Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » 5000/1919 k videni

Vykupminci.cz
Numisargo

5000/1919 k videni

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
"Na 37. veletrhu Antique, který proběhne ve dnech 21. až 24. dubna 2016, bude mimo jiné k vidění unikátní československá státovka. Jedná se o pětitisícikorunu z roku 1919, která patří mezi nejméně dostupná československá platidla a jejíž dnešní hodnota se dle odhadů pohybuje mezi 3 a 5 miliony Kč."

"V aukcích se dražila dvakrát, v 80. letech se prodala za 50.000 korun, na začátku 90. let již za 500.000 Kč. Státovka pochází ze soukromé sbírky a nebyla zatím veřejně vystavena či publikována. Veletrh Antique tak bude v tomto smyslu premiérou a ojedinělou šancí tuto jedinečnou raritu na vlastní oči spatřit. "

http://www.krajskelisty.cz/kultura/12748-na-jarnim-veletrhu-starozitnosti-antique-bude-k-videni-take-unikatni-ceskoslovenska-petitisicikoruna-z-roku-1919.htm
Registrovaný uživatel
Tyjo, vypada podle fotky v nejakym hodne dobrym stavu...
Registrovaný uživatel
37. veletrh starožitností Antique – jaro 2016

Termín konání: 21.–24. 4. 2016
Místo konání: výstavní síň Novoměstské radnice
Návštěvní hodiny:
21.–23. 4. 2016 10.00–19.00 hod.
24. 4. 2016 10.00–17.00 hod.
Základní vstupné je 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.
Registrovaný uživatel
Krásná věcička, škoda , že je to pro mě tak daleko.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Krásná věcička, škoda , že je to pro mě tak daleko.


jedna byla pred 2 lety na krame v Ostrave, tam jsi to mel bliz ...
Registrovaný uživatel
trava napsal
Krásná věcička, škoda , že je to pro mě tak daleko.

Někdo musí do Novoměstské radnice, někdo zajde do trezoru.... ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Už mě to nebaví pořád se na ni chodit dívat do trezoru. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
A my ten ostatný ,,plebs", nám ostalo na pokuk len faksimile 5000 Kč vydané niekedy za socializmu. Ale zase nám netreba trezory. :P :lol: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aké ďaleko ? Veď z Ostravy do Prahy jazdí RegioJet za pár drobných. Ja nad tým reálne rozmýšľam, že sa tam skočím kuknúť. Už som minul viac peňazí, za omnoho väčšie hlúposti. Jedine, že by zberateľom vadilo, že je perforovaná :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nejde o cenu , ale o čas. Nevím, kde mi hlava stojí / pracovně / a ještě dělám bakalářku ! Takže návštěva u Klima bude asi jediný výlet v nejbližší době.
Registrovaný uživatel
Chtělo by to ale neperforovanou !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
trava napsal
Nejde o cenu , ale o čas. Nevím, kde mi hlava stojí / pracovně / a ještě dělám bakalářku ! Takže návštěva u Klima bude asi jediný výlet v nejbližší době.

Zdenku, musíš sa šetriť ! Na toho Klíma radšej nechoď ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ukecels mě. Budu dražit přes telefon !
Moderátor
TONY-KK napsal
A my ten ostatný ,,plebs", nám ostalo na pokuk len faksimile 5000 Kč vydané niekedy za socializmu. Ale zase nám netreba trezory. :P :lol: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Mimochodem - nikdy mi moc nedávalo smysl, proč ČNS PPP distribuovalo faksimili dobového padělku a navíc ještě v takovém stavu (viz rubová strana). Trochu podobný fail, jako když Novotný ve svém katalogu uvádí u 100 Kč / 1919 rovněž obraz dobového padělku :D
Registrovaný uživatel
trava napsal
Chtělo by to ale neperforovanou !

Kvůli tobě, jsem zašel do toho trezoru pro neperforovanou ! ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Kvůli tobě, jsem zašel do toho trezoru pro neperforovanou ! ;)

Kruci, ja mám v trezore rovnaké číslo ! :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A jednu mi myši v tom trezoru okousaly, ale nějak umělecky do písmenek "Neplatné"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
To je vlastne tenhle vikend, kdy je aukce v Brne...
Moderátor
A my ten ostatný ,,plebs", nám ostalo na pokuk len faksimile 5000 Kč vydané niekedy za socializmu. Ale zase nám netreba trezory. :P :lol: :mrgreen:



presne :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry napad. Tiez budem ukladat bankovky do šufliku :roll:
Moderátor
Jysk mal za 100 eur, idealna na (nie velmi cenne) bankovky...
https://www.google.sk/search?safe=off&biw=1366&bih=557&tbm=isch&sa=1&q=jysk+komoda+colmar
Registrovaný uživatel
To se to chlubí, když koupíš stůl s plnými zásuvkami bankovek... ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Mimochodem - nikdy mi moc nedávalo smysl, proč ČNS PPP distribuovalo faksimili dobového padělku a navíc ještě v takovém stavu (viz rubová strana). Trochu podobný fail, jako když Novotný ve svém katalogu uvádí u 100 Kč / 1919 rovněž obraz dobového padělku :D


Acme, len si treba dobre všimnúť dolu tie malé písmená, na tom faksimile. Preto som túto kópiu pred časom na Aukre zakúpil. Povedzme z takej recesie. Vydal to s povolením Juhočeského KNV, Dom kultúry ROH Č. Budějovice. Ešte za socializmu v roku 1987. Tak vtedy boli radi, že im vôbec niekto na reprodukciu požičal aj falzum. Dnes aj toto falzum bude mať slušnú hodnotu. Ktovie, či sa teraz vôbec nachádza na území Česka. Ale nepíše sa tam, že to vydala ČNS PPP. Takže neviem. A za socializmu zberateľov platidiel predstavovali v drvivej väčšine predovšetkým ,,minciari". Bankovky zberalo len zopár fajnšmekrov. A tí starší z nás vedia aké veľké obmedzenia pre zberateľov, vyplývali priamo z vtedajších devízových zákonov a nariadení o držbe cudzích bankoviek. A nielen cudzích bankoviek. Obdobie Protektorátu a Slovenského štátu sa mimo oficiálne periodiká nesmelo nijako propagovať. Nedajbože tlačiť katalógy alebo zberateľskú literatúru. A keď aj niečo vyšlo, všetko muselo mať povolenie štátnych a straníckych orgánov, ako je aj prezentované dolu na okraji toho faksimile 5000 Kč 1919.
Acme a tá skratka PPP, to znamená ...Pobočka papírových platidel?
Moderátor
Bude k vidění:
https://www.novinky.cz/domaci/485131-nejdrazsi-bankovka-v-cesku-dorazila-na-vystavu-v-olomouci-v-doprovodu-ozbrojencu.html
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » 5000/1919 k videni

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1