Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Achjo

Vykupminci.cz
Numisargo

Achjo

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Svěřím se vám se svým příběhem, třeba vás to někdy potkalo taky... Bylo mi 7 když mi děda od umírajícího stýčka přivezl jeho sbírku známek, strýček nechtěl aby přišla pryč a v rodině nebyl nikdo koho by filatelie zajímala tak padla kosa na mě. Já když ty malé barevné papírky viděl, tak jsem se skoro zvencnul, okamžitě mě to chytlo, začal jsem se tím přehrabovat a různě přendávat(možná jsem některé kousky i nechtěně zničil...), dokonce jsem vlezl rodičům do dokladů abych měl kolky od rodných listů, což se neobešlo pozdravu otcovy rákosky, ale co už... Teď z pohledu dospělého muže zjišťuji že jsem se nechoval moc opatrně, každýmu ve škole jsme ukázal co mám za kousky ve své sbírce(ČSR2 měl strýček krom aršíků kompletní, sice ne všechno ** ale moc hezký kousky tam byly) a alba jsem si ani doma nikde neschovával, nenapadlo mě že bych o ně nějak mohl přijít. Stalo se. Jednou jsem přišel domů snad z lesa, a koukám že album se známkami ČSR2 je pryč, ptám se tedy bratra, protože on jediný byl doma, kde je?! On že si pro něj byl kámoš, říkejme mu třeba Radek Prchlík(se kterým jsem docela často měnil), a že si ho půjčil, tak jsem bratra zpucoval že nemá komu co půjčovat moje známky, že to není jeho, ale protože bratříčka má otec v oblibě, odnesl jsme to zase já a doufal že bude sbírka v pořádku. Za pár dní mi album přines, samozřejmě prázdné. Vykrucoval se že mu můj bratr řek, že si všechny známky může nechat, ten to popřel stejně jako že by mu kdy nějaké album půjčoval. Otec, když jsem ho prosil ať za tím klukem zajde, že by měl přece svýho syna bránit a ne koukat na to jako jiní okrádaj, mě, s prominutím, vysloveně poslal do prdele se známkama(nesnášel když jsem měl nějaký koníček a asi i to moje rabování v dokladech sehrálo svý..) a já byl v loji. To nejvzácnější bylo pryč, zbyly mi jen známky z balíčků Pofisu a tuny filatelistickýho smetí. Uplně jsem na známky zanevřel, uklidil alba a víc jak 10let na ně nekouknul. Teď se snažím zas všechno dát dokupy ale jde to pomalu. Čas od času tomu klukovi napíšu jestli nechce vrátit to co mu nepatří(jak může mít člověk radost z něčeho čeho dosáhl neprávem?! tohle bylo vždycky mimo mé vnímání...). Teď mi psal, že mi všechno vrátí jen co přijede z dovolený. Už v nic nedoufám takže se nechám překvapit. Díky za pozornost ;)
Moderátor
pocuj mal si potrebu sa vyrozpravat...???
_______________
Registrovaný uživatel
úplně jednoduchá rada. šel bych za ním pohrozil mu, pokud by to nepomohlo tak ho sundal. Určitý věci se takhle vyřešej snadno.
Registrovaný uživatel
Tak všechno dobře dopadlo a dnes mi byly známky vráceny! :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Achjo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1