Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Vykupminci.cz
Numisargo

Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Čaro starych zbierok.Ukažka z katalogu Alfred Clement-Hanbuch der Feld-und Militarpost in Osterreich,Graz 1964.A original "shozova dopisnica"z Balona "Wien II."z 13.6.1908.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
to znamená jediné, ze nerastú :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pravda, pravduca.
_______________
Registrovaný uživatel
Listok polnej pošty poslany z Fliegerkompagnie 1 .Listok poslal Otto Jindra najvačšie Česke vojenske eso .Pripajam aj link na zaujimave čitanie.
http://forum.valka.cz/topic/view/17199/Jindra-Otto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Daju sa niekde zohnat albumy velkost A3 na ležato-4 upinacie?
_______________
Moderátor
Stáhni si tento katalog a strana tuším 28?
https://www.leuchtturm.com/WebRoot/Store/Shops/leuchtturm_eu/PDF/bk_de.pdf
Moderátor
Tak mě tak dneska napadlo - jak se v exponátu posuzují útvarová razítka?
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Stáhni si tento katalog a strana tuším 28?
Ten katalog mam doma ale to nie je A3 vodorovne ale zvisle a ešte navyše o 3cm vačšie,potom tam A3 blbo vyzera.
_______________
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Tak mě tak dneska napadlo - jak se v exponátu posuzují útvarová razítka?
Ja myslim že podla zachovalosti,podla vzacnosti a podla obsahu a vhodnosti pre danu temu alebo exponat.Ale viac ti k tomu prezradi niektorí juryman.
_______________
Moderátor
Já to myslel spíš ke vztahu k poštovnímu provozu. Protože ty tam nedávala (polní)pošta, spíš je to takový kašet, který nemá s poštou nic společného. Nebo je to jinak?
Moderátor
Přečti si definici polní pošty v knize od Švarce. Tam je to celkem pěkně vysvětlené.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Já to myslel spíš ke vztahu k poštovnímu provozu. Protože ty tam nedávala (polní)pošta, spíš je to takový kašet, který nemá s poštou nic společného. Nebo je to jinak?
Ano je to inak.Utvarove razitko je tam hlavne preto aby karta alebo dopis splnali zakladne kriterium možnosti bezplatnej prepravy.To by si mohol potom vylučit aj holubi poštu,balonovu ,Zepelinovu atd.
_______________
Moderátor
Tak jsem si to prošel asi třikrát ve Švarcovi, ale moc mě to neuspokojilo, tak jsem si prošel Československou filatelii vydanou k výstavě PRAGA 1988. Takže, správná odpověď zní ;) - otiskem se potvrzuje vojenský charakter zásilky a její osvobození od poštovního poplatku.
Registrovaný uživatel
Ano ,takže sa asi zhodneme že to nie je nejaky kašet,ale druh bezplatnej poštovej prevadzky.
_______________
Moderátor
No já jsem myslela tuto Švarcovu větu-
....zajímá filatelisty především, může termín "polní pošta"označovat listovní zásilky dopravené polní poštovní službou a orazítkované otiskem poštovního razítka NĚKTERÉHO JEJÍHO orgánu. Sbírat polní poštu znamená sbírat obálky, lístky, dopisnice apod. s razítky polní pošty V NEJŠIRŠÍM SLOVA SMYSLU.
Tím některým jejím je podle mě myslen i ten útvarový kašet
« Poslední úpravu provedl(a) pavlinka v 20. 5. 2016, 7:29. »
Moderátor
pavlinka napsal
No já jsem myslela tuto Švarcovu větu - ....

Jenže útvarové razítko není razítko polní pošty.
Registrovaný uživatel
Tak aspon niečo na ukažku z exponatu.Samozrejme niečo čo si velmi cenim a to je objavenie spojenych typov emisie Flugpost ,na čom som spolupracoval s panom Kvetonom.Z nezubkovynych znamok sa daju vidiet tak max. 2pasky ,o 4-6blokoch ani nechyrovat.Čo potom povedat na rohovy 20 blok samozrejme so spojenymi typmi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Pěkné, také mám zřejmě nějaké unikáty. Taky se rád podívám na celý exponát, času na to bude snad dosti.
Registrovaný uživatel
Dakujem.Trocha som sa trapil s tym velkym formatom A3,ale myslim že to bolo spravne rozhodnutie.Teraz aj velky format sa da slušne popisat a nie je tam natlačeny ako na A4.
_______________
Moderátor
Já mám celý exponát na A3 a má to několik výhod. Sám uvidíš na výstavě. :D
Moderátor
Normálně už nějakou dobu uvažuju o přechod na ten jiný rozměr. Jenže ty fotky z NY těch rámů vypadaly, že jsou zrovna jen pro A4. Musím to ještě prokonzultovat s guru. Třeba až na dospěláckou kariéru, jestli nějaká vůbec bude. ;)
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Já mám celý exponát na A3 a má to několik výhod. Sám uvidíš na výstavě. :D
Ano suhlasim preto som sa rozhodol pre A3,robit novy exponat na A4 by som už ani neskušal.Videl som par krasnych exponatov na Europhilex v Londyne a format A3 vždy vyzeral lepšie ako A4.
_______________
Registrovaný uživatel
Pavlinka neboj sa určite tam vojdu aj ine formaty listov,ved su to odsuhlasene rozmery.
https://themcom.wordpress.com/2015/05/21/recommended-exhibit-sheet-sizes/
_______________
Moderátor
A3 se nehodí pro většinu exponátů. Hlavně ne pro ty známkové jako mám já. Aspoň mně teda přijde, že by to bylo moc "na dlouhý lokte". Ale je pár položek, kde se A3 hodí, ale zase je asi blbé mít v pětirámovém exponátu jeden nebo dva listy velikosti A3. Blbé především kvůli dopravě a skladování, v exponátu samotném to pochopitelně ničemu nevadí.
Moderátor
Pavel_III napsal
A3 se nehodí pro většinu exponátů. Hlavně ne pro ty známkové jako mám já. Aspoň mně teda přijde, že by to bylo moc "na dlouhý lokte". Ale je pár položek, kde se A3 hodí, ale zase je asi blbé mít v pětirámovém exponátu jeden nebo dva listy velikosti A3. Blbé především kvůli dopravě a skladování, v exponátu samotném to pochopitelně ničemu nevadí.

Já bych právě řekl, že naopak se více hodí pro ty "známkové". Pro tebe by to třeba mohlo znamenat, že budeš moci dát více známek na list A3 než na 2 A4. A není to několik známek navíc.
Moderátor
To sice jo, to bych, možná, dal, otázka je jak. Narovnat to do jedné dlouhé řady mi jako optimální nepřijde. Z hlediska takové nějaké "vžité" estetiky je lepší do bloků a to je náročnější. Představit si dovedu leccos, třeba, popisováno od leva: blok popisu, blok známek, ev. blok variant, větší bloky a/nebo celistvost. Jenže to se nedá použít na všechno. Od něčeho je například i dvoupáska něco zcela nesehnatelného a kdoví, jestli něco takového vůbec existuje. Ale třeba pro exponáty vysloveně poštovní historie, kde to je samý dopis, nebo pro celinové exponáty, tam to může být velmi praktické. Případně, když jsou archy (šak to znáš ;)), tam ani jiná rozumná možnost jak A3 často ani neexistuje.

A po pravdě, existuje nějaký vysloveně známkový exponát (Hradčany se všemi typy, PČ1919, ...) výhradně na A3? Si nevzpomínám. Dokonce i rekonstrukce archů jsou dělené na A4 (včetně královen). Neříkám tématický, tam jsou jiné možnosti a varianty.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1