Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 50 Sk 1999 C chybotlač bez brady

Vykupminci.cz
Numisargo

50 Sk 1999 C chybotlač bez brady

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostal som arch 50 Sk 1993 A, takže môžem potvrdiť Numpsziho výpočet. Medziriadkový odskok=4000 a medzistĺpcový odskok=36000 (4000*9). Pri predpoklade, že rovnaké číslovanie je zachované aj pri tlači bankovky 50 Sk 1999 C mi vychádza, že k strate brady dochádza v diagonálach tlačeného archu. Pre potvrdenie/vyvrátenie tohto dohadu by som potreboval viacej čísel bankoviek. Tak sem s nimi ;)
Chyba je zdokladovaná pri archoch 3231-3467 (koncové štvorčíslie bankovky v ľavom hornom rohu) t.j. zatiaľ 236 chybných archov a cca 2124 chybných bankoviek. Z výskytu chyby mi vyplýva, že bankovky sa netlačili systémom vzostupné číslovanie bankovky v ľavom hornom rohu t.j. najprv bankovka 180 000 a potom 180 001, ale menil sa číslovač na 5 a 6 mieste t.j. 180 000 a potom 360 000 a potom 540 000. Môže to tak byť alebo je to hlúposť ?
Pre upresnenie mojich odhadov prikladám tabuľku - pre každú bankovku je určená prvá bankovka v ľavom hornom rohu archu. Žltou sú vyznačené pozície chybných tlačí a slabožltou pozície pravdepodobných chýb, ale zatiaľ nedoložených.
Acme, chcel som to porovnať s tvojím obrázkom, ale nedá sa zobraziť. Môžeš ho prosím uploadnuť. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Tabuľka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavý rébus. Když vychází diagonála, značí to, že způsob číslování byl asi jiný. Zvláštní je, že pátá číslice zprava je pokaždé lichá.
Registrovaný uživatel
Pripájam zaujímavú bankovku s číslom C59659821. Všimnite si, že vlasy a brada Metoda sa už strácajú a sú vytlačené už len veľmi jemne. Takže chybotlač nevznikla náhle, ale bol to "proces" :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nové čísla bankoviek (pravdepodobne z jediného balíčka!)
C60419374
C60419376
C60419378
C60419379
C60419380
C60419381
C60419382

a ďalšie
C60619225 (potvrdzuje chybu na pozícii 9 riadok a 5 stĺpec)
C60619251
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Nové čísla bankoviek (pravdepodobne z jediného balíčka!)
C60419374
C60419376
C60419378
C60419379
C60419380
C60419381
C60419382


balíček k dispozici? 8)
Registrovaný uživatel
Chybotisky, všetky sú v stave UNC a podľa čísla z jednej pozície z jedného balíčka, takže sa domnievam, že túto anomáliu objavili už v NBS a balíček s chybotlačou si odložili. Bankovky sa nebránia prípadnej výmene ;)
Registrovaný uživatel
teď si nejsem jistý, jestli je odpověď ano nebo ne. O těch 7 bankovek zájem nemám, ale pokud je s nimi i 93 kolegů s bradou opásaných páskou, moc prosím napsat na chybotisky@gmail.com
Registrovaný uživatel
chcel by som sa spýtať mám doma 200 SK s chýbajúcou podlačou na hlave sládkoviča, nie som odborník len som si to všimol tak som si ju nechal má nejakú hodnotu ??
Registrovaný uživatel
leguan napsal
chcel by som sa spýtať mám doma 200 SK s chýbajúcou podlačou na hlave sládkoviča, nie som odborník len som si to všimol tak som si ju nechal má nejakú hodnotu ??


nejsem si jistý, co znamená podlača. Mohl byste přiložit fotku?
Případně poslat na chybotisky@gmail.com.
Díky
Registrovaný uživatel
leguan napsal
chcel by som sa spýtať mám doma 200 SK s chýbajúcou podlačou na hlave sládkoviča, nie som odborník len som si to všimol tak som si ju nechal má nejakú hodnotu ??


Je potrebné priložiť fotografiu. Ak by ste nevedeli nahrať foto, skúste poslať emailom notafil@gmail.com
Registrovaný uživatel
je velmi vzacna. 200 Sk so Sladkovicom minimalne 5000€
Registrovaný uživatel
cedula napsal
je velmi vzacna. 200 Sk so Sladkovicom minimalne 5000€


???
Tak to je odvážný odhad ceny.
Moderátor
chybotisky napsal
cedula napsal
je velmi vzacna. 200 Sk so Sladkovicom minimalne 5000€


???
Tak to je odvážný odhad ceny.

na 200-ke je Anton Bernolak :)
Registrovaný uživatel
cedula napsal
je velmi vzacna. 200 Sk so Sladkovicom minimalne 5000€


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Presne tak cenu by som videl aj viac, urcite to bude unikat so Sladkovicom :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
a já jsem to vůbec nepochopil, jak tam nebyl žádný smajlík. Ukázal jsem své hluboké neznalosti slovenských velikánů
Registrovaný uživatel
Takže bernolák :) :) chýba podtlač čiernej farby na časti hlavy, pošlem sken.
Registrovaný uživatel
takže takto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
škoda, že holka tolik obíhala, ale mně se líbí a já bych zájem měl, jestli je na prodej
Registrovaný uživatel
na predaj nie je mám s ňou peknú príhodu skoro som s ňou zaplatil na železničnej stanici len sa mi na nej niečo nezdalo tak som ju radšej u okienka vymenil za druhú a až po chvíle študovania som si všimol dôvod :) ale vidieť že veľa ludí si to nevšimlo pekná náhoda
Moderátor
a vazne... je to vzacnost? a este presla obehom
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
a vazne... je to vzacnost? a este presla obehom

Je to len zaujimavost a este obehova
Registrovaný uživatel
Pekná chybotlač aj keď veľmi biednej kvality. Máš postreh. Napíš mi na fidzi_@post.sk a dohodneme sa. Ďakujem. ;)
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Pekná chybotlač aj keď veľmi biednej kvality. Máš postreh. Napíš mi na fidzi_@post.sk a dohodneme sa. Ďakujem. ;)

Áno je to s podčiarkovníkom ;)
Registrovaný uživatel
co všechno je vůbec tištěno hlubotiskem na slovenských bankovkách?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 50 Sk 1999 C chybotlač bez brady

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1