Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Specializace, DV, VV » A564 rozlišení TD podle Ocelotisku

Vykupminci.cz
Numisargo

A564 rozlišení TD podle Ocelotisku

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem sběratelům,
rád bych se Vás zeptal na Vaše zkušenosti s rozlišením TD u aršíku Praha 1950 tj. A564 podle Ocelotisku z plochých desek. Narazil jsem na technický problém, jak velmi přesně měřit rozdíly mezi jednotlivými typy např. nápisu tak, jak je to popisováno v Ocelotisku z plochých desek pro tento aršík (rozdíly mezi jednotlivými typy v řádu desetin milimetrů). Zatím jsem nezískal užitečnou radu ani od mnohem zkušenějších kolegů, kteří se rozlišování TD věnují velmi dlouhou dobu. Jediná pomůcka, která by to mohla asi vyřešit je digitální mikroskop, ale ten nemám a nemám s ním ani praktickou zkušenost. Nebo mně možná poradíte jiný aparát, se kterým by se mohlo dát velmi přesně měřit. Děkuji Vám za vaše rady a poznatky. Pokud se třeba podělíte i o obecné zkušenosti s vašimi lupami, mikroskopy, atd, které používáte, budu rád.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
ne že bych se zabýval přímo aršíkem Praha 1950, ale pokud potřebuji něco na známkách měřit velmi přesně, tak se mi osvědčilo zeskenovat je ve vysokém rozlišení (600dpi nebo víc) a měřit softwarově v počítači. Dostatečně slušný skener k PC jde pořídit už asi od 1500 Kč a potřebné programy se dají pořídit i zdarma. Horší bohužel je, že je zapotřebí být v práci s PC dost zkušený.
Registrovaný uživatel
Dobry den velmi presne se da merit mikrometrem od 0.01 az.....
ale zdali se da pouzit v tomto oboru tezko rici.
nebo digitalni šuplera presnost teze 0.01 tam uz by se dalo merit asi lepe vzhledem ke konstrukci pristroje.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Specializace, DV, VV » A564 rozlišení TD podle Ocelotisku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1