Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Vykupminci.cz
Numisargo

52.aukcia Klim

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
nota7 napsal
Už jsou Klima zveřejněné neprodané kusy, ale moc toho nezůstalo :)


moc nerozumím tomu, proč prodává neprodané položky za ceny, za které se neprodaly. U jiných aukčních domů se doprodej realizuje za zhruba 90% původní vyvolávací ceny, což mi přijde logičtější.

Kunker predáva za 80% z vyvolávačky.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
acme, navrhoval bych, aby někdo z moderátorů vzal příspěvky 152 a dále (dotaz od babygulka) - ale kromě věcí, které se týkají jen a pouze této konkrétní Klimovy aukce (např. dotazy na neprodané položky) - a udělal z toho důležité vlákno v této sekci o aukcích s názvem např. "Tvorba cen bankovek" nebo něco lepšího a popisnějšího.

Toto fórum čte hodně lidí, kteří tu nikdy nediskutovali. Věřím, že je mnoho takových, kterým se po přečtení poslední debaty pořádně protočily panenky, protože vidí, že několik relevantních sběratelů (sakra, to si ale fandím!) se naprosto spontánně shodlo na stejném závěru. Pánové, děkuju všem. Nebyl můj záměr vyvolat svou odpovědí takovou reakci - prostě jsem jenom odpověděl na dotaz od babygulka. Ale je vidět, že nás všechny štve totéž - a hlavně nás asi štve to, že jako vědoucí menšina nemáme možnost informovat nevědoucí většinu. Tak snad tohle pomůže...

Áno a keď sa bude zakladať tá nová téma, tak k nej pripojiť aj príspevok #43 čo napísal Woodhaven v tejto téme https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/investicni-sberatelstvi_post_-215037#post215037 ako ukážka z praxe.
Registrovaný uživatel
Brett, i když je to jistě hezká ukázka, na jiném místě tady jsem vysvětlil, že ta věc, o které je řeč, se nějakou dobu před tím vydražila za cca 3-4 násobek. Takže i když si o praktikách v sálových aukcích myslím svoje, toto by nebylo vhodné použít, protože vědět to o té původně dosažené ceně, tak se bavím úplně stejně.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Brett, i když je to jistě hezká ukázka, na jiném místě tady jsem vysvětlil, že ta věc, o které je řeč, se nějakou dobu před tím vydražila za cca 3-4 násobek. Takže i když si o praktikách v sálových aukcích myslím svoje, toto by nebylo vhodné použít, protože vědět to o té původně dosažené ceně, tak se bavím úplně stejně.

Si si istý, že dôvod toho úsmevu bol v tom, že pred tým sa vydražila ako píšeš za 3-4 násobok. Ja si istý nie som. Ďalej to komentovať nebudem.
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 24. 10. 2012, 14:07. »
Moderátor
majkl napsal
acme, navrhoval bych, aby někdo z moderátorů vzal příspěvky 152 a dále (dotaz od babygulka) - ale kromě věcí, které se týkají jen a pouze této konkrétní Klimovy aukce (např. dotazy na neprodané položky) - a udělal z toho důležité vlákno v této sekci o aukcích s názvem např. "Tvorba cen bankovek" nebo něco lepšího a popisnějšího.

Toto fórum čte hodně lidí, kteří tu nikdy nediskutovali. Věřím, že je mnoho takových, kterým se po přečtení poslední debaty pořádně protočily panenky, protože vidí, že několik relevantních sběratelů (sakra, to si ale fandím!) se naprosto spontánně shodlo na stejném závěru. Pánové, děkuju všem. Nebyl můj záměr vyvolat svou odpovědí takovou reakci - prostě jsem jenom odpověděl na dotaz od babygulka. Ale je vidět, že nás všechny štve totéž - a hlavně nás asi štve to, že jako vědoucí menšina nemáme možnost informovat nevědoucí většinu. Tak snad tohle pomůže...



dakujem majkle! kedze som pravidelnym navstevnikom tohto fora a citam vsetky sekcie, tak ma vzdy zarazaju ceny nasich bankoviek, ktore su uplne podla mna prepalene a vysoke ceny na aukciach... :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Ja sa stále pýtam, kde sa dajú kúpiť lacnejšie ???
Moderátor
to neviem, preto sa pytam to je az tolko bankovkarov? ked tie ceny idu tak hore? potom zberatelia su uz ochotny zaplatit za bankovku i nad katalog?
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
to neviem, preto sa pytam to je az tolko bankovkarov? ked tie ceny idu tak hore? potom zberatelia su uz ochotny zaplatit za bankovku i nad katalog?

Nie všetky bankovky nášho územia sa predávajú nad katalógovú cenu. Je veľa bankoviek, ktoré za katalóg nepredáš.
Registrovaný uživatel
Keď zájdem na jedno z najlepších "zberateľských stretnutí" do Trenčína, tak sú tam stále tý istý predajcovia, s tým istým materiálom, majú tie isté nezmyselné ceny (na aukre je proti nim radosť nakupovať ), a nič nepredajú. Za posledný rok určite.

Na aukre nekupujem, kvalita je biedna,česť výnimkám a stále tie isté bankovky. Zostávajú len aukcie, kde tá kvalita tiež padá, nemyslím ponúkaného materiálu, ale stavov bankoviek, no a ebay a podobne, ak má zamestnaný človek stále sledovať, aby občas natrafil na bankovku o niečo lacnejšiu ako u nás, no neviem neviem.
A zahraničné aukcie. Ak sa tam aj niečo zaujímavé objaví, naši veľký hráči to skúpia za najvyššiu ponuku, lebo vedia, že to u nás predajú ešte drahšie.

Tak kde to mám teda nakupovať lacnejšie?
Registrovaný uživatel
Tady je krásný příklad cenotvorby - s odvolávkou na poslední Klimovu aukci. :roll: :roll: :roll:
http://aukro.cz/5-kc-1938-rr-unc-nevydana-mobilizacni-i2743254605.html
Strojní přetisk se podle mého objeví do týdne.
Registrovaný uživatel
vám se cena zvyšuje o jednotky tisíc, ale co mám říkat já, když mi cenu Zairovky během dvou otočení u Klima zvedli na kulatých 200 000,- tedy skoro o sto tisíc proti předpředchozí aukci.
Můžu se zeptat, kdo si ji vydražil? Určitě jste si průběh dražby téhle položky vy přítomní museli zapamatovat.
Registrovaný uživatel
Jestli se nepletu, telefon, ale nejsem si jistý. Telefon určitě bral poukázku 2000K.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
vám se cena zvyšuje o jednotky tisíc, ale co mám říkat já, když mi cenu Zairovky během dvou otočení u Klima zvedli na kulatých 200 000,- tedy skoro o sto tisíc proti předpředchozí aukci.
Můžu se zeptat, kdo si ji vydražil? Určitě jste si průběh dražby téhle položky vy přítomní museli zapamatovat.

U zairovky bude ještě hůř! ;) To je extrémní chybotisk a je jejich relativně málo! :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 25. 10. 2012, 21:25. »
Registrovaný uživatel
Ano. Zairovka šla na telefon, a vypadalo to , že kdyby byl limit ještě o pár desítek tisíc vyšší, stejně by ho TELEFONISTA přebil.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
chybotisky napsal
vám se cena zvyšuje o jednotky tisíc, ale co mám říkat já, když mi cenu Zairovky během dvou otočení u Klima zvedli na kulatých 200 000,- tedy skoro o sto tisíc proti předpředchozí aukci.
Můžu se zeptat, kdo si ji vydražil? Určitě jste si průběh dražby téhle položky vy přítomní museli zapamatovat.

U zairovky bude ještě hůř! ;) To je extrémní chybotisk a je jejich relativně málo! :roll:

Mám jich v evidenci pouhých 26 kusů, které se sem tam objevily v aukcích. Což je opravdu málo.
Moderátor
já bych ze Zairovky zas až kdoví jaký klenot nedělal. Je to jen mediální bublina aproto tak vysoké ceny. Ten kdo sbírá chybotisky má nespočet možností najít zajímavější a nesrovnatelně levnější kousky do své sbírky. ;)
Registrovaný uživatel
Pokud správně počítám, tak podle dosud zaevidovaných kusů bylo vytištěno minimálně 2000+ kusů s proužkem Zaire, z toho přibližně třetina se prokazatelně dostala do oběhu. Zbytek už je jen o náhodě, ale tenhle typ chybotisku se velmi obtížně odhaluje (běžným smrtelníkem nenotafilem v podstatě neodhalitelný), takže se dá předpokládat, že velká většina zůstala neobjevena a podařilo se zachránit jen kousky, co se dostaly do dosahu lidí, kteří o tomhle "fenoménu" věděli a hledali 26xxxx
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 26. 10. 2012, 0:25. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
já bych ze Zairovky zas až kdoví jaký klenot nedělal. Je to jen mediální bublina aproto tak vysoké ceny. Ten kdo sbírá chybotisky má nespočet možností najít zajímavější a nesrovnatelně levnější kousky do své sbírky. ;)

Ať se z ní dělá cokoliv, pro mě je to jen varianta u 200/1993(proužek kč, kčs, žlutý papír atd), na které mé sbírání bankovek nestojí. Kdo ji má, tak je to jeho třešinka na dortu ve variantách dvoustovek. ;)
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
vám se cena zvyšuje o jednotky tisíc, ale co mám říkat já, když mi cenu Zairovky během dvou otočení u Klima zvedli na kulatých 200 000,- tedy skoro o sto tisíc proti předpředchozí aukci.
Můžu se zeptat, kdo si ji vydražil? Určitě jste si průběh dražby téhle položky vy přítomní museli zapamatovat.


nemam pocit, ze by se cena nejak zvedla - LEDEN 2010, 32 aukce KLIM:

polozka 602 - ZAIRE - stav 1 - prodano za 175000 + provize !!
:P
Registrovaný uživatel
Možno sa len udržuje panika, aby sa nezabudlo koľko za ňu má záujemca zaplatiť :)
Moderátor
mischel13 napsal
Šenfi napsal
já bych ze Zairovky zas až kdoví jaký klenot nedělal. Je to jen mediální bublina aproto tak vysoké ceny. Ten kdo sbírá chybotisky má nespočet možností najít zajímavější a nesrovnatelně levnější kousky do své sbírky. ;)

Ať se z ní dělá cokoliv, pro mě je to jen varianta u 200/1993(proužek kč, kčs, žlutý papír atd), na které mé sbírání bankovek nestojí. Kdo ji má, tak je to jeho třešinka na dortu ve variantách dvoustovek. ;)


mischel promiň, ale to snad nemyslíš vážně :shock:
je to jen obyčejný výrobní zmetek - chybotisk a nikoli varianta!!!
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
mischel13 napsal
Šenfi napsal
já bych ze Zairovky zas až kdoví jaký klenot nedělal. Je to jen mediální bublina aproto tak vysoké ceny. Ten kdo sbírá chybotisky má nespočet možností najít zajímavější a nesrovnatelně levnější kousky do své sbírky. ;)

Ať se z ní dělá cokoliv, pro mě je to jen varianta u 200/1993(proužek kč, kčs, žlutý papír atd), na které mé sbírání bankovek nestojí. Kdo ji má, tak je to jeho třešinka na dortu ve variantách dvoustovek. ;)


mischel promiň, ale to snad nemyslíš vážně :shock:
je to jen obyčejný výrobní zmetek - chybotisk a nikoli varianta!!!

Špatně jsem to nazval(varianta), ale totéž je vlastně proužek "kčs"- výrobní zmetek(chybotisk), ikdyž jich je asi více, než "kč"! ;)
Moderátor
mischel13 napsal
Špatně jsem to nazval(varianta), ale totéž je vlastně proužek "kčs"- výrobní zmetek(chybotisk), ikdyž jich je asi více, než "kč"! ;)


kč/ kčs není chybotisk ;)
v té době byl tento proužek použit vědomě a sama vyhláška o 200/93 s nimi počítá ;)
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
mischel13 napsal
Špatně jsem to nazval(varianta), ale totéž je vlastně proužek "kčs"- výrobní zmetek(chybotisk), ikdyž jich je asi více, než "kč"! ;)


kč/ kčs není chybotisk ;)
v té době byl tento proužek použit vědomě a sama vyhláška o 200/93 s nimi počítá ;)

Hm, tak tu jsem nepročítal a že se s nima počítalo mě ani nenapadlo! :roll: Využily se skladové zásoby proužků! :mrgreen: Alespoň jsem zase o něco chytřejší! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 26. 10. 2012, 11:08. »
Registrovaný uživatel
Je hezky vidět, jak se podařilo naprogramovat i zkušené sběratele, že Zaire je varianta a že bez Zaire není ČR kompletní, jak tu taky někdo dříve řekl.
Souhlasím s Šenfim, že to nemá nic společného s žlutým nástřikem nebo proužky Kčs/Kč, které byly použity vědomě, a jedná se jen o chybotisk (velmi kuriózní a zajímavý).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1