Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Vykupminci.cz
Numisargo

52.aukcia Klim

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A já blbec jsem si říkal, že je zbytečné tam chodit. Ještě něco dalšího k obveselení, o co jsem přišel?
Registrovaný uživatel
Moc nescházelo a přišel bys i o Hořické trubičky !
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Len tu klábosite o blbostiach a zatiaľ vám niekto vyfúkne vzácnu bankovku priamo spred nosa
položka 2003. 100 Kč 1993 vzácna séria A71, aukčná cena = 17.500 Kč :shock: :D

Za to bylo pečených kolen, to bych mlsal až do důchodu! :mrgreen:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
trava napsal
Moc nescházelo a přišel bys i o Hořické trubičky !

Honza přivezl trubičky? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jo, jo Honza donesl trubičky a myslím, že vydržil i nějaké Maďarsko. TaM BYLY NĚKTERÉ CENY TAKÉ VCELKU NA TVRDO.
Registrovaný uživatel
Těm Maďarským MINTÁM resp. jejich cenám jsem se taky divil. Doma jsem nakoukl do nenovějšího Picka a spíš byly mimo ty vyvolávačky.
Registrovaný uživatel
Vy jste byl na aukci osobně. Škoda, že jsem to nevěděl, rád bych Vás poznal a prohodil pár slov. Snad příště.
Registrovaný uživatel
Jo, tak to budu rád. Dorazil jsem až kolem 14.15 hod a bohužel nikoho krom Klima neznám podle obličeje :-) Jinak bych se přihlásil.
Registrovaný uživatel
Co pěkného jste z ČR vydražil, možná si Vás podle toho zařadím
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
položka 2019 s "chybotiskem" 500 Kč E77 za startovné 3500,- Kč, to je myšleno vážně? Vždyť to je obyčejná pětistovka, jakýpak shluk.
A i ty ostatní chybotisky mi přijdou takové nějaké nijaké.

Chybotisky o nič si neprišiel. Teda pokiaľ by som mal každú škvrnku zbierať ako chybotlač, tak mám doma kompletnú emisiu napr. 50 Kčs 1964.
Predala sa len položka 1953. (100 Kčs 1961 s jemne zdvojeným číslovačom), aukčná cena 850 Kč. Možno by som ju zobral, ale bola v stave "harmonika" :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
díky Fidzi za report, potvrdil jsi můj dojem z fotek. Podle mě se spíš než o dvojitý číslovač jednalo o rozpitý číslovač.
Aurea bude online každým dnem, třeba připraví alespoň oni jednu položku pro potěchu oka jako minule.
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
Daji se u Klima prohlizet polozky i v prubehu aukce?

Vassilij, vidím, že kolegovia ťa systematicky ignorujú (aj filatelisti) :) Na veľkých "komerčných" aukciách je bežné, že si môžeš prezerať materiál aj počas aukcie na rozdiel od "pobočkových" aukcií. A Klim je veľká aukcia ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Mabrak napsal
Těm Maďarským MINTÁM resp. jejich cenám jsem se taky divil. Doma jsem nakoukl do nenovějšího Picka a spíš byly mimo ty vyvolávačky.

take ceny okolo 15tisic su uplne ok, samozrejme ak perforacia je dobova,
ale nebolo tak v kazdom pripade, napr pri 2131 perforacie su urcite moderne a falosne.
nevie niekto ake boli ceny pri 2108, 2111 a 2114?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Co pěkného jste z ČR vydražil, možná si Vás podle toho zařadím

Z Bajera 100 Ks s kolkem a)+b), 500 Ks s kolkem, 100,- 1961 D + D s kolkem a pak až Německo. Tentokrát mě odradily vysoký vyvolávačky a stavy u Německa. Kdybych nemusel v pondělí platit vysoký DPH, tak bych dokázal na něčem ujet, takto jsem se musel brzdit. :D
Registrovaný uživatel
A71 je docela ranec. Byl o ní velký zájem v sále, někdo z fóra?
Registrovaný uživatel
Snad z fóra mají všichni rozum!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
O té 100 Kč 1993 s. A 71 bude asi ještě velká diskuse a těžko říct, jak vše dopadne. Je to opravdu nelogické, proč by měla být tato série vytištěna. A když byla, tak bude " někde " bankovek určitě dostatek. Když se na ni podíváte podrobně / jak říkal i Honza / , tak je spodní číslován í série nesouměrné, což nebývá u těchto bankovek zvykem. Jen takový postřeh.
Registrovaný uživatel
jedno je jisté, pokud se objeví A72 (byť jen v análech nebo na obrázku), stane se bezcennou.

A mýlíš se Zdeňku, nesouměrné spodní číslování není žádnou výjimkou, u A71 jednička odskakuje nahoru, u A69 devítka zase dolů, někde tu na fóru je sken obou.
Registrovaný uživatel
Abys nemusel hledat:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Ještě jedna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Dík za obrázku, už " mlčím ". Ale i přesto sdělím svůj dojem. ČNB musí vědět , kolik kusů bankovek si objednala a zaplatila a podle mého poskytuje tyto údaje vydaVATELŮM KATALOGU. Jedině , že by to byly třeba náhradní tisky, ale tady to byly Zetka. Takže těžko říct, snad se někdy dozvíme pravdu. Jen mi to připomíná něco jako 5 Ks s. B !!! Zde si myslím, že se jedná o " podvod " A jako další moje úvaha jsou " novodobé Slovenské ZETKA ". O tom si taky myslím své.
Registrovaný uživatel
Bajera papírového nemám, ale ten co visí na internetu má u všech sérií otazníčky, pan Bajer si ještě do ČNB pro info nezašel? Lenoch. :)
Nevím Zdeňku, jestli a v jaké míře poskytuje ČNB exkluzivní informace vydavateli katalogu, ale snad v každé zemi sběratelé používají formulku "katalog neuvádí".

Moje postřehy k A71:
1) 50 Kč tištěno 9x5 na archu, 500 Kč 6x5 na archu, u 100 Kč si myslím série vyšší než 72 nepřipadá v úvahu, takže kombinace na výběr 9x4, 7x5, 6x6. Šest cedulí vedle sebe bych vyloučil hned, logicky mi do řady nejlépe pasuje 7x5.
2) Pokud jsou informace zdroje (Mojmíra:)) pravdivé, oba kusy byly zachyceny nezávisle na sobě s odstupem několika let. Jaká je pravděpodobnost, že v takovém případě narazíte na sériová čísla tak podobná a nízká(03xxxx), počítáme-li s dvěma cykly po 36 cedulích a tedy bylo-li vytištěno minimálně 823371 kusů v tom druhém?
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 25. 4. 2015, 22:23. »
Registrovaný uživatel
Jo s Mojmirem jsem o tom mluvil, bankovky jsem již před časem držel " fyzicky " v ruce. Jen se snažím najít nějaké souvislosti. Zřejmě se mi to nepodaří. Takže to uzavřu gratulací prodejci a " možná i kupujícímu ". Tady je to ale velká loterie.
Registrovaný uživatel
je to loterie.
A souvislosti se snažím hledat i já, ale nikoho jiného, kdo by bankovky ČR sledoval tak pilně a důkladně jako Mojmír neznám, ostatní si informace buď nechávají pro sebe anebo z laické veřejnosti prostě lepší nejsou, a ty oficiální interní jsou zatím nedostupné.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 25. 4. 2015, 22:34. »
Registrovaný uživatel
A ještě nevidím důvod, proč by neměly být dány do oběhu např " 2 POSLEDNÍ SÉRIE ? " anebo více. Vždy se nové bankovky objeví v oběhu ve větším množství

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1