Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Vykupminci.cz
Numisargo

50/50 od Bennetta

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Cituji Evropa 1:
"Přestaňte se chovat jako starý soudruh z dob minulých, který kádruje druhého za napsané."
Evropa 1- tohle už jste skutečně přehnal.

Vzhledem k tomu, jak jsem si všiml v této diskusi, že máte snahu ostatním podsouvat co neřekli, či překrucovat co napsali, tak jsem se podíval do jiných diskusí a zjistil, že máte řadu konfliktů s diskutujícími v jiných diskusích a v jiných tématech.
Proto Vám doporučuji, abyste diskutoval fakticky a k věci (určitě je zajímavé porovnávat přitažlivost pro sběratele filatelii s numismatikou i svoje poznatky z aukcí a zkušenosti s obchodníky), ale nepodsouvejte ostatním co nenapsali a neurážejte je.
Nerad bych toto jinak toto velmi zajímavé vlákno jako moderátor musel uzamknout.


Takže, když píši ve slušné rovině určité názory, na které mám právo a za tyto názory jsem zesměšňován-to je zcela v pořádku a mlčíte. Pokud se ozvu již příkřejší formou, pak to podle Vás nelze tolerovat. Zajímavý metr.

A pokud jsem použil termín soudruh, pak to mělo jeden velký důvod starý více než třicet let, kdy názory jednoho pisatele mně tuto dobu velmi připomněli.

Nikomu jsem nic nepodsouval, pouze jsem dal odkazy, které jsou zcela výmluvné. Ale to ať posoudí každý jednotlivec.

Ano spory jsem měl, ale také s lidmi, kteří mně obvinili z podvodu, po následném očištění se neprojevili ani náznak omluvy a ve své nenávisti pokračovali i nadále. Někteří začátečníci nebyli schopni připustit svoje začátečnické omyly, protože jim to jejich ješitnost nedovolila. A to je také pravda.

Ale abyste měl klid, já zde končím a již nebudu do témat kolem filatelie přispívat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Musel jsem se z obyvaku vratit pro starou, soudruzskou pinzetu a ejhe, zase neco od Evropy1. ..."vecna rovina" ... to me vzdy dostane do uzkych. Nevim kudy kam....

takze trosku jinak a polopatisticky: nechovejte se jako nadrizeny k podrizenemu, jako ucitel k zackovi, jako ten chytry k tomu nahlouplemu. Tim odstranite cca 90% vasich osobnich problemu s komunikaci. Pokud teto vete porozumite, tak mame nejen vy ale i my ( nekteri ) asi vyhrano. Ostatni prijde samo.

pinzetu jsem uz nasel a odchazim jako uplny tupec do obyvaku :-D
Moderátor
A pak, že filatelie je nudná. Stačí si jen pročíst zdejší příspěvky... ;)
Moderátor
ja cetl ty vase, a take jsem se smal ....
Moderátor
barbar napsal
A pak, že filatelie je nudná. Stačí si jen pročíst zdejší příspěvky... ;)

No jo, občas to jiskří všude, ale mělo by to být bez osobních urážek.
Pokud by nebylo osobního napadání, tak ta diskuse je rozhodně zajímavá a zajímavé jsou i příspěvky pana Evropa 1.
Moderátor
kolo101 napsal
ja cetl ty vase, a take jsem se smal ....


:) ;)
Registrovaný uživatel
Vzpomínáte si o čem to bylo na začátku? Jak se jednomu z nás sběratelů, podařilo získat jednu mimořádnou cenou kvalitní známku za mimořádné peníze, popsal nám to jak to prběhlo, situaci a pocity, které asi mnozí z nás nikdy nezažijí, chtěl s epochlubit a to mohlis dílet s ním, každý z nás mohl popsat nějaký svůj podobný zážitěk, svůj aukčín vrchol, mwtodu a způsob získání třeba toho nej nej ve sbírce a zatím jsem sklouzli zase k soudruhům a panu Pytlíčkovi... Tisíckrát omílané pořád dokola ... škoda, mohlo to být tak prima vlákno!
Moderátor
Jaromir napsal
barbar napsal
A pak, že filatelie je nudná. Stačí si jen pročíst zdejší příspěvky... ;)

No jo, občas to jiskří všude, ale mělo by to být bez osobních urážek.
Pokud by nebylo osobního napadání, tak ta diskuse je rozhodně zajímavá a zajímavé jsou i příspěvky pana Evropa 1.


Za sebe jsem si docela jistý, že kolega Evropa patří mezi zdejší velmi sečtele a zkušené sběratele, nebojí se prosadit svůj názor a následně ho také obhájit, sám mám tu zkušenost. Rád si přečtu jeho prispěvky, ikdyž ve zdejší sekci filatelie, které vůbec nerozumím je to pro mne,, indiánská vesnice,,..
Pánové važme si takových lidí a buďme rádi za jejich zkušenosti,, skousněme,, onu důležitost. Přeci jen v určitém věku si to pánové zaslouží....
Moderátor
MikyM napsal
Vzpomínáte si o čem to bylo na začátku? Jak se jednomu z nás sběratelů, podařilo získat jednu mimořádnou cenou kvalitní známku za mimořádné peníze, popsal nám to jak to prběhlo, situaci a pocity, které asi mnozí z nás nikdy nezažijí, chtěl s epochlubit a to mohlis dílet s ním, každý z nás mohl popsat nějaký svůj podobný zážitěk, svůj aukčín vrchol, mwtodu a způsob získání třeba toho nej nej ve sbírce a zatím jsem sklouzli zase k soudruhům a panu Pytlíčkovi... Tisíckrát omílané pořád dokola ... škoda, mohlo to být tak prima vlákno!

Jo, je to zvláštní pocit získat něco co buď nepochybně nemá nikdo jiný nebo není znám žádný jiný kus (a co není znám, nebylo známo ani to, co člověk získal!). A přitom to ani nemusí stát milióny.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Vzpomínáte si o čem to bylo na začátku? Jak se jednomu z nás sběratelů, podařilo získat jednu mimořádnou cenou kvalitní známku za mimořádné peníze, popsal nám to jak to prběhlo, situaci a pocity, které asi mnozí z nás nikdy nezažijí, chtěl s epochlubit a to mohlis dílet s ním, každý z nás mohl popsat nějaký svůj podobný zážitěk, svůj aukčín vrchol, mwtodu a způsob získání třeba toho nej nej ve sbírce a zatím jsem sklouzli zase k soudruhům a panu Pytlíčkovi... Tisíckrát omílané pořád dokola ... škoda, mohlo to být tak prima vlákno!

Ja se spis bavim, tresnicka na dortu!
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Jo, je to zvláštní pocit získat něco co buď nepochybně nemá nikdo jiný nebo není znám žádný jiný kus. A přitom to ani nemusí stát milióny.
Je to pěkný pocit. U opálů a achátů dost častý. A nemusí to stát milióny ani v případě mincí. ;)
Registrovaný uživatel
Akorát u těch mincí nemůžu porovnat s razidly ve vídeňském muzeu, s různými aukcemi. Tak jenom musím doufat, že to není padělek.
Registrovaný uživatel
U těch mincí - pokud je to za hóóódně peněz :-) tak doporučuji kupovat jen s atestem o pravosti, jinak pryč od toho, pokud za málo, tak doporučuji aspoň konzultaci s někým, kdo se sbírání té které oblasti věnuje déle a má už nějaké zkušenosti - v ČNS nebo v místních pobočkách ČNS ... raději se třikrát zeptám, porovnám atd. než jednou koupím padělek ...
Moderátor
MikyM napsal
U těch mincí - pokud je to za hóóódně peněz :-) tak doporučuji kupovat jen s atestem o pravosti, jinak pryč od toho, pokud za málo, tak doporučuji aspoň konzultaci s někým, kdo se sbírání té které oblasti věnuje déle a má už nějaké zkušenosti - v ČNS nebo v místních pobočkách ČNS ... raději se třikrát zeptám, porovnám atd. než jednou koupím padělek ...

Tak, to samé platí i pro filatelii a ostatní sběratelské obory.
Moderátor
Zdendo, sledujem som so záujmom tvoje pôsobenie na Infofile. Bez ohľadu na to, ako ty vnímaš sam seba, či si zberateľ alebo sysel, čo a ako vnímaš a cítiš pri nákupe položiek, ktoré Ťa zaujímajú je vidieť u teba posun pozitívnym smerom. Vnímaš veci, vieš spájať súvislosti a dokážeš si veľmi rýchlo urobiť triezvy úsudok. Myslím si, že už len to, že si niečo kúpiš, že Ti to prípadne urobí radosť, že sa s tým pochváliš a podelíš sa o svoje pocity je mimoriadne pozitívna vec pre všetkých, ktorí tu píšu, prispievajú či iba čítajú. Chcem Ti úprimne pogratulovať k tvojmu nákupu a dúfam, že nebol posledný, o ktorý si sa tu s nami podelil. Veľa ďalších pekných prírastkov do tvojej kolekcie.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pavel_III napsal
Živější aktivita numismatiků, živější než filatelistů. Tím bych si (z mého pohledu) zase až tak jistý nebyl, ale hlavně nevím, jak se to dá posuzovat.


To jsou moje zkušenosti se srovnáváním obou oblastí.

Nechá se na většině největších evropských filatelistických aukcích dražit on line?

Dá se na největších českých filatelistických aukcích dražit on line?

Mohu dražit např. přes telefon v nižších cenových relacích?


OMG, kde zijete? Dnes se vetsina obchodu odehrava online. A to je proste parada, kdyz si muzu na nekolika desitkach sberatelskych portalu nakoupit do sve sbirky presne co chci a co se mi libi a ze ten vyber je! To se neda vubec srovnat namatkou s rokem 1991, kdy jsem jako student gymnazia mohl nakoupit znamky maximalne tak v prodejne Pofisu nebo mizerne prebytky od duchodcu v klubu. Ale, abych se vratil zpet - treba Zdenal F. drazil ten arch Modreho Merkura ve Svajcu online. A je pravda, ze filatelisticke kluby pozvolna uvadaji, ale to je dano spise celkovou zmenou v komunikaci mezi lidmi, ktera se bohuzel vice a cim dal casteji presouva do virtualniho sveta. Zkuste se podivat treba na facebook. Lze tam nalezt jak aukcni skupiny, tak i ty, ktere jsou zamerene na odbornejsi diskuzi. Tento prispevek, ktery bych tak pred 20-25 lety mohl rict jen par lidem nekde v klubu ci u piva, uvidi hromada lidi a diskuze se muze dal rozvijet ... to je zase plus, rekl bych :)
Moderátor
Na druhou stranu, na internetu si sice mohu prohlížet spoustu věcí, ale vidět to naživo bývá lepší. Například takové průsvitky, tam je člověk závislý na popisu. Je teda fakt, že lepší aukční domy to mívají popsané dobře (pokud tomu tam někdo rozumí), ale někdy to je bída s nouzí a kupuje se zajíc v pytli.
Moderátor
Ale to nie je len o nákupoch. Ak osobne porovnám prácu našich predchodcov, ktorí sa venovali štúdiu Hradčan v minulosti, bol to beh na veľmi dlhé trate. Celková komunikácia, posielanie materiálu, všeobecne popis, zhotovovanie fotokópií, či definovanie popisov. V dnešnej dobe pri nejakej odbornej polemike dokážeme viacerí komunikovať online, posielať si vzájomne scany na porovnanie. Akurát minule som to poznamenal, že to čo sme mi tu dnes dali dokopy za 2 hodiny, by bolo bývalo našim predchodcom trvalo polrok a možno aj viac. Celkovo sa doba posunula o obrovský kus a to, o čom sa našim predchodcom ani nesnívalo, my používame v reálnom živote. Pravdou je aj to, že veľa zberateľov ostáva aj v anonymite, lebo stále viac ľudí skôr nakupuje online.
Registrovaný uživatel
Sakra to je pěkná 50/50. Blahopřeji Zdendo a závidím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to jediný známý kousek s vynechaným PO, nebo je takových víc?
Registrovaný uživatel
zřejmě jediná s vynechávkou perforace, viz třeba přehled 50tek zde v článku: https://knihovna.filaso.cz/filatelie_2013_08.pdf

xxJERRYxx napsal
Je to jediný známý kousek s vynechaným PO, nebo je takových víc?
Registrovaný uživatel
jinak to je ta co se ted prodala: https://newsphila.blogspot.com/2023/07/cesko-prodano-za-450000000-czk.html
Registrovaný uživatel
v r.2020 ji Zdenda kupoval za 3miliony (85tis USD + poplatky)...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » 50/50 od Bennetta

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1