 4a, zkoušeno Lešetický a Beneš AIEP, na požádání Garancní certifikát Beneš AIEP, signatura Brunner, fotoatest Billig (NY) z roku 1967, jde o exemplár vyobrazený v Monografii Hirsch-Franek z roku 1936 na strane 385, s vynechaným perforacním otvorem vlevo - z tohoto hlediska jde o jediný takový kus - unikát, v Seznamu J. Chudoby ve Filatelii 8/2013 má císlo 3
http://www.bennettstamps.com/cgi-bin/lot_auc.php?sale=359&lot=59


Zajimavost:
Mel jsem proxy prihoz $75K (to znamena, ze aukce bude prihazovat za me, pokud nekdo bude drazit az do vyse limitu). Ten jsem zvolil, protoze od $75K byl skok $5K. Rekl jsem si "dej se vule osudu", poslal email a hotovo.

No ale kdyz zacala drazba, tak jsem zrovna mel cas, pres Stamp auction network jsem si zapnul odposlech a poslouchal. Slo to postupne az na tech $75K (nekdo v sale se hadal, ze to chce, tech $75K, ale to uz jsem mel obsazene ja). Pak ten v sale dlouho vahal pak nakonec prihodil na $80K. No a jsem se nechal strhnout a jeste jsem prihodil jednou (pres SAN) a bylo hotovo.

Tady jeste 6M pixelu scan cca (lepsi moje tiskarna neumi)
http://ledcalculator.com/5050P.jpg
http://ledcalculator.com/5050Z.jpg
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Děkuji za založení nového tématu i za informace ohledně dražby.
A ještě jednou gratuluji k nákupu.
Moderátor
Zdendo, pokud Vám to nevadí, dovolil jsem si Vaše obrázky stáhnout a natáhnout přímo do příspěvku


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevadí, mně to nikdy nejde tak dávám odkazy. Ale je fakt že ty odkazy můžou přestat fungovat dřív než tohle fórum.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Jinak, připojíte svůj podpis na rub známky vedle podpisu Brunnera?
Já jsem v jedné aukci vydražil arch známek tygřích hlav Afghánistánu a když mi přišel, tak byl na druhé straně podpis Maurice Burruse, jednoho z největších gigantů světové filatelie. A tak jsem pod Burrusův podpis připojil i já svůj podpis...
Jak jsem se později dočetl, tak Burrus podepisoval materiály, které pokládal za vzácné.
Registrovaný uživatel
Gratulacia.Dnes som docital knihu od Helen Morgan Modry mauricius a je tam pekny citat ktory sa tu hodi-Pri cteni tohoto pribehu muzete mit na mysli,ze zatimco nalezt znamku Post Office muze ktokoli,koupit si ji muze jen bohac..
« Poslední úpravu provedl(a) milan 007 v 22. 4. 2020, 21:11. »
Moderátor
Jaromir napsal
Jinak, připojíte svůj podpis na rub známky vedle podpisu Brunnera?
Já jsem v jedné aukci vydražil arch známek tygřích hlav Afghánistánu a když mi přišel, tak byl na druhé straně podpis Maurice Burruse, jednoho z největších gigantů světové filatelie. A tak jsem pod Burrusův podpis připojil i já svůj podpis...
Jak jsem se později dočetl, tak Burrus podepisoval materiály, které pokládal za vzácné.


kdyz podpis, tak zasadne fixkou :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ježíšmarjá, ne!
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Ještě zajímavost: když za vás draží v sále někdo ze Stamp auction network a vyhrajete, tak si účtují 1%. Což bylo sice u téhle známky už docela hodně ($850), ale jinak to myslím není tak drahé.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Ještě zajímavost: když za vás draží v sále někdo ze Stamp auction network a vyhrajete, tak si účtují 1%. Což bylo sice u téhle známky už docela hodně ($850), ale jinak to myslím není tak drahé.

Myslím si, že 1% je velmi rozumný poplatek
Moderátor
Vím, že to sem nepatří, ale pro zajímavost vkládám rub archu známek tygřích hlav o kterém jsem se již zmínil a kde je podpis Maurice Burruse z roku 1951 a pod ním můj podpis z roku 2008.
To jen, pro inspiraci


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Vím, že to sem nepatří, ale pro zajímavost vkládám rub archu známek tygřích hlav o kterém jsem se již zmínil a kde je podpis Maurice Burruse z roku 1951 a pod ním můj podpis z roku 2008.
To jen, pro inspiraci

Nezabúdajte, že všetci sme len dočasní správcovia našich zbierok. Aký význam má naše dočasné vlastníctvo? Myslím, že žiadny. Ak sa každý začne podpisovať na "svoje" známky/bankovky/mince..., tak z nich ostane len hŕba popísaných a zničených predmetov. Fakt hodne divný spôsob ako zanechať svoje meno pre budúce generácie. Ja osobne by som vždy uprednostnil zbierkový predmet bez podpisov. :evil:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Nezabúdajte, že všetci sme len dočasní správcovia našich zbierok. Aký význam má naše dočasné vlastníctvo? Myslím, že žiadny. Ak sa každý začne podpisovať na "svoje" známky/bankovky/mince..., tak z nich ostane len hŕba popísaných a zničených predmetov. Fakt hodne divný spôsob ako zanechať svoje meno pre budúce generácie. Ja osobne by som vždy uprednostnil zbierkový predmet bez podpisov. :evil:


Já mám zcela stejný názor. Samozřejmě lze respektovat zkušební značky z dřívějších dob, ale vše ostatní-např. majetnické značky-již nelze tolerovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zdendo gratulujem! Nie k tej drahej známke, ale k tomu, že si konečne našiel segment zberateľstva, ktorý ťa uspokojuje. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde.


Tak v pestrosti jsou mince úplně někde jinde. Známky jsou pouze papír v provedení 2D. Naopak mince jsou z různých materiálů, přímo kopírují dobu a jsou vyráběny v provedení 3D. Samozřejmě výhodou známek jsou celistvosti, která je každá jiná. Ale myslím, že nemá cenu vést diskuze na toto téma. Jde pouze o preference.

Neřekl bych, že mince jsou cenově někde jinde. Jsou mince za desítky korun, ale také za 10ti miliony atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 23. 4. 2020, 12:04. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Ty známky mně přijdou ze všech těch oborů nejpestřejší. Možná mince jsou taky super, ale tam tam je to cenově o řád jinde.


Tak v pestrosti jsou mince úplně někde jinde. Známky jsou pouze papír v provedení 2D. Naopak mince jsou z různých materiálů, přímo kopírují dobu a jsou vyráběny v provedení 3D. Samozřejmě výhodou známek jsou celistvosti, která je každá jiná. Ale myslím, že nemá cenu vést diskuze na toto téma. Jde pouze o preference.

Neřekl bych, že mince jsou cenově někde jinde. Jsou mince za desítky korun, ale také za 10ti miliony atd.

Tady mám za necelou trojku největší mezinárodně uznávanou vzácnost ČSR. Co jsem koukal na ceny mincí třeba u macho chlapovice Tak tsm je takových vzácností hodně s jsou v řádu desítek milionů. Známky jsou i za halíř kus.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Tady mám za necelou trojku největší mezinárodně uznávanou vzácnost ČSR. Co jsem koukal na ceny mincí třeba u macho chlapovice Tak tsm je takových vzácností hodně s jsou v řádu desítek milionů. Známky jsou i za halíř kus.


Např. zmiňovanou sbírku, která se draží u Macha, kompletoval velmi bohatý člověk delší dobu a jedná se o kusy dražené po celém světě. Jsou zde třeba položky, které vidím v životě prvně a to mince sbírám 30 let. Pak některé kusy jsou z podstaty výskytu ještě o řád výše, než Vaše známka.

Co je podstatné, to je také cena, která se nemusí shodovat se vzácností. Jsou věci mimořádně vzácné a celkem dostupné a pak položky zcela dostupné, ale komerčně poptávané atd. V numismatice je spousta peněz a především zlaté mince v poslední době přilákaly spoustu movitých investorů. Na druhé straně jsem např. vydražil v Dorotheu minci za 35 000 korun, která je známa zatím ve třech kusech, navíc můj kus má nejkrásnější historii a je vyfocena v základním díle numismatiky. Prostě není to tak jednoduché.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
U známek to je obdobné.
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím že vzácnost a proti tomu známost (obliba) unikátu jsou také ještě dvě rozdílné věci a pak (i když to teď vyzní asi blbě) toto přeci ale vůbec není o penězích ... Něco sbírám (známky nebo mince), postupně se moje sbírání nějak vyvíjí a sbírka se specializuje na nějaké období nebo oblast a časem TO chci mít kompletní. A když se pak náhodou dostanu během let na aukci nebo burze k unikátu, který mi chybí a vím, že to možná podruhé už nebudu mít možnost koupit, ty peníze, pokud to jen trochu je možné, za to dám ... i kdybych si třeba měl půjčit .... To byl např. můj případ při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel. Ale mám ho. A filatelie, když jsem mezi filatelisty? Sbírám v ní celistvosti pošty Brünn Bahbhof (dnes Brno 2) - pořád mi chybí rekomando s první R nálepkou Brünn Bahnhof a nejsem schopen ho sehnat ...
Registrovaný uživatel
Ta 50/50 je v podstatě extrémně předražená, zřejmě kvůli své oblíbenosti. Hradčanské kříže mě vyšly na třetinu a ty co mám jsou tuším jenom jedny, tedy by měly stát víc.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Dovolím si nesouhlasit. Extrémně předražená? dnes v době, kdy peníze jsou papírky a tisknou je státy jak je napadne? Uvidíte, kolik bude cena 50/50 když ji budete chtít prodat třeba za 10 let :-) A stejně na ni najdete bez problémů kupce po celém světě... Udělal jste si jnejen radost sběratele, ale i výbornou ionvestici do budoucna. A ty Hradčanské kříže ani za těch 10 let nepůjdou ve stopách 50/50 co se týče zájmu filatelistů u nás a ve světě i investičního zhodnocení. A mimochodem upřímně gratuluji ke koupi a upřímně závidím ... :-)
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
To byl např. můj případ při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel.


Rád bych se Vás na něco optal. Jelikož nelze Vás kontaktovat, pokud budete mít zájem o komunikaci, ozvěte se na můj email-děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
... při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel...

päť stotín haliera Tak to bude unikát. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Dovolím si nesouhlasit. Extrémně předražená? dnes v době, kdy peníze jsou papírky a tisknou je státy jak je napadne? Uvidíte, kolik bude cena 50/50 když ji budete chtít prodat třeba za 10 let :-) A stejně na ni najdete bez problémů kupce po celém světě... Udělal jste si jnejen radost sběratele, ale i výbornou ionvestici do budoucna. A ty Hradčanské kříže ani za těch 10 let nepůjdou ve stopách 50/50 co se týče zájmu filatelistů u nás a ve světě i investičního zhodnocení. A mimochodem upřímně gratuluji ke koupi a upřímně závidím ... :-)

Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1