Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Vykupminci.cz
Numisargo

50/50 od Bennetta

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan.


Já bych otázku určitého zhodnocování, či nezhodnocování, naprosto neřešil-to je doména "pouhých" investorů, kteří nemají o sběratelské radosti ponětí. Samozřejmě i sběratel musí umět počítat, ale přílišné počítání je někdy spíše na škodu. v případě položky 50/50 si můžete být jist, že se jedná o velmi oblíbenou záležitost s nadstandardní historií, vždy o ní bude zájem a nikdy na ní nominálně neproděláte.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Ve srovnání s jinými položkami (třeba právě těmi kříži) je drahá. Myslím, že obojí se bude zhodnocovat (nebo znehodnocovat) stejně. Kříže jsou IMHO nejšpičkovější položkou Hradčan.


Já bych otázku určitého zhodnocování, či nezhodnocování, naprosto neřešil-to je doména "pouhých" investorů, kteří nemají o sběratelské radosti ponětí. Samozřejmě i sběratel musí umět počítat, ale přílišné počítání je někdy spíše na škodu. v případě položky 50/50 si můžete být jist, že se jedná o velmi oblíbenou záležitost s nadstandardní historií, vždy o ní bude zájem a nikdy na ní nominálně neproděláte.

Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.



Ceny samozřejmě vždy každého zajímají a tak tomu je i v dnešní době. Zde je ale velký rozdíl. Investor a obchodník pouze počítá, ale sběratel nehledí na určitou výši přeplatku. Je mu jedno, zda dnes něco prodělá a zítra vydělá. Podstata jeho snažení totiž tkví v zálibě a v otázce financí mu jde o celkovou neutrální rozvahu-prostě pouze nechce prodělat a případný zisk zcela neřeší.

Nějak mám již plné zuby dnešního stavu na trhu, kdy můžeme registrovat ve většině případů pouze diskuze na téma, na čem se dá, či nedá vydělat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi - dostal jste mě, samozřejmě jsem to blbě napdal, patří buď 5 hal 1924 nebo 0,05 Kčs 1924, máte ode mě pochvalu za pozorné čtení :-)
Evropa1 - rozumím Vám, vnímám to podobně, ale na druhé straně dnes jde o peníze skutečně až v první řadě. Ve všem - i ve sběratelství. třeba proto, abych něco koupil (co třeba zrovna nesbírám, ale očekávám v čase zhodonocení), za čas prodal a ze zisku si financoval nákup toho, co skutečně sbírám ... rodinný rozpočet a můj příjem neumožňuje financovat z něj vše, co bych si přál do sbírky, zvlášť, pokud to běžné a itrošku vzácnější už mám a teď jsou na řadě ty špičky, aby sbírka byla kompletní ... A kompletnost (pokud je tedy vůbec reálná) je podle mě základní touha každého sběratele...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.



Ceny samozřejmě vždy každého zajímají a tak tomu je i v dnešní době. Zde je ale velký rozdíl. Investor a obchodník pouze počítá, ale sběratel nehledí na určitou výši přeplatku. Je mu jedno, zda dnes něco prodělá a zítra vydělá. Podstata jeho snažení totiž tkví v zálibě a v otázce financí mu jde o celkovou neutrální rozvahu-prostě pouze nechce prodělat a případný zisk zcela neřeší.

Nějak mám již plné zuby dnešního stavu na trhu, kdy můžeme registrovat ve většině případů pouze diskuze na téma, na čem se dá, či nedá vydělat.

Kdybych teď dal tu 50/50 k burdovi do aukce, tak prodělám kalhoty. Ciliy jsem také nehleděl na určitou výši přeplatku. Jsem tedy sběratel? :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
MikyM napsal
Osobně si myslím že vzácnost a proti tomu známost (obliba) unikátu jsou také ještě dvě rozdílné věci a pak (i když to teď vyzní asi blbě) toto přeci ale vůbec není o penězích ... Něco sbírám (známky nebo mince), postupně se moje sbírání nějak vyvíjí a sbírka se specializuje na nějaké období nebo oblast a časem TO chci mít kompletní. A když se pak náhodou dostanu během let na aukci nebo burze k unikátu, který mi chybí a vím, že to možná podruhé už nebudu mít možnost koupit, ty peníze, pokud to jen trochu je možné, za to dám ... i kdybych si třeba měl půjčit .... To byl např. můj případ při koupi naší nejvzácnější mince 0,05 hal 1924. Koupil jsem ji ( atestem) v roce 1998 a tu půjčku pak další tři roky bance splácel. Ale mám ho. A filatelie, když jsem mezi filatelisty? Sbírám v ní celistvosti pošty Brünn Bahbhof (dnes Brno 2) - pořád mi chybí rekomando s první R nálepkou Brünn Bahnhof a nejsem schopen ho sehnat ...

Mincemi se nezabývám, ale předpokládám, že jde o 5 haléř z roku 1924, který má katalogovou hodnutu dle zachovalosti 220.000 - 450.000,-Kč.
(uvádíte 0,05 hal 1924, což je zřejmě překlep.
V literatuře jsem četl, že jich je příbližně stejně jako chybotisků 50/50. Pokud je to pravda, tak se na tomto případu dá porovnat podle výše cen popularita investic do poštovních známek a do mincí.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
A kompletnost (pokud je tedy vůbec reálná) je podle mě základní touha každého sběratele...


Od přírody je naše myšlení uzpůsobeno na touhu po hromadění-každý chceme získat co nejvíce kusů, ale podle mého názoru kompletnost sbírky není a v mém případě tomu platí, primární záležitostí, navíc, pokud si budeme hledět určité sběratelské zachovalosti. Na druhé straně znám sběratele, kteří propadli pachtění se po kompletnosti a ve výsledku se z nich stali pouze zaškrtávači katalogových seznamů. Ano, já chci získat také co největší počet položek, ale jestli jich budu mít počet X, či 2 X, o tom přeci život není.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Baví mě si číst ve starých filatelistických časopisech a co kolik stojí evidentně zajímalo všechny ze všeho nejvíc. Asi neexistuje jediné číslo, kde by se nějak nemluvilo o cenách.



Ceny samozřejmě vždy každého zajímají a tak tomu je i v dnešní době. Zde je ale velký rozdíl. Investor a obchodník pouze počítá, ale sběratel nehledí na určitou výši přeplatku. Je mu jedno, zda dnes něco prodělá a zítra vydělá. Podstata jeho snažení totiž tkví v zálibě a v otázce financí mu jde o celkovou neutrální rozvahu-prostě pouze nechce prodělat a případný zisk zcela neřeší.

Nějak mám již plné zuby dnešního stavu na trhu, kdy můžeme registrovat ve většině případů pouze diskuze na téma, na čem se dá, či nedá vydělat.

Kdybych teď dal tu 50/50 k burdovi do aukce, tak prodělám kalhoty. Ciliy jsem také nehleděl na určitou výši přeplatku. Jsem tedy sběratel? :)

Jak se bude vyvíjet trh do budoucnosti těžko předvídat, ale je možné, že by se u Burdy prodala nyní známka za nižší cenu. To samé je pravděpodobné v případě naší největší rarity 4Kr PČ 1919 s obráceným přetiskem (i když tam bylo rozhodující, že Burda u této známky neměl zajištěno vývozní povolení, jinak by asi známka putovala do zahraničí).
Ale, já si myslím, že jste si Zdendo udělal hlavně radost.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Kdybych teď dal tu 50/50 k burdovi do aukce, tak prodělám kalhoty. Ciliy jsem také nehleděl na určitou výši přeplatku. Jsem tedy sběratel? :)


Ale tuto položku jste nekupoval na základě rychlého zhodnocení-tato položka bude ve Vašem trezoru ležet možná několik desetiletí.

A jestli jste sběratel? To bude záležet pouze na Vás, jak si dokážete v hlavě srovnat svoje preference.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
V literatuře jsem četl, že jich je příbližně stejně jako chybotisků 50/50. Pokud je to pravda, tak se na tomto případu dá porovnat podle výše cen popularita investic do poštovních známek a do mincí.


Nikdy nic neporovnávejte podle jedné ceny. Abyste mohl dát nějaký soud, pak byste musel znát celou cenovou problematiku v obou sběratelských oblastech.
Mohu Vám zde popsat desítky numismatických položek, které jsou mnohem běžnější a stojí vyšší částky než položka 50/50, ale neudělám to, protože z pár položek nelze dělat závěry. I když platí, že náš numismatický trh je živější a celkový roční obrat je mnohem vyšší.

Pokud se vrátím k 5 haléři 1924, pak je otázkou, kolik prodávaných kusů je opravdu pravých!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Kdybych teď dal tu 50/50 k burdovi do aukce, tak prodělám kalhoty. Ciliy jsem také nehleděl na určitou výši přeplatku. Jsem tedy sběratel? :)


Ale tuto položku jste nekupoval na základě rychlého zhodnocení-tato položka bude ve Vašem trezoru ležet možná několik desetiletí.

A jestli jste sběratel? To bude záležet pouze na Vás, jak si dokážete v hlavě srovnat svoje preference.

Tak já si primárně hlavně dělám prdel z toho, jak někteří jsou nadřazenější nad druhé (já jsem skutečný sběratel, kdo je víc!). Podle mé definice je sběratel každý, kdo si sobě myslí, že je sběratel. Podle slovníku je to "člověk shromažďující umělecké, vzácné předměty ap. jako svůj koníček".
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Tak já si primárně hlavně dělám prdel z toho, jak někteří jsou nadřazenější nad druhé (já jsem skutečný sběratel, kdo je víc!). Podle mé definice je sběratel každý, kdo si sobě myslí, že je sběratel. Podle slovníku je to "člověk shromažďující umělecké, vzácné předměty ap. jako svůj koníček".


Nerad bych, aby to takto vyznělo. Chtěl jsem pouze říci, že sběratel by měl zastávat jistá odborná hlediska. Těch jakoby "sběratelů" jsem zažil v negativní rovině také pár. Např. před pár lety jsem jednal s jedním "sběratelem" o prodeji jedné mince, jejíž výskyt se odehrává v počtech jednotek známých kusů. Aby minci vylepšil a zvýšil cenu, nechal jí vyleštit-tedy zcela jí zničil. To je také sběratel jen proto, že něco hromadí?

Předně by měl mít každý sběratel úctu k památkám naší historie. Bohužel spousta "sběratelů" tyto památky vědomě ničí jenom pouhým mytím a to jen z důvodu lepší prodejnosti. To jsou také sběratelé?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 25. 4. 2020, 10:12. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 - ja som bol najväčší zberateľ ako malý chlapec na základnej škole. Prešiel som krabičkami od cigariet, zápaliek, pivovými etiketami, pivovými zátkami (sledujete to smerovanie? :) ), hliníkovými plechovkami zo západu, potom mince, známky, pohľadnice,... každý sme v triede niečo zbierali. Nemali sme žiadne odborné znalosti, žiadne fóra, žiadne peniaze. Ohromne nás to bavilo. Ako hovorí jeden môj kamarát - Numizmatika/(zberateľstvo) je zábava. A o to ide.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Tak já si primárně hlavně dělám prdel z toho, jak někteří jsou nadřazenější nad druhé (já jsem skutečný sběratel, kdo je víc!). Podle mé definice je sběratel každý, kdo si sobě myslí, že je sběratel. Podle slovníku je to "člověk shromažďující umělecké, vzácné předměty ap. jako svůj koníček".


Nerad bych, aby to takto vyznělo. Chtěl jsem pouze říci, že sběratel by měl zastávat jistá odborná hlediska. Těch jakoby "sběratelů" jsem zažil v negativní rovině také pár. Např. před pár lety jsem jednal s jedním "sběratelem" o prodeji jedné mince, jejíž výskyt se odehrává v počtech jednotek známých kusů. Aby minci vylepšil a zvýšil cenu, nechal jí vyleštit-tedy zcela jí zničil. To je také sběratel jen proto, že něco hromadí?

Předně by měl mít každý sběratel úctu k památkám naší historie. Bohužel spousta "sběratelů" tyto památky vědomě ničí jenom pouhým mytím a to jen z důvodu lepší prodejnosti. To jsou také sběratelé?

Vy ale slovu "sběratel" (a nejste sám) dáváte jiný, vymyšlený význam, než to slovo skutečně má. Toto nožno vyřešit přídavným jménem (přičemž slova jako "pravý" nebo "skutečný" to nejsou).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Vy ale slovu "sběratel" (a nejste sám) dáváte jiný, vymyšlený význam, než to slovo skutečně má. Toto nožno vyřešit přídavným jménem (přičemž slova jako "pravý" nebo "skutečný" to nejsou).


Já nechci termínu sběratel dávat žádný význam, pouze za tímto termínem nevidím z principu pouhé hromadění něčeho, o čem nebudu nic vědět, budu to hromadit pouze z důvodu jisté ješitnosti, nebudu brát ohled na druhé a informace jiných budu zneužívat v jejich neprospěch atd.

Já si vážím sběratelské kolegiality, sdílení jistých zásad a znalostí atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
V literatuře jsem četl, že jich je příbližně stejně jako chybotisků 50/50. Pokud je to pravda, tak se na tomto případu dá porovnat podle výše cen popularita investic do poštovních známek a do mincí.


Nikdy nic neporovnávejte podle jedné ceny. Abyste mohl dát nějaký soud, pak byste musel znát celou cenovou problematiku v obou sběratelských oblastech.
Mohu Vám zde popsat desítky numismatických položek, které jsou mnohem běžnější a stojí vyšší částky než položka 50/50, ale neudělám to, protože z pár položek nelze dělat závěry. I když platí, že náš numismatický trh je živější a celkový roční obrat je mnohem vyšší.

Pokud se vrátím k 5 haléři 1924, pak je otázkou, kolik prodávaných kusů je opravdu pravých!!!

Které Československé mince stojí více než poštovní známka 50/50? Píšete o desítkách, můžete uvést nějaké příklady, protože v numismatice jsem naprostý laik.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
V literatuře jsem četl, že jich je příbližně stejně jako chybotisků 50/50. Pokud je to pravda, tak se na tomto případu dá porovnat podle výše cen popularita investic do poštovních známek a do mincí.


Nikdy nic neporovnávejte podle jedné ceny. Abyste mohl dát nějaký soud, pak byste musel znát celou cenovou problematiku v obou sběratelských oblastech.
Mohu Vám zde popsat desítky numismatických položek, které jsou mnohem běžnější a stojí vyšší částky než položka 50/50, ale neudělám to, protože z pár položek nelze dělat závěry. I když platí, že náš numismatický trh je živější a celkový roční obrat je mnohem vyšší.

Pokud se vrátím k 5 haléři 1924, pak je otázkou, kolik prodávaných kusů je opravdu pravých!!!

Které Československé mince stojí více než poštovní známka 50/50? Píšete o desítkách, můžete uvést nějaké příklady, protože v numismatice jsem naprostý laik.


Např. sv. Václavské 10 dukáty, ale já jsem nebral pouze mince ČS., ale mince z bohemiky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Které Československé mince stojí více než poštovní známka 50/50? Píšete o desítkách, můžete uvést nějaké příklady, protože v numismatice jsem naprostý laik.


Ale pokud budu brát pouze mince Čs., pak např. číslované dukáty s čísly 1-10 budou stát mnohem více a těch položek by bylo mnohem více.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
V literatuře jsem četl, že jich je příbližně stejně jako chybotisků 50/50. Pokud je to pravda, tak se na tomto případu dá porovnat podle výše cen popularita investic do poštovních známek a do mincí.


Nikdy nic neporovnávejte podle jedné ceny. Abyste mohl dát nějaký soud, pak byste musel znát celou cenovou problematiku v obou sběratelských oblastech.
Mohu Vám zde popsat desítky numismatických položek, které jsou mnohem běžnější a stojí vyšší částky než položka 50/50, ale neudělám to, protože z pár položek nelze dělat závěry. I když platí, že náš numismatický trh je živější a celkový roční obrat je mnohem vyšší.

Pokud se vrátím k 5 haléři 1924, pak je otázkou, kolik prodávaných kusů je opravdu pravých!!!

Které Československé mince stojí více než poštovní známka 50/50? Píšete o desítkách, můžete uvést nějaké příklady, protože v numismatice jsem naprostý laik.


Např. sv. Václavské 10 dukáty, ale já jsem nebral pouze mince ČS., ale mince z bohemiky.

Dobře, ale 50/50 je Československá známka, stejně jako 5 haléř 1924 je Československá mince. Pokud bychom vzali v úvahu známky, které platily na našem území před vznikem Československa, tak bychom též narazili na dražší materiály než 50/50.
Jsou tedy z období Československa nějaké mince, které jsou výskytem mnohem běžnější než známka 50/50, ale prodávají se za vyšší částky?
Registrovaný uživatel
To by mohly být např. některé dukátové ražby, či jejich násobky. Pokud se budeme bavit o medailích, pak např. zcela "běžná" medaile na otevření chrámu sv. Víta, kde bude srovnatelná cena.

Asi by nebylo dobré položit v oblasti Čs. ražeb otázku pouze do roviny vyšší výskyt, vyšší cena. Jedna skutečnost je ale jistá, mnoho mincí z této oblasti stojí vyšší částky, z nichž některé splňují hledisko běžnější vzácnosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 25. 4. 2020, 11:36. »
Moderátor
Jenže 50/50 byla úplně běžná doplatní známka (tedy až to, že to byl chybotisk), nešlo o žádnou příležitostnou známku, nebo známku vydanou pro sběratelské účely jako jsou různé dukátové ražby či jejich násobky, nebo medaile.
Stejně jako 5 haléř 1924 je udávaná jako nejvzácnější oběžná mince: http://www.vykupminci.cz/aktuality/34-aktuality/79-nejvzacnejsi-obezna-mince-csr-je-5-haler-z-roku-1924.html
Nebo snad autor toho článku nemá pravdu?
Registrovaný uživatel
Ale dukáty byly raženy na základě zákona a ze své podstaty se jedná o mince. Pak je zcela nepodstatné, jaké důvody se za ražbou skrývaly. Tyto mince byly zcela běžně prodávány a mohl si je koupu každý, kdo měl hotovost. Prostě před zákonem není mezi dukátem a 5 haléřem žádný rozdíl. 5 haléř je oběžná mince, dukát obchodní mince. Na 5 haléři je vyražen nominál, cena dukátu byla na dohodě obou stran obchodu.

Jinak 5 haléř by byl opravdu nejvzácnější mincí, pokud bychom brali v potaz pouze zaručeně pravé kusy, které by respektovali dlouholetí sběratelé. To, co se prodává nyní, včetně atestů, u některých sběratelů nevzbuzuje důvěru a nekupují je. Já jsem podle mého názoru viděl pouze jeden kus, kterému jsem opravdu věřil a to bylo v roce 1990. Ale jak jsem řekl, nejedná se pouze o můj názor.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
50/50 v této kvalitě do 2,5 mega je skvělá koupě ...

Dle mého názoru současná krize obvyklé ceny (1,5-2mil.) u této naší a navíc mezinárodně proslulé a uznávané rarity vystřelí mnohem výše.

Panu Kubíkovi upřímně blahopřeji.

Zaznělo tu zajímavé tvrzení "celkový roční obrat (numismatiky) je mnohem vyšší" ...

Díky propojenosti globálního trhu ten náš bude mít stejné parametry a pozice num / fil bude zhruba vyrovnaná.

Nelze totiž srovnávat jen aukce, ale také započíst diskrétní přímé obchody na tuzemském trhu, které prostě nejsou běžně vidět a jen informovaní mají jakési povědomí o nich a samozřejmě přičíst nákupy do tuzemských sbírek ze zahraničí ! (ty jsou v "naší" filatelii obrovské a převyšují viditelné obraty na českých aukcích)

Zajímalo by mě tedy, kolik českého kapitálu jde do skutečné numismatiky - starých historických mincí . To také znamená za prvé - odečíst od aukčních aj. obratů nákupy zahraničních klientů a za druhé - odmyslet všechny ty novoražby a "investiční" mince s pouhou cenou zlata na steroidech via PR o exkluzivním omezeném nákladu, limitních seriích a podobně.
Registrovaný uživatel
Udává se, že v posledních letech se roční obrat na našem trhu pohybuje kolem 800 milionů korun. Do této částky lze zahrnout obrat našich aukcí, nákupy našich sběratelů v cizích aukcích, nákupy pamětních mincí atd. Také se odhaduje, že naši sběratelé vlastní numismatické položky v hodnotě kolem 5 miliard korun. Samozřejmě, že je to mix sběratelských položek a komerce dohromady. Ale stačí mít trochu přehled a pak zjistíme, že většina velmi kvalitních mincí, které se draží v našich aukcích, skončí u našich sběratelů a velká spousta kvalitního materiálu z oblasti bohemiky, která se draží v zahraničních aukcích skončí také v rukách českých sběratelů. Jsou někteří naši sběratelé, kteří vykupují mince po celém světě, včetně drahých rarit a to bez ohledu na ceny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zdenda-Kubik napsal
Vy ale slovu "sběratel" (a nejste sám) dáváte jiný, vymyšlený význam, než to slovo skutečně má. Toto nožno vyřešit přídavným jménem (přičemž slova jako "pravý" nebo "skutečný" to nejsou).


Já nechci termínu sběratel dávat žádný význam, pouze za tímto termínem nevidím z principu pouhé hromadění něčeho, o čem nebudu nic vědět, budu to hromadit pouze z důvodu jisté ješitnosti, nebudu brát ohled na druhé a informace jiných budu zneužívat v jejich neprospěch atd.

Já si vážím sběratelské kolegiality, sdílení jistých zásad a znalostí atd.

Tak někdo může říkat rohlík a myslet tím dort, ale to neznamená, že slovo rohlík znamená dort.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1