Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Vykupminci.cz
Numisargo

50/50 od Bennetta

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
nemam, ale vy jiste ano, takze smele do toho, kdyz uz to vi 99% zasvecenych, vcetne vas, tak to muzete sdelit i me, abych nebyl za menecenneho. To vite, chtel bych mit take prehled jako vy, a kde jinde jej sebrat, nez od nejpovolanejsich.

JIste se mnou souhlasite a ja, amylim, ze i nejen ja, cekam !!


Na arogantní chování nereaguji!!!

Myslím, že zde fungujete poměrně často a pak jistě budete mít čas si daná témata přečíst.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
I to je odpoved. Takze jako vzdy : kdyz jde do tuheho = zadna odpoved, nebo obvineni..... opet jste nezklamal.
Moderátor
Evropa1 napsal
kolo101 napsal
nemam, ale vy jiste ano, takze smele do toho, kdyz uz to vi 99% zasvecenych, vcetne vas, tak to muzete sdelit i me, abych nebyl za menecenneho. To vite, chtel bych mit take prehled jako vy, a kde jinde jej sebrat, nez od nejpovolanejsich.

JIste se mnou souhlasite a ja, amylim, ze i nejen ja, cekam !!


Na arogantní chování nereaguji!!!

Myslím, že zde fungujete poměrně často a pak jistě budete mít čas si daná témata přečíst.

Přiznám se, že by mne též zajímalo, co víte o sporech v nejvyšších patrech filatelie?
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
I to je odpoved. Takze jako vzdy : kdyz jde do tuheho = zadna odpoved, nebo obvineni..... opet jste nezklamal.


Já zde nebudu vyhledávat jisté diskuze a nahrazovat vaší lenost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Přiznám se, že by mne též zajímalo, co víte o sporech v nejvyšších patrech filatelie?


Já jsem ale nikde netvrdil, že se jedná o současné spory. Nebyl jste to také náhodou Vy, kdo zde měl velké výhrady kolem napadání p.Pytlíčka, či kolem fungování p. Beneše? Neproběhlo zde několik diskuzí na téma padělků a zapojení některých lidí?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
vsak nic vyhledavatz nemusite, jiste to vite na 100%, protoze - jak sam rikate - jsou to VSEOBCNE ZNAME ZKUTECNOSTI !!!!

muzete me tisickrat nazvat traba arogantnim blbcem, moztna jsem, nevim, posouzeni nechvam na jinych, ale vseobecne zname zkutecnosti, ktere jsem ve sve naivite nevstrabal, bych byl rad vedel. A ja vidite, nejsem sam.

tak smele do toho ! ja se hrozne tesim, jak to v nejvyssich patrech s temi spory vypada.... jsem tak vzruseny, uz mi stoji i hodinky :-D
Moderátor
jeste jednou cituji vasi vetu: ".... Navíc spory ve vrcholných patrech filatelie tomuto oboru také nesvědčí."
tom jen aby jste si uvedomil, co jste napsal ...

stale cakam na odpoved. Uz jste mi to mohl 10x napsat a osvetlit mi tu situaci.
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
jeste jednou cituji vasi vetu: ".... Navíc spory ve vrcholných patrech filatelie tomuto oboru také nesvědčí."
tom jen aby jste si uvedomil, co jste napsal ...

stale cakam na odpoved. Uz jste mi to mohl 10x napsat a osvetlit mi tu situaci.


Např. zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dalsi-pytlickova-ostuda-30927x6
Příspěvek 142.

A především si přečtěte předposlední řádek!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 25. 4. 2020, 19:19. »
Registrovaný uživatel
Nebo zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dalsi-pytlickova-ostuda-30927x5
Příspěvek č. 120 a 125.

Ale já opravdu nebudu suplovat vaší neochotu něco zjistit!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 25. 4. 2020, 19:31. »
Moderátor
ale to nejsou zadne spory v nejvyssich patrech, to si mylite patra, dum, nebo spise sidliste. Ale pokud toto povazujete za odpoved ve vyrokove logice jako spravnou, tak se budu muset vratit do materske skolky a absolvovat vycvik v novem mysleni novocechu....

OK, takze jsme se nic nedovedeli z nejvyssich pater filatelie, ostatne jako vzdy ....

pekny den preji a gratuluji ZK ke krasnemu exemplari. Doufam, ze tu fixku jste bral jako teckou recesi :-D
Registrovaný uživatel
Takže např. věta:

Používání dvojího metru v našem svazu je ostudou naší filatelie.

Takže to je pouze na bezvýznamných místech, pokud zde padají termíny "našeho svazu" a tento svaz je spojen s ostudou? Pan Beneš také patří mezi bezvýznamné figurky?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jaromir napsal
Přiznám se, že by mne též zajímalo, co víte o sporech v nejvyšších patrech filatelie?


Já jsem ale nikde netvrdil, že se jedná o současné spory. Nebyl jste to také náhodou Vy, kdo zde měl velké výhrady kolem napadání p.Pytlíčka, či kolem fungování p. Beneše? Neproběhlo zde několik diskuzí na téma padělků a zapojení některých lidí?

Dobře, ale toto jsou spory, či aféry jednotlivců a nejvyšší patra filatelie tvoří desítky, možná stovka lidí. Jde o vedení SČF, významné obchodníky, významné vystavovatele, ne o jednotlivce.
A na druhé straně, třeba Pytlíčkovy aféry se projevily tak, že jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 25. 4. 2020, 19:46. »
Registrovaný uživatel
Víte, pár lidí vládne a zbytek se "veze" v jejich stínu.

Takže p . Pytlíčka odstavili stovky funkcionářů?

A argumentace s cenou je zde mimo téma. Vy byste vyměnil vyšší cenu sbírky za aféru a očerňování?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
A na druhé straně, třeba Pytlíčkovy aféry se projevily tak, že jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.


Ještě si dovolím jednu reakci.

Zde se dopouštíte pouhé a zcela neprokazatelné spekulace, která nemá žádnou výpovědní hodnotu. To, že se prodala daná sbírka za vyšší, než očekávanou cenu, to nic nedokazuje. Třeba se pouze jednalo o přirozený vývoj, který nebyl v takové míře očekáván a tento vývoj neměl nic společného s aférami daného majitele. Samozřejmě lze připustit, že jistý nárůst mohl souviset se jménem majitele, což je zcela běžná záležitost v případě všech zajímavějších sbírek a to ve všech oborech. Např. jsem dražil u Raucha jednu mimořádně vzácnou položku s historií a na tomto základě jsem byl ochoten nabídnout vyšší cenu. Tuto položku jsem dostal, ale za cenu, kterou jsem nepředpokládal. Prostě platí, že až názor trhu v momentálním okamžiku nabídne skutečný cenový názor. To je prostě jistá zákonitost, která u mimořádně vzácných položek platí bez výjimky ve všeobecné rovině.

Pokud se na trhu vyskytne zajímavější položka, pak mám svůj cenový názor, který se bude opírat o výskyt, zachovalost, historii, místo dražby, momentální nabídku atd. To jsou zcela relevantní ukazatele, ale nikdy nebudu přihlížet na skutečnost, zda je majitel této položky zatížen aférami, či nikoli. Samozřejmě se to děje např. v politice, kdy i špatná reklama může být reklamou za účelem zviditelnění, ale předpokládám, že filatelie je obor a to v oblasti dražby velkých sbírek platí dvojnásob, kde platí zákony na základě exaktních propočtů a některých další přidaných hodnot.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.

Jeho sbirka by se prodala o dost draz, kdyby se velci kupci na nej nedomlouvali (pro pripad trestniho oznameni dodavam, ze jsem to zaslechl v hospode u piva).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Evropa 1 napsal: "Hlavním důvodem je ohromný příliv investičních finančních prostředků z řad naprostých neználků, kteří začali sbírat mince pouze z důvodu, že je to inn. Proč by toho padělatelé nevyužili, když se to přímo nabízí? Někdy opravdu žasnu, co jsou někteří lidé schopni kupovat a za jaké peníze. Pokud by se do filatelie nahrnulo takové množství lidí s velkými finančními účty, ale bez základních znalostí, pak by na sebe odezva v podobě všemožných padělků nedala dlouho čekat." Tohle ale přece neplatí jen pro numismatiku, vždyť ve filatelii je to naprosto stejné. Ne - li ještě horší.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Jeho sbirka by se prodala o dost draz, kdyby se velci kupci na nej nedomlouvali (pro pripad trestniho oznameni dodavam, ze jsem to zaslechl v hospode u piva).


To není zcela od věci, také jsem podobné názory zaslechl, ale samozřejmě to jsou pouze střípky, které patří k veřejnému tajemství.

Ale toto platí také ve všeobecnější rovině. Např. určitý společný zájem sdílím s kolegou a několikrát jsme se domluvili a rozdělili si náš zájem. Oba jsem získali něco a to za ceny uspokojivé. Pokud bychom se nedohodli, pak každého z nás by vydražené položky stály vyšší částky. Ale myslím, že je to část aukčního koloritu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Tohle ale přece neplatí jen pro numismatiku, vždyť ve filatelii je to naprosto stejné. Ne - li ještě horší.


Samozřejmě to platí ve všeobecnější rovině, ale dovolím si spekulaci. Pokud by se známka 50/50 zhmotnila do mince stejných parametrů vzácnosti, oblíbenosti, historie a všech dalších přidaných hodnot, pak by konečná cena skončila na osmimístné částce. Prostě ceny 3 milionů se platí u mincí za "běžnější" položky.

Podotýkám, jedná se pouze o můj názor, ale dovoluji si ho takto podat na základě jistých znalostí a přehledu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Ale toto platí také ve všeobecnější rovině. Např. určitý společný zájem sdílím s kolegou a několikrát jsme se domluvili a rozdělili si náš zájem. Oba jsem získali něco a to za ceny uspokojivé. Pokud bychom se nedohodli, pak každého z nás by vydražené položky stály vyšší částky. Ale myslím, že je to část aukčního koloritu.

Je to nelegalni a nekolegialni. Nedelam to proto, ze bych sa, nechtel, aby to delal mne nekdo jiny.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Je to nelegalni a nekolegialni. Nedelam to proto, ze bych sa, nechtel, aby to delal mne nekdo jiny.


Je to zcela legální, jedná se pouze o dohodě dvou lidí, kdy jedna strana nedraží. Za touto dohodou nelze nic nelegálního nalézt. V některých případech se jedná o zcela běžnou věc.

To samé platí u prodejců, kteří ale v některých případech hledají již zcela nelegální cesty ke zvyšování cen, např. umělé natahování cen podvodnými limity atd. Myslím, že v dnešní době mají prodejci větší možnosti a plně toho využívají. Takže berme celou problematiku z obou stran. Samozřejmě platí, že v případě kupujících se jedná o nekolegiální konání, v případě prodejců ale v některých případech o vědomá podvodná jednání.

Jen tak mimo téma, nekolegiálních jednání lze ve sběratelských oborech nalézt mnoho a to na několik témat. Stačí, když někdo v dobré víře druhému sdělí svoje záměry a ten toho obratem využije ve svůj prospěch. Pak nějaké dohody, kdy ustoupím z dražby kolegovi jsou pouhou selankou.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: uz zase .... co slovo - to perla. Vy musite byt povolani nejaky ucitel, ktery vsechno vi, vsechno zna, vsude byl a nikde nezustal ... a kdo ma jiny nazor nebo pohled na svet, hned mu to date vzletnyma, rodoby ucenyma slovama a nicnerikajicima frazema pekne sezrat. Stale se ohalńite znamyma, kolegama, kamaradama, ale nic konkretnihoi z vas nikdy nevypadlo.

Vas slovnik obsahuje hodne casto sluvko "ja" .... pouzivate silna slova a spojeni "... je samozrejme,... ", " ... to plati ...", " je nezpochybnitelne...". A jine....

jen takova vsuvka: pokud mate "obchodnika", ktery vam na pockani vyzvani co a jak kupoval a proti komu drazil, tak to neni obchodnik ale trdlo. takovemu cloveku, ktery keca jako stara babka na trhu bych ja penize nesveril ani nahodou. To mate opravdu vhodne znamosti.... ale opet bez naznaku prady. Vse jen a jen slova bez dukazu.

Myslim si, ze by jste mel vice vazit sva slova
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
jen takova vsuvka: pokud mate "obchodnika", ktery vam na pockani vyzvani co a jak kupoval a proti komu drazil, tak to neni obchodnik ale trdlo. takovemu cloveku, ktery keca jako stara babka na trhu bych ja penize nesveril ani nahodou. To mate opravdu vhodne znamosti.... ale opet bez naznaku prady. Vse jen a jen slova bez dukazu.


Nejdříve si pořádně přečtěte, co jsem opravdu napsal a pak reagujte. Zde jste vyfabuloval spoustu nesmyslů. které jsem nenapsal-ale to bych na vás chtěl opravdu moc.

Vy máte jeden problém- jste pouhým obývákovým sběratelem s klapkami na očích, který není schopen registrovat okolní dění. A jinak si myslím, že jste se zde včera ztrapnil dostatečně.

Přestaňte se chovat jako starý soudruh z dob minulých, který kádruje druhého za napsané. Já zde pouze píši věci, kterým věřím, které jsem zažil a i když s nimi nesouhlasíte, mám na ně plné právo.

Jinak vás žádám, nereagujte na moje příspěvky, já nebudu reagovat na vaše!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
uplne jste me vystihl .... ovsem opet jen svyma ocima a svym vnimanim sveta.... hlavne jste vystihl ten jeden muj problem. Docela vam zavidim vase sebevedomi ...

p.s. reagovat budu jak chci a na koho chci. s tim vy opravdu nic neudelate.
ted si beru papuce a odchazim do abyvaku sbirat stare, soudruzske znamky, kterym stejne nerozumim
Moderátor
Cituji Evropa 1:
"Přestaňte se chovat jako starý soudruh z dob minulých, který kádruje druhého za napsané."
Evropa 1- tohle už jste skutečně přehnal.

Vzhledem k tomu, jak jsem si všiml v této diskusi, že máte snahu ostatním podsouvat co neřekli, či překrucovat co napsali, tak jsem se podíval do jiných diskusí a zjistil, že máte řadu konfliktů s diskutujícími v jiných diskusích a v jiných tématech.
Proto Vám doporučuji, abyste diskutoval fakticky a k věci (určitě je zajímavé porovnávat přitažlivost pro sběratele filatelii s numismatikou i svoje poznatky z aukcí a zkušenosti s obchodníky), ale nepodsouvejte ostatním co nenapsali a neurážejte je.
Nerad bych toto jinak toto velmi zajímavé vlákno jako moderátor musel uzamknout.
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
uplne jste me vystihl .... ovsem opet jen svyma ocima a svym vnimanim sveta.... hlavne jste vystihl ten jeden muj problem. Docela vam zavidim vase sebevedomi ...

p.s. reagovat budu jak chci a na koho chci. s tim vy opravdu nic neudelate.
ted si beru papuce a odchazim do abyvaku sbirat stare, soudruzske znamky, kterym stejne nerozumim


Já vám právo reakce ve věcné rovině neberu, máte na takovou reakci plné právo, pouze mně hodně vadí, pokud vaše hodnocené sklouzne do osobní roviny a urážek. Pokud máte náladu, pak napište svoje zkušenosti s trhem, aukcemi, zážitky z aukcí atd. To bude přínosné i v případě, kdy budou vaše zážitky v rozporu s mými. Diskuze je o hledání, které vychází z rozdílných názorů více lidí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1