Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Vykupminci.cz
Numisargo

Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mam otazku pre jurymanov.Dočital som sa že boli schvalene nove zmeny v pravidlach ,tušim v Soule,napr.vytvorenie novej subkategorie -Letecke znamky.Viete o tom niečo detailnejšie.
_______________
Moderátor
Máš pravdu, na stránkách FIP (www.f-i-p.ch) pod záložkou SREV si najdi English a aerophilately a tam to najdeš.

Jinak se to dozvídám poprvé až tady od tebe.
Registrovaný uživatel
Dik ja som čerpal z tohoto zdroja.
http://www.fipaero.org/
_______________
Registrovaný uživatel
Ano ,je to ten isty material z ktoreho som čerpal aj ja.Len ma trochu mrzi že o takychto zavažnych zmenach sa dozviem niekde z Korei alebo z USA a je asi chyba že narodne zvazy sa vobec nesnažia o tom informovat svojich členov a aj jurymanov,na svojich strankach.
_______________
Moderátor
Já si myslím, že to ani náš svaz vůbec ještě neví.
Registrovaný uživatel
To sa mi ani nechce verit že o tom nič nevedia.Skusim zadefinovat nejake poznatky s ktorymi som sa stretol pri vytvarani exponatu.Mam aerofilatelisticky exponat a zaradim do neho napr.poštovu kartu z vystavy na ktorej je balon.Reverzna strana musi bit max 75% ,v mojom pripade to bude adresna strana tejto karty.Je to spravny postup.?Dalšia moja otazka sa tyka čitania listov.Mam listy format A3 na ležato-ako zoradit položky na liste ? Zhora nadol /červene čisla/alebo zlava do prava /čierne čisla/.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Mam aerofilatelisticky exponat a zaradim do neho napr.poštovu kartu z vystavy na ktorej je balon.Reverzna strana musi bit max 75% ,v mojom pripade to bude adresna strana tejto karty.Je to spravny postup.?

No správně to asi bude. Jen na okraj velikost kopie musí být odlišná o 25 %, tzn. může být i větší než originál. V tomto případě by stačilo třeba i jen 50 % - přeci je to jen "doprovodná" informace.
Moderátor
m1234 napsal
Dalšia moja otazka sa tyka čitania listov.Mam listy format A3 na ležato-ako zoradit položky na liste ? Zhora nadol /červene čisla/alebo zlava do prava /čierne čisla/.

No to je dilema. Pokud máš jen 4 položky na každé A3, tak to takový problém nebude. Prostě jeden si vybereš a pak použiješ na všechny. Ale já třeba budu mít na listě A3 (naležato) třeba 30-50 položek, pak jejich seřazení nebude žádná sranda. Ale asi budu se snažit dodržet jednotný styl.
Registrovaný uživatel
Dakujem za rychlu odpoved.Je pravda že pri celistvostiach su to vačšinou 4 položky na A3 ale pri znamkach tu budu desiatky.Možno bi pomohlo čislovanie?
_______________
Moderátor
Já číslovat nic nebudu. Spíše musím najít nějaký vhodný systém, jakým způsobem to uspořádávat.
Moderátor
V aerofil. exponátu může být použita obrazová část pohlednice? Předpokládám, že známka na ní není natištěná ale nalepená.
Moderátor
Pokud by to bylo použito jen jako podpůrný prostředek, tak bych já osobně nic proti tomu neměl. Nečetl jsem ještě nové směrnice (přeci to není vyloženě můj obor). Pokud to bude 1 věc na rámu, tak to projde bez problémů. Dejvy si k tomu možná ještě něco řekne.
Registrovaný uživatel
regula-jan,dobra poznamka.Ja sam neviem či je to niekde v smerniciach upresnene,uvidime čo povie Dejvy.Pozeral som smernice v bode 3.1b B. sa piše:Postal stationery,including aerogrammes and airmail postcards,issued specifically for airmail use is Aerophilatelic material. Ak to dobre čitam "tak poštove karty určene pre letecku prepravu"alebo to ma iny vyznam.Prikladam poštovu kartu ktora asi splna požadovanu smernicu.U tej predošlej neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Postal stationery,including aerogrammes and airmail postcards,issued specifically for airmail use is Aerophilatelic material. Ak to dobre čitam "tak poštove karty určene pre letecku prepravu"alebo to ma iny vyznam.Prikladam poštovu kartu ktora asi splna požadovanu smernicu.U tej predošlej neviem.


Já bych to pochopil asi stejně, jako Vy.
Registrovaný uživatel
Pisal som to sam takže mi kludne tykaj.Je vhodne vramci titulnej strany popisat použitu literaturu?Niekto to ma ,niekto nie.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Pisal som to sam takže mi kludne tykaj.Je vhodne vramci titulnej strany popisat použitu literaturu?Niekto to ma ,niekto nie.
Určitě ano, alespoň dáš šanci pro jury, aby věděla, co a kde si může nastudovat. A taky bude vědět, jaké znalosti lze poté předpovídat.
Moderátor
ikanek napsal
Pokud by to bylo použito jen jako podpůrný prostředek, tak bych já osobně nic proti tomu neměl. Nečetl jsem ještě nové směrnice (přeci to není vyloženě můj obor). Pokud to bude 1 věc na rámu, tak to projde bez problémů. Dejvy si k tomu možná ještě něco řekne.


Ještě jsem si vzpomněl, že mi Dejvy jednou řekl: "Dej to tam a uvidíš".
Moderátor
Nechtěj vědět, kolikrát to řekl mně :D Jinak ta poslední věc s tím balonem- to je parádička. ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj pavlinka.Tak takychto zaujimavych kuskov tam bude dost.A že sa ti tak pačila ta balonova karta ,tak čo povieš na tuto z titulnej strany Sobetzkeho katalogu .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Co na to říkám? Že furt nevím, kde ty na to chodíš. Spoustu ukázek z tvé sbírky, které jsme tady mohli vidět, je z kategorie "pro mě konečná". A co teprve použití takové věci v námětovém exponátu! Nádhera. Ono jak říká můj guru- tí najlepší námetáry, sú bývalí zberatelia klasiky. ;)
Registrovaný uživatel
Niečo sa da kupit na Slovensku ,niečo v Čechach a ten zvyšok musiš hladat na aukciach po celom svete.Maš pravdu ,na tej skale nad riekov rastu aj nejake kytičky ;) ;) .Trochu ma hnevala ta škvrna pred vzduchlodov,ale vidim že tam bola aj v 1933 roku.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
ale vidim že tam bola aj v 1933 roku.

Aspoň je doklad, že se nejedná o moderní padělek! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavel.Tak to ano,o pravosti tu niet pochyb.Ta skvrna je sposobena razitkovou farbou a vznikla vlastne hned pri opečiatkovani.Pridam adresnu stranu.To je ta skvrna na pravo od "a".PETRONEL 30.X.1917.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Je to čistokrevná celina polní pošty a tak se z ní dá použit námětově komplet obrazová část. Kytičky tam ovšem nejdou doložit. Ten Petronell je ten vedle Blavy v Rakousku?
Registrovaný uživatel
Ten pri Bratislave.Klikni si na Romerzeit-civilne a vojenske mesto.Su tam pekne videa-rozklikni si tie mapky.
http://www.carnuntum.at/carnuntum-zur-roemerzeit
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1