Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Vykupminci.cz
Numisargo

52.aukcia Klim

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
trava napsal
Cena za nezkušenost a neznalost je někdy pěkně drahá ! Viz 50 Kčs s. G 02 ! + stříhané koly !


+ " kubánská krize "
Registrovaný uživatel
... a můžou si odškrtnout položku podle Bajera! Rozstříhat ten půlarch je s prominutím pitomost. Kolik takových se dochovalo? Tu druhou půlku už majitel na větší bloky rozstříhal a rozprodal, čímž cenu té zbývající 50ks půlky notně zvýšil. Je škoda takovou raritu zničit. Navíc - soudný člověk si RU bankovku se zoubkovaným kolkem nekoupí, protože o zoubkování kolků v roce 1919 se neví skoro nic kromě občasných poznámek, že "kolky byly pro snadnější manipulaci zoubkovány". Podotýkám, že soukromně. Většina RU bankovek s kolky jsou původní vydání bez kolku přivezené z Maďarka, Ukrajiny apod. za jedno dvě eura v UNC s kolky přelepenými z jiných bankovek. OK, většina z nás to toleruje, protože pokud to nebije do očí (krásná bankovka, hnusný kolek), není to prokazatelné a v albu to hezky vypadá. Cena je sice vzhledem k pořizovacím nákladům (levná bankovka a kolkovaný šrot) vysoká, ale co už, moc se proti tomu bojovat nedá, když všichni cenu drží na této úrovni. Ale dávat velké peníze za to, že někdo ten kolek ještě ozoubkoval, to už je záležitost jen a pouze pro "investora" či jak se mu bude říkat. Normální sběratel toto k ničemu nepotřebuje, nebo si koupí téměř jistě původní bankovku se zoubkovaným kolkem ve stavu 3-4 za relativně pár korun.

Obecně u kolkování 1919 (a nejen toho) je nutné si uvědomit, v jakých podmínkách probíhalo, a to do takových podrobností, jako: odkud lidé ty uškudlené peníze po válce vytahovali, jak je transportovali do lepíren kolků, jak dobře na tom byli s hygienou, v čem ty peníze přenášeli atd. A za těchto podmínek se dochovalo tolik UNC kolkovaných bankovek? To asi ne... A ještě se zoubkovanými kolky, kterých bylo odhadem jen jednotky procent nákladu (pokud vůbec)? To už asi tuplem ne...
Registrovaný uživatel
jhkr napsal
trava napsal
Cena za nezkušenost a neznalost je někdy pěkně drahá ! Viz 50 Kčs s. G 02 ! + stříhané koly !


+ " kubánská krize "

Vidím, že jsi se mi vetřel do reakce! To moje je samozřejmě reakce na cedulu. "Kubánská krize" to je samozřejmě taky případ sám pro sebe (a pro psychiatra)!
Registrovaný uživatel
Zdravím, dražil někdo příhozem teď v 61. sálové aukci ?? Po jaké době Klim odesílá vydražené položky ??
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Zdravím, dražil někdo příhozem teď v 61. sálové aukci ?? Po jaké době Klim odesílá vydražené položky ??

Odesílají po připsání peněz na jejich účet, tak tam zavolej a budeš o něco chytřejší...
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Zdravím, dražil někdo příhozem teď v 61. sálové aukci ?? Po jaké době Klim odesílá vydražené položky ??


Letos jsem nedražil, ale loni mi to přišlo na dobírku do cca 2 týdnů od konce aukce.
Registrovaný uživatel
Dík za info.
Registrovaný uživatel
nerad dělám špatnou reklamu, ale protože aukce ČNS PPP se staly od loňského podzimu nejen neveřejné ale přímo tajné a řada kolegů si tak nemá možnost všimnout, položka 2602 u aktuální Klimovy aukce, 100 Kč Z01 stav 0, je podle sériového čísla ta samá stokoruna, která se na podzim prodala u ČNS, tenkrát stav podle katalogu 2-.

Bohužel opět potvrzení trendu posledních let, sehnat na trhu Zetko neprané, nežehlené, nerestaurované je dnes už velkou raritou.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
nerad dělám špatnou reklamu, ale protože aukce ČNS PPP se staly od loňského podzimu nejen neveřejné ale přímo tajné a řada kolegů si tak nemá možnost všimnout, položka 2602 u aktuální Klimovy aukce, 100 Kč Z01 stav 0, je podle sériového čísla ta samá stokoruna, která se na podzim prodala u ČNS, tenkrát stav podle katalogu 2-.

Bohužel opět potvrzení trendu posledních let, sehnat na trhu Zetko neprané, nežehlené, nerestaurované je dnes už velkou raritou.


Na podzimní aukci PPP jsem byl, dívám se do katalogu a mám u ní napsáno: "pěkná dvojka" a poznámku, že se prodala za 3500,-. Dívám se na Klima a ze skenu vypadá ta "uzdravená" bankovka docela dobře.
Registrovaný uživatel
Bohužel se toto stává čím dál častěji a nejen u Zetek. Ale oprava téměř o 2 stupně se tak často nevidí.
Registrovaný uživatel
Jinak nabídka na PP konanou 22.4. se mi zdá dost slabá. Samozřejmě je nabídka široká, ale stavy jsou většinou horší a z velké části se jedná o bankovky perforované. Např . v období 1919 - 1939 jsou pouze 2 !! bankovky v UNC a ještě k tomu perforované / 20 Kč 1926 a 100 Kč 1931 /.
chybotisky napsal
nerad dělám špatnou reklamu, ale protože aukce ČNS PPP se staly od loňského podzimu nejen neveřejné ale přímo tajné a řada kolegů si tak nemá možnost všimnout, položka 2602 u aktuální Klimovy aukce, 100 Kč Z01 stav 0, je podle sériového čísla ta samá stokoruna, která se na podzim prodala u ČNS, tenkrát stav podle katalogu 2-.

Bohužel opět potvrzení trendu posledních let, sehnat na trhu Zetko neprané, nežehlené, nerestaurované je dnes už velkou raritou.
Registrovaný uživatel
Je to tak, nabidka na PP je slabsi a slabsi (a tento trend pokracuje s kazdou aukci) ... ale neni se cemu divit, lepsi material se dava do velkych salovych aukci a aukro taky dela svoje.
Registrovaný uživatel
A ještě si hrajou na " partizány "! a neuveřejňují aukční katalog na obvyklých stránkách, kde vždycky byl. Je to škoda. V dnešní hektické době dělají velkou část prodeje limity. Ale když katalog "nenajdu", tak limity poslat nelze.
Registrovaný uživatel
Čím větší reklama aukce tím vyšší ceny a příjmy pro pobočku.
Pokud už nemohou zveřejňovat katalog na původním místě, stále přeci existuje prostor na jiných webech.
Ale o fungování a poměrech ČNS nevím nic.
Registrovaný uživatel
Mohu se odborníky na Německo zeptat, jestli jsem něco nepřehlídl u Klima na tomto kousku, který šel za celkových cca 665€, nebo jen kupující neměli při dost bídné nabídce Německa za co utrácet, tak ceny vyletěly?
http://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/1000-rm-22-2-1936-serie-c-pod-pismeno-e-_60-25273
Jasně, je to série C, ale ta se dá standardně sehnat za 350€, při troše trpělivosti i pod 300€. Možná v tom pro kupujícího hrál roli hnědý číslovač, ale co jsem měl možnost vidět, zrovna u C byl poměr červený x hnědý tak 1:1.

A už vůbec jsem nepochopil http://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/1-rupie-1-2-1916-serie-r3-ro-929s_60-26618, ale to je záležitost pár korun, i tak za tu cenu má člověk UNC ne toto.
Moderátor
ceny (uz neaktualne) podla katalogu Schone:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já mám naposledy uloženou tu, co šla u Worbese.
http://www.ebay.de/itm/Ro-177-1000-Reichsmark-1936-Serie-C-Schinkel-1-/222416909230?hash=item33c914b3ae
Byla za 350€, a to už i tak tam má věci o dost dražší, než se dají sehnat i jinde a někdy lehce vylepšují stavy. Já tu svoji loni bral v Německu za 260€ a to jsem ani nesmlouval.
Pokud někdo kupuje podle katalogovky, tak je pro něho cena asi OK.
« Poslední úpravu provedl(a) Koudy1107 v 23. 10. 2017, 16:02. »
Registrovaný uživatel
to Koudy:
Já jsem ji dražil a měl jsem představu, že už druhý zájemce nebude nebo nepůjde až tak nahoru. Vyvolávačka byla dost nízko a netušil jsem, že se dostane na katalogovou cenu. Když už se dostala na 15.000, tam jsem si dal limit, tak jsem si řek, že ji v Německu koupím levněji.
A co se týká těch rupií - sbírám je na série a v UNC všechny písmena nekoupíš. Resp. sleduju, kde se objevují a v UNC za Tebou uvedenou cenu dostaneš pár písmen. Tato byla pro mě novinkou.
Registrovaný uživatel
Zdravím Mabraku, taky jedu rupie na série, asi nás nebude moc a jsem rád že tady je aspoň někdo další :)
Tady dávám odkaz na tu sérii R3, není to sice UNC, ale i tak tam má ty rupie za hodně příjemné ceny, a když toho vemeš víc tak se dá domluvit i sleva.
http://worbes-verlag.de/Banknoten/Banknoten-Deutschland/Banknoten-Deutsche-Kolonien-und-Nebengebiete/R-929s-Deutsch-Ostafrika-1-Rupie-1916-R3-1.html?redirected=1
Pokud bys sháněl třeba nějakou konkrétní sérii dej klidně vědět, kouknu jestli nemám případně něco víckrát a můžeme měnit :)
« Poslední úpravu provedl(a) Koudy1107 v 23. 10. 2017, 16:33. »
Moderátor
https://filatelie-klim.com/tools/SET_Oblast_v_SalAukcich.php?AukceId=66&lang=cz&page=salove_aukce_vypis&oblast=36525

od 2717 do 2731
falosne razitka, uz opakovane...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 52.aukcia Klim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1