Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Vykupminci.cz
Numisargo

52.aukcia Klim

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mnohé bankovky v e-shope pochádzajú ešte z jarnej aukcie. Samozrejme za najvyššiu ponuku, iba že stavy nezodpovedajú realite.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
.... ono se pak někde za čas uvede "vydražilo se tehdy a tehdy za tolik a tolik" ...


Šenfi napsal
to sice ano, ale kde máte, že původní vlastník, který materiál dal do aukce byl sám Klim. Teoreticky je klidně možné, že pan XY dá bankovku do aukce a když se položka neprodala, tak majitel obchodu si jí následně koupil pro svůj e-shop. Aukční řád nic takového přeci nezakazuje.

Ak to predal (výsledková listina hovorí, že áno) tak by mal štátu odviesť daň zo zisku. A je jedno či bol majiteľom Klim, alebo niekto, tie bankovky dával do aukcie. Dá sa spočítať, aký bol jeho zisk, ak nebol on majiteľom bankoviek (% od kupujúceho + % od predávajúceho) a z tejto sumy by mal odviesť daň. Aspoň myslím, že to tak funguje. V prípade predaja bankovky za cca 25.000 to málo nebude ...
Moderátor
aha, už to vidím. Položka 1945 (100/20). Prodala se za vyvolávačku a hned je v e-shopu.
V tom případě máte pravdu, že to je dost podezdřelé. Já myslel, že se to v aukci nevydražilo.
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Riskovat v tomhle oboru dobré jméno by mohl jen naprostý idiot.

Tak toto je góóól :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Brett napsal
Ak to predal (výsledková listina hovorí, že áno) tak by mal štátu odviesť daň zo zisku. A je jedno či bol majiteľom Klim, alebo niekto, tie bankovky dával do aukcie. Dá sa spočítať, aký bol jeho zisk, ak nebol on majiteľom bankoviek (% od kupujúceho + % od predávajúceho) a z tejto sumy by mal odviesť daň. Aspoň myslím, že to tak funguje. V prípade predaja bankovky za cca 25.000 to málo nebude ...


Brette tady se obávám, že pokud to takhle provádí, tak bude sám majitelem bankovky a v sále má pak známého s úkolem vynést cenu nad určitou mez. Když se mu to nepodaří, tak se v účetnictví oficiálně provede uznaná reklamace a nic se neodvádí ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 30. 10. 2012, 23:14. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Brett napsal
Ak to predal (výsledková listina hovorí, že áno) tak by mal štátu odviesť daň zo zisku. A je jedno či bol majiteľom Klim, alebo niekto, tie bankovky dával do aukcie. Dá sa spočítať, aký bol jeho zisk, ak nebol on majiteľom bankoviek (% od kupujúceho + % od predávajúceho) a z tejto sumy by mal odviesť daň. Aspoň myslím, že to tak funguje. V prípade predaja bankovky za cca 25.000 to málo nebude ...



Brette tady se obávám, že pokud to takhle provádí, tak bude sám majitelem bankovky a v sále má pak známého s úkolem vynést cenu nad určitou mez. Když se mu to nepodaří, tak se v účetnictví oficiálně provede uznaná reklamace a nic se neodvádí ;)

Tak to by potom v počte reklamácii bal "jednotkou"
Toto je tiež zaujímavé (príspevky 14667 + 14668 )
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zajimavosti-na-aukcnich-serverech-priklepni-cz-aukro-odklepnuto-apod-_post_-215379#post215379
... asi tiež reklamácie ... :?
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 30. 10. 2012, 23:28. »
Registrovaný uživatel
Já bych tady s dovolením shrnul několik faktů.
(Aby bylo jasno, nemám v úmyslu cokoli hodnotit - jen vedle sebe skládám fakta. Do hlav sběratelů nevidím. Nákup za účelem okamžitě provedeného prodeje (předposlední odrážka) není můj styl sbírání - u mnohým to ale může klidně být standard.)

- na str. 6 tohoto vlákna, příspěvek 143 a dále je diskuse o dosažené (překvapivě vysoké) ceně strojního přetisku 5K/1938(40), pol. 1978
- na str. 8 tohoto vlákna, příspěvek 189 a dále se řeší problematika ZAIRE (jde mimo mne, chybotisky nejsou můj obor)
- zatím nikdo nekomentoval cenu pol. 2033 (poukázka 2000K), kterou vydražil telefon dražící proti limitu
- diskuse o prodaných položkách, které se obratem objevily v eshopu za výrazně vyšší ceny, je na str. 9 tohoto vlákna, příspěvky 233 a dále
- mnozí, např. cedula na str. 9 tohoto vlákna, příspěvek 215, příp. každý, kdo srovnal poslední aktualizaci numis a aukční katalog, si všimli, že většina bankovních vzorů v této aukci pocházela z poslední aktualizace numis (a některé se vyšplhaly cenově výrazně výš než u numisu)
- na str. 4 tohoto vlákna, příspěvek 99, se řešila plastická operace neperforované poukázky 1000K/1944, pol. 2029

Pokud jsem na něco zapomněl, ponechávám na doplnění ostatních.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 31. 10. 2012, 9:57. »
Registrovaný uživatel
me treba ceskoslovensko prilis nezajima, tak jsem si u Klima vsimal vice zahranicnich bankovek.

napr. polozka 2385
http://data.numfil.com/auctions/53_sal_aukce/2385.jpg
prodana za volacku 800,-

a sup - uz je na Ebay:
http://www.ebay.com/itm/FRENCH-INDO-CHINA-P97a-100-Piastres-ND-1954-aUNC-XF-SCARCE-/160913218513?pt=Paper_Money&hash=item25772cdbd1

dokonce se nam ze stavu 1 stal stav 1+/aUNC

a pak ze Klim spatne hodnoti stavy :)
Moderátor
Tu prodává Hanes, to je ok ;)
Registrovaný uživatel
dobra, ja uz myslel, ze bankovka zase prodelala nejaka kouzla a doslo k vylepseni stavu, jako u te drive diskutovane 1000-1944 poukazky
Moderátor
mate vela volneho casu...
Registrovaný uživatel
Ty tiež :) Odkedy robíš na tom archíve aukcii? Vyzerá to sľubne ;)
Moderátor
Fidzi napsal
Ty tiež :) Odkedy robíš na tom archíve aukcii? Vyzerá to sľubne ;)

cca. 8 hodinova praca, ale treba este minimalne 80 hodin, aby som vedel dokoncit :(
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých.
Mám otázku. Prišiel niekomu z Vás, čo ste mimo Českej republiky tlačený Klimov katalóg?
Mne vždy dorazil skôr ako domácim, čo bývajú 5 minút od Klima a tentokrát nič.
A celkom by sa na sobotu zišiel...
Moderátor
Ja ho mám doma už vyše týždňa
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Zdravím všetkých.
Mám otázku. Prišiel niekomu z Vás, čo ste mimo Českej republiky tlačený Klimov katalóg?
Mne vždy dorazil skôr ako domácim, čo bývajú 5 minút od Klima a tentokrát nič.
A celkom by sa na sobotu zišiel...

Ja ho mám tiež už druhý týždeň doma ....
Registrovaný uživatel
Tak to ste na tom dobre. Ja nič. A pri tom tam vždy niečo kúpim, a nie len za 1000,- kč.....
Mám smolu :'(
Registrovaný uživatel
Kdyby nedorazil, tak si ho myslím, můžeš u vstupu do sálu dodatečně koupit, jestli si vzpomínám.
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Tak to ste na tom dobre. Ja nič. A pri tom tam vždy niečo kúpim, a nie len za 1000,- kč.....
Mám smolu :'(

Asi jsi na černé listině u KKK! ;) ;) ;)
Moderátor
Mne to nechodí priamo od Klima, ale p.Zika z BA mi to posiela....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Aj mne to chodievalo sprostredkovane. Niekde sa asi stala chyba.
Moderátor
mne to prislo ok, ale asi za to, ze mam predplateny MR
_______________
Registrovaný uživatel
Tak zajtra sa nedostaví ani Majkl, ani Jirka. Kto ďaľší sa pridá? že by mi toho viac zostalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie, nerobím si ilúzie, takže aspoň ostatných rád uvidím. ;)
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Tak zajtra sa nedostaví ani Majkl, ani Jirka. Kto ďaľší sa pridá? že by mi toho viac zostalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie, nerobím si ilúzie, takže aspoň ostatných rád uvidím. ;)

Nám stačí internet na výhry, aby jsme Ti to vybílili! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Źe sa vôbec pýtam...... :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1