Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Vykupminci.cz
Numisargo

52.aukcia Klim

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No jo, jenže ty mluvíš o několika málo jednotlivcích (spekulantech), zatímco já o masách "outsiderů" (opak "insider", informovaný sběratel). Několik málo spekulantů si to samozřejmě pohlídá, ale já si prostě myslím, že to velké množství "outsiderů", z nichž každý do I. a II. emise (a několika málo dalších špeků) uložil odhadem průměrně 200-300 tisíc, dojde k podobnému závěru přibližně ve stejnou dobu. (Aspoň doufám, že pravděpodobnost, statistika a sociologie nezklamou.)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
To je přesně ono - co má člověk sbírat, když nic není! (A to, co je, je tak nesmyslně předražené, protože to drží davy lidí, kteří to - až budou potřebovat peníze nebo až budou mít pocit, že je po krizi - najednou prodají, čímž způsobí výrazný pokles cen.)

makle, tady si trochu protiřečíš, vůči spekulantům! ;)
Myslím si, že pro nás notafiliky(kolik nás může být? 300?400?500? více určitě ne), je určité množství bankovek, které máme rozebrané ve svých sbírkách a snažíme se jejich stavy vylepšovat. Bohužel jsme došli do stádia, kdy už nejsou na trhu (pro nás) nejlepší stavy, takže nám nezbývá, než se věnovat tzv. variantám, nebo šetřit a čekat, až se přiblíží konec krize a spekulanti začnou rozpouštět své investice, protože další jiné nové bankovky se už na trhu nenajdou. Leda tak pár kousků zapomenutých někde v knize.(jedině poprosit Zdenka, ať pár kousků vytiskne) ;)
Stejně na všechny z nás spekulativní bankovky nevyjdou a další roli bude hrát finanční limit každého z nás!!! :(
Registrovaný uživatel
O počtu nás " Bankovkářů " se dá těžko spekulovat. Ale myslím, že počty budou vyšší. Samozřejmě každý sbírá něco jiného, takže si netroufám ani typovat, kolik z nás sbírá bankovky Československa od roku 1919. Když vezmu, jak jsem začínal sbírat Ag mince ČR tak počet PROOF mincí se pohyboval někde mezi 3000-4000 kusů, dnes je náklad od 12000 výše, takže u bankovek bych nárůst taky typoval. Otázkou je kolik je v tomto počtu opravdových sběratelů a kolik investorů. Ale to je nakonec jedno, jednou se ty bankovky zase dostanou na trh, ať už budou od nás nebo od investorů z trezoru.
Registrovaný uživatel
trava napsal
O počtu nás " Bankovkářů " se dá těžko spekulovat. Ale myslím, že počty budou vyšší. Samozřejmě každý sbírá něco jiného, takže si netroufám ani typovat, kolik z nás sbírá bankovky Československa od roku 1919, takže u bankovek bych nárůst taky typoval. Otázkou je kolik je v tomto počtu opravdových sběratelů a kolik investorů. Ale to je nakonec jedno, jednou se ty bankovky zase dostanou na trh, ať už budou od nás nebo od investorů z trezoru.

Samozřejmě se nedá spočítat kolik nás je, ale když vidím stejné tváře na sálových aukcích + těch pár desítek, co se objeví jen občas, tak ty stovky sběratelů asi sedí. Jistě se naše řady rozšířují, ale to bude pár desítek ročně! Také nějací přirozeně odpadají. Numismatiků je řádově o tisíce více, než nás notafiliků! ;)
Moderátor
taky bych se přikláněl k tomu, že počet vyloženě specialozovaných notafilů bude v několika stovkách, max někde kolem tisícovky. Např. u nás na teplické pobočce, kde je cca 65 členů je nás zhruba nějakých 5 notafilů + pár dalších co si sem tam koupí bankovku jako doplněk k mincím.
A to už nemluvě ani o tom, že z těch několika "papírkářů" je jen zlomek čistě specializovaných na vybranou zemi.
Moderátor
no, když se vrátím k tomu, co je varianta a co není ... já beru katalog jen jako zdroj informací, třídění tam mě však nechává poměrně chladným a řídím se vlastním úsudkem; tj. např. 5 Kčs / 49 ... nemá varianty, 1 Kč / 19 - mohla by mít variantu (dle tiskárny), ale zatím nelze rozlišit ... 10 Ks / 39 ... nemá variantu ... 100 Kčs / 89 - nemá variantu, ale mám kvůli sériování jeden kus od A01 - A28 a z A29 - 56 apod.

Když už se naskytla výhodná příležitost koupit např. 10 Ks / 39 s jednočíselnou sérií (a já měl dvoučíselnou), vzal jsem ji, ale nepovažuji v žádném případě za variantu. Nejel bych kvůli něčemu takovému např. na sálovou aukci, nepřeplácel bych nad katalog ani nic podobného. ČSR už mám pomalu nasbírané (chybí mi už jen dražší kusy jako víceméně každému) a když jsem řešil otázku co dál, přešel jsem prostě na jinou zemi (v mém případě inflační Německo) a začal sbírat opět něco, čeho je hodně variant za relativně dobré peníze ...

Každopádně - nikdy bych se nebil do krve, že je variantou něco, co je na žlutém / bílém papíře, že je něco nazelenalé a něco namodralé, (dělá snad někdo rozbor barev např. na 100 Kčs / 1961, kde jsou i v rámci jedné série viditelné rozdíly?), že je variantou Zaire, že je variantou OKTOBRA nebo TÁTO/TATO ... z uvedeného budou stejně nakonec profitovat jen a pouze spekulanti, kteří jen uvítají, když se sběratelé budou navzájem oblbovat tím, že tohle musí nutně každý ve sbírce mít ... víte, co by spekulanty zaskočilo? Kdyby tyhle "horečky sobotní noci" (nebo jak to lépe nazvat) sběratelé prostě ignorovali ... co pak bude dělat spekulant, když nebude zájem? nebo bude kupovat investor něco, co bude viditelně sběratelskou obcí ignorováno? Nabídka může být tak drzá, jak jí jen poptávka dovolí. Ale začít musí každý sám u sebe ...
Moderátor
pekne napisane!!! mas dobry postoj k zbieraniu
_______________
Registrovaný uživatel
Prodané položky 1945 a 1946 (bankovní vzory 100/1920) v nové nabídce eshopu Klim!

V aukci prodáno za 15, resp. 17.000 + 10%, aktuální nabídka v eshopu v obou případech 24.000 Kč. Ceny prostě NESMÍ klesnout! :roll: :roll: :roll:
Moderátor
majkle nevím, ale já na tom nic špatného nevidím. V aukci se to nevydražilo, tak si to Klim vzal do e-shopu a když si myslí, že to za tuhle cenu prodá - proč ne. Konec konců je to jeho podnikatelský riziko a kdo ví, třeba se nějakej blázen najde :)
Registrovaný uživatel
tak já v tomhle vidím právě ten nejzásadnější problém, protože v aukci se to "vydražilo".
To byly ty moje obavy, že bych dražil nejen proti sběratelům a investorům, ale i proti "prodávajícímu".
Registrovaný uživatel
šenfi, v aukci se to vydražilo. Aspoň podle výsledkové listiny. ;)

Já ti rozumím, ale pokud by to bylo, jak říkáš, muselo by být ve výsledkové listině N - a to by vypadalo blbě. Takže závěr: buď se to vydražilo na pochybný limit nebo je nesprávná informace o tom, že se to vydražilo.

Mimochodem, další příklad je tady:
http://www.filatelie-klim.com/cz/detail/1000koe841932seriea_no3976
(to je pol. 1967, která se podle výsledkové listiny vydražila za 5.500 Kč + procenta), teď je nabízená za 12.000.

Chápej, mně vadí to, že se uvádějí (a jednou provždy zaznamenávají) nesprávné informace, na základě kterých se bude spousta lidí v budoucnu rozhodovat - minimálně to, že se - třeba tahle 1000/1932 - prodala za 5.500 Kč. Neprodala. (A jako bonus se teď nabízí o hodně dráž.) Ať se na mně nikdo nezlobí, ale to není "čistá" praktika - resp. ať je to praktika jaká chce, mně se prostě nelíbí. A jestliže někdo takhle kouzlí s dosaženými cenami, tak já na to chci upozorňovat. Klidně s rizikem, že už mi nikdo nic neprodá (aspoň nevyhodím peníze oknem).
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
majkle nevím, ale já na tom nic špatného nevidím. V aukci se to nevydražilo, tak si to Klim vzal do e-shopu a když si myslí, že to za tuhle cenu prodá - proč ne. Konec konců je to jeho podnikatelský riziko a kdo ví, třeba se nějakej blázen najde :)

Ale veď výsledková listina hovorí, že sa to vydražilo ... Teraz je len otźka z koho robí blbečka ... z ľudí, alebo zo seba?
Moderátor
chybotisky napsal
tak já v tomhle vidím právě ten nejzásadnější problém, protože v aukci se to "vydražilo".
To byly ty moje obavy, že bych dražil nejen proti sběratelům a investorům, ale i proti "prodávajícímu".


... a právě proto na tyhle akce nejezdím, abych si nezvyšoval krevní tlak (ale to už jsem psal a nerad se opakuju :) ). raději nechci ani přemýšlet nad těmi důvody proč ...
Moderátor
Brett napsal
Šenfi napsal
majkle nevím, ale já na tom nic špatného nevidím. V aukci se to nevydražilo, tak si to Klim vzal do e-shopu a když si myslí, že to za tuhle cenu prodá - proč ne. Konec konců je to jeho podnikatelský riziko a kdo ví, třeba se nějakej blázen najde :)

Ale veď výsledková listina hovorí, že sa to vydražilo ... Teraz je len otźka z koho robí blbečka ... z ľudí, alebo zo seba?


.... ono se pak někde za čas uvede "vydražilo se tehdy a tehdy za tolik a tolik" ... kolik lidí si to zkontroluje? kontroloval si např. někdy někdo informaci, co uvádí v katalogu např. Novotný (prodáno tehdy a tehdy za tolik a tolik) ... lidská paměť je krátká a jak psal majkl, nejhorší je na tom to, že se budou historicky uchovávat nesprávné informace ...
však si vzpomeňte, kolik lidí se tu pohoršovalo nad tím, že si navzájem někteří navzájem nasazují opakovaně limity na Aukru (a není jim to blbé včetně občasných výmluv "že s obchodu sešlo") a tady se to přece jen točí trochu ve větším...
Moderátor
to sice ano, ale kde máte, že původní vlastník, který materiál dal do aukce byl sám Klim. Teoreticky je klidně možné, že pan XY dá bankovku do aukce a když se položka neprodala, tak majitel obchodu si jí následně koupil pro svůj e-shop. Aukční řád nic takového přeci nezakazuje.

Některé spiklenecké teorie mi zkrátka mnohdy příjdou přitažené za vlasy. O tom, že na tuzemském trhu existuje kartel není pochyb, ale že by se jeden z největších obchodníků uchyloval k takovým trivialitám se mi prostě nechce věřit. Riskovat v tomhle oboru dobré jméno by mohl jen naprostý idiot.
Registrovaný uživatel
Zkrátka, vystihuje to jedna známá hláška ze Slunce, seno...
Moderátor
Šenfi napsal
majkle nevím, ale já na tom nic špatného nevidím. V aukci se to nevydražilo, tak si to Klim vzal do e-shopu a když si myslí, že to za tuhle cenu prodá - proč ne. Konec konců je to jeho podnikatelský riziko a kdo ví, třeba se nějakej blázen najde :)


Šenfi - zrovna jsi ukázal ještě druhý ukázkový příklad nepozornosti :)

ten první je to, co tu psali ostatní (tj. pokroucené informace, které se pak stanou z výsledkových listin těmi "zaručenými"). ten druhý je v podstatě to, že nad tím spousta lidí mávne rukou (asi se neprodalo, proto je to v eshopu) nebo naopak v eshopu koupí, protože nebudou vědět, že je to staré zboží, které se točí (a v sálovkách se tváří jako prodané)
Moderátor
Šenfi napsal
Riskovat v tomhle oboru dobré jméno by mohl jen naprostý idiot.


Myslím, že Aukro je občas ukázkou toho, že toho spousta lidí s dobrým jménem je schopna poměrně opakovaně a za menší profit :D
Moderátor
acme2000 napsal
Myslím, že Aukro je občas ukázkou toho, že toho spousta lidí s dobrým jménem je schopna poměrně opakovaně a za menší profit :D


myslíš nejmenovaného pána od Betlémské kaple a jeho filatelistického přítelíčka? :)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 30. 10. 2012, 22:48. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Teoreticky je klidně možné, že pan XY dá bankovku do aukce a když se položka neprodala,

Jistě, mohlo to být i tak, že měl Klim štěstí, nakoupil za dobrou cenu několik kousků (kolik, to nevím, aktuálně jsem našel ty dvě stovky a tisícovku) a teď na své riziko zkouší prodat s přirážkou.

Tak si aspoň budu pro příště pamatovat, že jsem nestihl udělat dobrý obchod a nebudu nikomu ty vydělané peníze závidět. Ono se to určitě prodá.
Moderátor
acme2000 napsal
Šenfi - zrovna jsi ukázal ještě druhý ukázkový příklad nepozornosti :)

ten první je to, co tu psali ostatní (tj. pokroucené informace, které se pak stanou z výsledkových listin těmi "zaručenými"). ten druhý je v podstatě to, že nad tím spousta lidí mávne rukou (asi se neprodalo, proto je to v eshopu) nebo naopak v eshopu koupí, protože nebudou vědět, že je to staré zboží, které se točí (a v sálovkách se tváří jako prodané)



teď nerozumím. Ono se to tedy prodalo v aukci nebo až z neprodaných losů?
Registrovaný uživatel
Některé spiklenecké teorie mi zkrátka mnohdy příjdou přitažené za vlasy. O tom, že na tuzemském trhu existuje kartel není pochyb, ale že by se jeden z největších obchodníků uchyloval k takovým trivialitám se mi prostě nechce věřit. Riskovat v tomhle oboru dobré jméno by mohl jen naprostý idiot.


Šenfi, beriem Vás ako seriózneho človeka. Toto snáď nemyslíte vážne!!!
U tohoto "skvelého" obchodníka už roky nenakupujem a to som mu tam nechal pár...Kč. Popisy, stavy, ceny, nič nesedelo a nesedí. Ani v popise aukcií v aukčnom katalógu.
Je mu úplne ukradnuté meno, hlavne že dobre zarobí. Investorov je dosť, čo tam po nejakom zlom popise stavu.
A keď už sme pri tom, seriózneho českého obchodníka zatiaľ nepoznám.
Registrovaný uživatel
Výsledková listina a očití svědci tvrdí, že se to zboží prodalo v aukci.
Registrovaný uživatel
Majkl ma predbehol, dal som to do inej sekcie.

http://www.filatelie-klim.com/cz/detail/100koe1411920s-orieaobankovn-uvzors3xper_no3969

Takže história sa opakuje.Išla na limit. Buď bol vymyslený a skúšali, alebo nezodpovedal stav.

http://www.filatelie-klim.com/cz/detail/100koe1411920s-orieasbankovn-uvzors4xper_no3968

Ďaľšia...

http://www.filatelie-klim.com/cz/detail/50koe1101929serieya_no3970

za 400,-nikdo nechcel.....
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Výsledková listina a očití svědci tvrdí, že se to zboží prodalo v aukci.


Predalo, na limit, sám som tú 100 1920 3x neplatné chcel, keby nebola stav 0, namiesto popísaného UNC.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1