Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 Strieborna medaila

Vykupminci.cz
Numisargo

A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 Strieborna medaila

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kamos mi chce predat tuto medailu a neviem kolko mu mam za nu dat aby som ho neurazil ale ani nepreplatil. tiez ak mate nejake info k nej tak budem vdacny
priemer 33mm
vaha 11,2 gramu

dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já osobně bych za to víc jak cenu kovu nedal, pokud to ovšem opravdu je stříbro :roll:
Moderátor
Podle oxidace 100% ne.
Registrovaný uživatel
zničená, relativně běžná, cena téměř nula - na 99% cín nebo olovo...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
je to nalez zo zeme a ta cierna oxidacia mi pride typicka pre striebro. neviem teda ako oxiduje cin a olovo oxiduje viac do biela
Registrovaný uživatel
Toto stříbro jistě nebude!
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Já jsem tedy možná barvoslepý, ale žádnou černou oxidaci tam nevidím, natož typickou pro stříbro.
Navíc patina na stříbru bývá tenká, netvoří to "krustu" typickou pro méně ušlechtilé kovy, kterou vidím tady.
Registrovaný uživatel
no abych byl přesný i stříbro oxiduje i když je to drahý kov pokud máte pudu dost kyselou nebo naopak hodně zásaditou tak vám to sežere i pražský krejcar :D už sem se s tím setkal :)ale tohle na stříbro nevypadá nebo s hodně malým obsahem stříbra..
_______________
Sbírám ,prodávám skupuji mince,zabývám se čištěním mincí,
Nebráním se jakékoliv diskuzi..
Registrovaný uživatel
prostě za tuto běžnou cínovku je i 20Kč moc, takže mu dej 1 € a můžeš mít pocit, že jsi ho ještě přeplatil...(pokud tu trosku vůbec chceš) :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
mali ste pravdu, bude to cinovka. kyselina citronova s tym vobec nic nerobi, ak by to bolo striebro uz by ta kyselina chytala modrozelenu farbu ale v tomto pripade nic. vdaka
Registrovaný uživatel
dokie napsal
mali ste pravdu, bude to cinovka. kyselina citronova s tym vobec nic nerobi, ak by to bolo striebro uz by ta kyselina chytala modrozelenu farbu ale v tomto pripade nic. vdaka


Modrozelenou barvu zpusobuje měď nikoliv stříbro... ale to je jiná kapitola...
_______________
Registrovaný uživatel
no a za ciernu patinu je zodpovedna med ktora v striebre je. alebo nie?
Registrovaný uživatel
Dokie, bez urážky - akú si mal známku z chémie? Zatiaľ ti vychádza čistá päťka :)
Moderátor
dokie: černání stříbra způsobuje většinou sulfid stříbrný.. zatímco v případě oxidace mědi ve stříbře nižší ryzosti se typicky objevují zelené až modrozelené skvrnky. Samozřejmě i měď (s příměsemi) může za jistých podmínek oxidovat tmavě až skoro černě, ale to by bylo na delší povídání a z chemického hlediska bych si nebyl jistý v kramflecích :)
Registrovaný uživatel
anorganicka chemia bol moj najoblubenejsi predmet na zakladnej skole :D ale to bolo uz davno
Registrovaný uživatel
Eh, snad tohle oliver nebude číst.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » A BUDA PESTI KORONÁZÁS EMLÉKÜL 1867 Strieborna medaila

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1