Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » 50 Kč strikes back

Vykupminci.cz
Numisargo

50 Kč strikes back

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
numismat a robbie ich všetky vyzbiera a Vám ostatným sa neujde.. :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Nahledl jsem dnes do 2500 50korun, asi u tretiny jsem se dival na rocnik, trvalo mi to asi pul hodiny, a vysledek:
3x 94, 1x95, 4x96, 1x 99, celkem tedy 9 ks. Jeste jsem tam nechal 2 pytle po 500 ks neotevrene, uz jsem nemel silu. Ptate se kde to bylo ? V jedne bance.


Mno jo.. to se někomu hledá... v pytli peněz :) To se nedivím že to máš jako přebytky... Ale z oběhu, to je jiný kafčo :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
kacuro: kdyz mate zname na spravnych mistech, dostanete se vsude, znate to...
Ale na ty padesatky mam stesti, pred casem jsem videl pekne nove na pokladne Raifa banky, tak jsem o 10 kousku pozadal, a 4 nebo 5 z nich bylo 94 a 95. Taky na postach jich bylo hodne a jednu jsem ziskal kuriozne: Ptal jsem se v jednom obchode, jestli nemaji nejake v pokladne a dostal jsem odpoved: "Jednu tu mam, ale stejne jsou vsechny 93, ja sam sbiram mince, ale uz se na rocnik ani nedivam, no jestli ji chcete...". Chtel jsem. Byla z roku 2000.
Registrovaný uživatel
budu si muset někde pořídit kožený váček a budu si neustále rozměňovat papírové na 50,- a zase zpátky, však na nějaký jiný ročník než 93 narazím :)
Registrovaný uživatel
Spíš by mě taky zajímaly papírové dvacky... pořád si říkám že obejdu banky a ještě jsem se k tomu nedostal :) Něco mám doma... ale koupené v UNC, to už ale není ono :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 6. 8. 2007, 16:53. »
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
budu si muset někde pořídit kožený váček a budu si neustále rozměňovat papírové na 50,- a zase zpátky, však na nějaký jiný ročník než 93 narazím :)

:lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Spíš by mě taky zajímaly papírové dvacky... pořád si říkám že obejdu banky a ještě jsem se k tomu nedostal :) Něco mám doma... ale koupené v UNC, to už ale není ono :)


Ty už jsem taky hooodně dlouho neviděl. Ale ještě když bylo ji možné občas dostat, tak jsem si dvě schoval. Ale co teď docela často dostávám jsou papírové 50 Kč v naprosto neporušeném stavu.... nechám je na poličce, třeba někdy budou mít trošku větší cenu, než je nominál :lol:
Registrovaný uživatel
Taky to dělám... hlavně dávám dohromady co nejvíc UNC současných bankovek...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
budu si muset někde pořídit kožený váček a budu si neustále rozměňovat papírové na 50,- a zase zpátky, však na nějaký jiný ročník než 93 narazím :)


Nenarazíš, hamoun Robbie už je všechny vyžral a teď se v nich koupe :P
Registrovaný uživatel
UNC - znamená jako úplně v nejlepší zachovalosti? něco jako 0/0? V bankovkách se nevyznám... potřeboval bych s pár věcma poradit ;-)
Moderátor
opelomega36 napsal
UNC - znamená jako úplně v nejlepší zachovalosti? něco jako 0/0? V bankovkách se nevyznám... potřeboval bych s pár věcma poradit ;-)


tak,tak proste neprosla obehem
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
kacuro napsal
budu si muset někde pořídit kožený váček a budu si neustále rozměňovat papírové na 50,- a zase zpátky, však na nějaký jiný ročník než 93 narazím :)


Nenarazíš, hamoun Robbie už je všechny vyžral a teď se v nich koupe :P



...no jo... pamatujete na Kačera Skrblíka... ? Tak to jsem já... :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
no to sa ti zbiera,keď máš priateľku s takými šťastnými rukami..... :lol:
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
UNC - znamená jako úplně v nejlepší zachovalosti? něco jako 0/0? V bankovkách se nevyznám... potřeboval bych s pár věcma poradit ;-)


Tak jen pro rekapitulaci ohledně značení bankovek...

N oboustranně bezvadně zachovalý exemplář, dosud neobíhající, bez jakýchkoliv přehybů, ulámaných růžků, bez skvrn, nepošpiněný UNC

0 nepatrné vady (např. ulámané růžky) bez přehybů AU

1 velmi krásný, čistý, neznatelně přeložený (nejvýš 1x) XF

2 krásný, nepatrně přeložený, nejvýše jeden ostrý přehyb v hlavním směru, další přehyby slabé. Olámané rohy, menší nečistotu i nepatrné odření lze tolerovat. Neprodřený či jinak poškozený (natržení nebo nastřižení není přípustné) VF

3 dobrý, průměrně zachovalý, přehyby v obou směrech, jinak bez poškození, nenatržený, průměrně pošpiněný, v místech přehybů slabě odřený, nikoliv prodřený VG

4 méně zachovalý, silněji překládaný, vydřená místa v přehybu, silněji pošpiněný, nepatrně natržený, ulámané či částečně chybějící rohy, poškozený G

5 velmi špatný, silně překládaný, silně znečištěný, silně poškozený, natržený, či dokonce roztržený, odřený, chybějící části a rohy POOR
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
sám by si nenašiel ani......
Registrovaný uživatel
A necháš nás taky zaplavat?
Moderátor
Martin, jeden katalóg, trebárs Novotný a môžeš začať...
Moderátor
Martin a vari nechceš skončiť s mincami? ;)
Registrovaný uživatel
facctory napsal
no to sa ti zbiera,keď máš priateľku s takými šťastnými rukami..... :lol:


No zatím 90% vzácností oběhu mi sehnala právě ona.... :) Třeba 50,- Kč bankovku vzor 1993 v UNC asi měsíc předtím než přestaly platit. Padesátky kovové 94,95,96 nekteré vícekrát, jednu 96 našla máma a já jsem našel pouze 20,- kč kovovou 1994... všechno z oběhu...

Máš pravdu...sám bych byl ztracený :) Jak se říká - za vším hledej ženu :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie: dúfam že priateľku si za všetky tie mincičky teraz pekne rozmaznávaš.. :mrgreen: ....
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
...no jo... pamatujete na Kačera Skrblíka... ? Tak to jsem já... :)

V slovenskej verzii to je Strýko Držgroš. Tak si dávaj pozor aby ťa grošova lobby na tomto fóre neprinútila nejake tie groše pustiť. :mrgreen: :mrgreen:
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak to néé.... :D :D strýko držgroš... to je moc... :lol:
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie napsal
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak to néé.... :D :D strýko držgroš... to je moc... :lol:

a máme aj lepšie.... :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Povidej... já se rád pobavím při večeru, ještě více než v diskuzi o ukradnutých fotkách... :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
neřeknu, vy by ste se řechtali... :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » 50 Kč strikes back

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1